Rusko naoružanje u nato vojskama

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Mislio sam da nato zemlje koriste iskljucivo nato oruzje, a ne rusko naoruzanje... pogotovo kad su u pitanju znacajniji sistemi...

medjutim bas juce nadjem podatak da grcka za protivvazdusnu odbranu ima osim Patriot-a i ruski S 300 kao glavni i najjaci pvo sistem, ali i takodje ruski Tor M1...

ima li ovoga i u drugim (i kojim) nato zemljama... :confused:
 
ilkebgd:
Mislio sam da nato zemlje koriste iskljucivo nato oruzje, a ne rusko naoruzanje... pogotovo kad su u pitanju znacajniji sistemi...

medjutim bas juce nadjem podatak da grcka za protivvazdusnu odbranu ima osim Patriot-a i ruski S 300 kao glavni i najjaci pvo sistem, ali i takodje ruski Tor M1...

ima li ovoga i u drugim (i kojim) nato zemljama... :confused:
Специјалне јединице на блиском истоку доста користе руско пешадијско наоружање.
 
Trebali su rusi kad su odlazili sve da pokupe ili u svaki po 10 kila plasticnog, jer bolje da ode mast u propast nego da lete neki dziberi, pa 'ajde, Nemci imaju i 29-ku i EF-2000 ( EJ, DVE HILJADE!!!! bolji je od onih iz zvezdanih ratova!!!), a kazu da je eurofighter najbolkji lovac/presretac danasnjice... Eeee, ako se ovako nastavi, Leopard ce da obori Tu-160!!! A, F-35 ce da nas gadja sa meseca, a Predator ce da spijunira saturn, cak nam se i Miki Maus smeje!!!!!
 
dejina811:
a nas, od sredine XV veka turci, habzburgovci, ugari( madjari ), rusi, francuzi, ameri... pa ako sam nekog zaboravio vi dodajte!
Pa, sta onda? Ne razumem sta si hteo da kazes... Srbija je jos manja od Poljske, ali je zbog Srbije Rusija 10 puta usla u rat sa Turskom, Austrougarskom, i Nemackom! Kada je crvena armija prolazila kroz Poljsku, gazila je sve sto se naslo ispred nisana, gradove su pretvorili u gomilu krsa a u Srbiji su gledali da ne nanose nepotrebnu stetu i tako dalje a to nije naredio Staljin. 'Ajde sam reci koko bi to izgledalo da su nas oslobadjali Englezi, na primer. Znas kad su Englezi oslobadjali Leskovac, ostavili su za sobom 40 000 civilnih zrtava, cetrdeset hiljada mrtvih Srba, razumes? I 0 ( NULA ) nemaca, bajagi gadjali su "nemacka uporista"... Englezi i Nemci su ista g.ovna kao sto ce uvek i biti.
 
UberSukhoi:
Pa, sta onda? Ne razumem sta si hteo da kazes... Srbija je jos manja od Poljske, ali je zbog Srbije Rusija 10 puta usla u rat sa Turskom, Austrougarskom, i Nemackom! Kada je crvena armija prolazila kroz Poljsku, gazila je sve sto se naslo ispred nisana, gradove su pretvorili u gomilu krsa a u Srbiji su gledali da ne nanose nepotrebnu stetu i tako dalje a to nije naredio Staljin. 'Ajde sam reci koko bi to izgledalo da su nas oslobadjali Englezi, na primer. Znas kad su Englezi oslobadjali Leskovac, ostavili su za sobom 40 000 civilnih zrtava, cetrdeset hiljada mrtvih Srba, razumes? I 0 ( NULA ) nemaca, bajagi gadjali su "nemacka uporista"... Englezi i Nemci su ista g.ovna kao sto ce uvek i biti.

Prijatelju,lepo je to sto si ti rusofil,ali ne preteruj u ubedjivanju kako nas Rusi vole "k'o svoju decu".Srbija je pretrpela gora razaranja prilikom oslobodjenja i od strane saveznika (i Rusa) nego od Svaba ('41-'45).
Vise puta nas je Rusija ispalila kad smo se na njih oslonili kao na odsudnu odbranu.Previse je puta ruski veto izostao da bi mogli ponovo da me ispale nas isti nacin.
Mudri su bili nasi preci a oni su govorili i na nas preneli:"U se i u svoje kljuse"
Prvi put cuh ovo za Leskovac,priznajem.
 
m-i-m-i:
Prijatelju,lepo je to sto si ti rusofil,ali ne preteruj u ubedjivanju kako nas Rusi vole "k'o svoju decu".Srbija je pretrpela gora razaranja prilikom oslobodjenja i od strane saveznika (i Rusa) nego od Svaba ('41-'45).
Vise puta nas je Rusija ispalila kad smo se na njih oslonili kao na odsudnu odbranu.Previse je puta ruski veto izostao da bi mogli ponovo da me ispale nas isti nacin.
Mudri su bili nasi preci a oni su govorili i na nas preneli:"U se i u svoje kljuse"
Prvi put cuh ovo za Leskovac,priznajem.
Dobro, tu se slazem, ali Rusija je uvek bila u nekakvom siromastvu, i ako ja imam 500 dinara i 100 stanovnika, ne mogu da dam 300 da bih izvuko iz bede tvojih 10 stanovnika. Glup je primer, ali je tako.
 
Srbija je jos manja od Poljske, ali je zbog Srbije Rusija 10 puta usla u rat sa Turskom, Austrougarskom, i Nemackom!
не слажем се, мисим бар толико да смо ми главни разлог
Prijatelju,lepo je to sto si ti rusofil,ali ne preteruj u ubedjivanju kako nas Rusi vole "k'o svoju decu".Srbija je pretrpela gora razaranja prilikom oslobodjenja i od strane saveznika (i Rusa) nego od Svaba ('41-'45).
Ја колко знам да је због западњака током бомбардовања а не због руса ...
Иначе руси јесу овуда правили пиздарије (козаци прецизније)
 
kao pripadnik naroda koji je 500 godina bio pod turcima, umisljas da smo mnogo veliki
poljaci imaju nesrecu da izmedju nemaca i rusa
Реално гледано и нисамо ал погледај то овако ...
Кога је икад болео к**** за пољаке ???

А за нас? Гледај овако, да нисмо значајни и да наша позиција није значајна неби нас нико ни нападао и не би нас нико ни бранио ...
 
W.A.S.P.:
Реално гледано и нисамо ал погледај то овако ...
Кога је икад болео к**** за пољаке ???

А за нас? Гледај овако, да нисмо значајни и да наша позиција није значајна неби нас нико ни нападао и не би нас нико ни бранио ...
pa isto tako su napadali poljake i branili poljake, drugi rat je poceo zbog napada na njih (bar zvanicno) pa zar nisu onda i oni vazni
u ovome se slazem zabole ih i za poljake i za nas i jedni i drugi smo vazni kao i pesaci u sahu, super smo za gambit
 
UberSukhoi:
Pa, sta onda? Ne razumem sta si hteo da kazes... Srbija je jos manja od Poljske, ali je zbog Srbije Rusija 10 puta usla u rat sa Turskom, Austrougarskom, i Nemackom! Kada je crvena armija prolazila kroz Poljsku, gazila je sve sto se naslo ispred nisana, gradove su pretvorili u gomilu krsa a u Srbiji su gledali da ne nanose nepotrebnu stetu i tako dalje a to nije naredio Staljin. 'Ajde sam reci koko bi to izgledalo da su nas oslobadjali Englezi, na primer. Znas kad su Englezi oslobadjali Leskovac, ostavili su za sobom 40 000 civilnih zrtava, cetrdeset hiljada mrtvih Srba, razumes? I 0 ( NULA ) nemaca, bajagi gadjali su "nemacka uporista"... Englezi i Nemci su ista g.ovna kao sto ce uvek i biti.
jel misis i onda kad su brze bolje kao ***** zakljucili mir sa turcima 1878 god. a nama falilo par dana da zauzmemo kosovo i metohiju i delove makedonije... jel mislis i na one oficire komunisticke jugoslavije koji se posle 1948 nikada nisu vise vratili u svoju zemlju, jel mislis i na `92 kad su bili uzdrzani, jel mislis i ns `99 kad su nam "pomogli" prtiv nato-a! samo mi reci gde gresim, za ono prvo imas istoriju srpskog naroda pa procitaj.
a za leskovac mi moras dati izvor za tih 40000 zrtava, jer tesko da je leskovac i imao toliko stanovnika tada!
a ako mislis da su rusi zbog nas usli u rat 1914, ili je neka druga zemlja usla zbog nas u taj rat, onda si ti mnogo supalj... i mogao bi ponovo da obnovis gradivo istorije, niko nas nikad nije voleo svi su samo gledali svoje interese, a ponajvise ti rusi !
 
W.A.S.P.:
Ако одбрана своје територије и грађана спада под курчење онда не знам стварно шта више да кажем.
kada stignes dotle da treba da branis drzavu i narod od najvece vojne sile u istoriji, a verovatno 99% covecanstva ne bi moglo da te nadje na karti sveta, treba da se zapitas da nisi negde pogresio, mada mozes da tvrdis da je svetska zavera i da smo mi najveca odbrana slobodnog sveta, onda ko zna mozda i deda mraz postoji
 

Back
Top