okupljanje balerina:)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
38
okupljnje balerina
ova tema je zapoceta sa ciljem okupljnja nas balerina sa svih krajeva i iz razlicitih Teatra...ispricajte nam gde igrate,kakav repertoar,koju vrstu igre vise preferirate...Razmenjujmo zajedno iskustvo sa scene...i naseg umetnickog zivota...
pozdrav svima:)
 
pa to je prosto nemoguće, ako svedemo priču na Bg i NS ......
jedan od razloga je i taj što je baletski svet je jedan od najsujetnijih , da ne pominjem klanove, fanove i sl. :)
pitanje za vas ako se ikada okupite :D
da li ste ubacile sitne staklice u patike nekome , u školi ili nakon neke podele ? :p

imate predtakt 3/8 , otvarate ruke u drugu poziciju.
na jedan i dva prvog takta duboki plie'.
na i tri , tour en dehors.
na i četri položaj se zadržava .
na jedan i dva drugog takta developpe desnom nogom u pozu croise'e napred, ostajući na poluprstima.
na i tri poza se zadržava.
na i četri spuštanje sa poluprstiju.
.....................................
......................................
sa koliko poza i pokreta počinjete mali adagio, i sa kojim ? :)
 
Dea~:
Zao mi je sto ova tema nije zazivela...
Ja nisam balerina,folklorasica sam,igram 20-tak godina,ali balet obozavam i bilo bi mi jako drago da cujem vasa iskustva sa scene...
znas kako,imamo razlicita iskustva,kako pozitivna i dobra,tako ona losa....ali to je normalno....u svakom poslu postoje zavidni ljudi koji nikad nece priznavati neciji uspeh,koji ne mogu da se pomire sa tim da je neko od njih bolji...ali dobro,covek ne treba da se na to osvrce....vazna je igra i cilj prema kom se ide...
uzgled,ja sam balerina....
pozzz.... ;)
 
uzivajte u fotografijama klasicnog baleta....
poz svima.....
 

Prilozi

  • Daisuke_Kumiko1.jpg
    Daisuke_Kumiko1.jpg
    53,3 KB · Pregleda: 6
  • Erin_Allan1.jpg
    Erin_Allan1.jpg
    37,2 KB · Pregleda: 4
Varahilo:
pa to je prosto nemoguće, ako svedemo priču na Bg i NS ......
jedan od razloga je i taj što je baletski svet je jedan od najsujetnijih , da ne pominjem klanove, fanove i sl. :)
pitanje za vas ako se ikada okupite :D
da li ste ubacile sitne staklice u patike nekome , u školi ili nakon neke podele ? :p
sto se tice ova dva grada potpuno si u pravu,to znam vrlo dobro,posto sam zavrsila Srednju baletsku u Novom Sadu,
uvek je postojala konkurencija izmedju nas i Beogradjana....ali ne ona zdrava,pozitivna....profesori izmedju sebe nisu saradjivali,direktorke nisu imale komunikaciju,osim one koja je minimalna,neophodna....Najzalosnije od svega je to sto su svu tu negativnu energiju prenosili na nas ucenike...
hej,a jel mogu da te pitam sta si ti po profesiji?
pozzz ;)
 
Serbian Girl 4 ever:
Varahilo:
pa to je prosto nemoguće, ako svedemo priču na Bg i NS ......
jedan od razloga je i taj što je baletski svet je jedan od najsujetnijih , da ne pominjem klanove, fanove i sl. :)
pitanje za vas ako se ikada okupite :D
da li ste ubacile sitne staklice u patike nekome , u školi ili nakon neke podele ? :p
sto se tice ova dva grada potpuno si u pravu,to znam vrlo dobro,posto sam zavrsila Srednju baletsku u Novom Sadu,
uvek je postojala konkurencija izmedju nas i Beogradjana....ali ne ona zdrava,pozitivna....profesori izmedju sebe nisu saradjivali,direktorke nisu imale komunikaciju,osim one koja je minimalna,neophodna....Najzalosnije od svega je to sto su svu tu negativnu energiju prenosili na nas ucenike...
hej,a jel mogu da te pitam sta si ti po profesiji?
pozzz ;)

ispašću jeretik, ipak moram da kažem da ste oduvek imali bolju baletsku školu od beogradske.
isto mislim o Srpskom Narodnom u odnosu na NP, kao celina ste bolji .
u bg-u ima pojedinačno sjajnih igrača, ipak ... znaš ... ako se traži da nešto ponoviš više od 2 x , gadjaš ga patikama :D
pozz :-)
 
Varahilo:
Serbian Girl 4 ever:
ispašću jeretik, ipak moram da kažem da ste oduvek imali bolju baletsku školu od beogradske.
isto mislim o Srpskom Narodnom u odnosu na NP, kao celina ste bolji .
u bg-u ima pojedinačno sjajnih igrača, ipak ... znaš ... ako se traži da nešto ponoviš više od 2 x , gadjaš ga patikama :D
pozz :-)
Da smo imali bolje uslove to je tacno,zato sto je direktorka skole strasno vodila racuna o tome da nam sklola izgleda Evropski,a sto sa sigurnoscu mogu da kazem da je i uspela.Jer kada sam otputovala napolje,zaista malo je skola koje imaju sav onaj komfor koji posotji u Novosadskoj skoli. Za ansambl SNP-a ne mogu puno da komentarisem jer zaista nisam tamo radila da ti mogla da kazem kakva je atmosfera medju igracima,i uopste odnos medju ljudima,ali tamo je problem to sto se direktor baleta menja svake godine,ili dve maksimum.Ne znam cime je to prouzrokovano,ali nesto ne stima...
p.s. nisi mi odgovorio cime se bavish?i odkud takvo interesovanje za balet?!
pozzzz... ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top