Demonstracije protiv izgradnje džamije u Beču!!!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
BEČ - Samo dan pošto je troje austrijskih državljana islamske veroispovesti uhapšeno pod optužbom da su Austriji pretili terorizmom, u Beču su održane demonstracije protiv izgradnje džamija.

U uzavreloj atmosferi je oko 700 učesnika demonstriralo protiv jednog islamskog centra u 20. bečkom okrugu.

Predvođeni liderom desničarske Slobodarske stranke Austrije Hajnc-Kristijana Štrahea, koji je pozdravljen burnim aplauzom, demonstranti, koji su se okupili ispred islamskog centra, krenuli su u šetnju ulicama ovog dela Beča.

Prilikom protestne šetnje nekolicina mladih neonacista skandiralo je "Ovde maršira nacionalni otpor", dok su na čelu kolone bili stariji članovi jedne građanske inicijative koja je izabrala paroli "Bez džamije bi bilo lepo".

Povorka je u više navrata nailazila na grupe ljudi koji su protestovali protiv ovog okupljanja.

Tako su socijalistička levica i komunistički pokret "Antiimperijalistička koordinacija" u istom delu grada okupile oko 150 ljudi.

Zbog manjih okršaja rivalskih grupa, policija je morala u više navrata da interve
Politika.
 
BAMB00:
Nadam se da ce svaka zapadno evropska metropola imati dzamiju za svoje lokalne muslimane. Pa ne moze se samo podrzavati islamizacija Balkana, morate lepo i demokratski da stvorite uslove i za svoje gradjane islamse veroispovesti. Da Bog da vas sve od Beca do Belfasta zorom budio hodza sa minareta. :D
Dream, Dream ,Dreaaaaam :lol: 8-)
Ko što tebe budi?;mrgreen:
Mene budi budilnik ili zvona sa neke od crkava, pravoslavne ili katoličke :) .....
Ali, uglavnom se budim sam 8-) .......
 
Ne, mene naprotiv ne bude. Dzamije nema u krugu (da ne lazem i ne preuvelicam) bar jedno 10 000km :P pa ti sada proceni gde je to :P a standard...ma sta da ti pricam...bruka dobar :D

I opet kazem, od Beca do Belfasta, da Bog da ih sve budio hodza :P misle oni po BiH i Kosovu u nasem dvoristu da zidaju 1001 dzamiju :D eeeeeeeee ne moze burazeru, pa njih je najvise u zapadnoj evropi, a ako Bog da Tursku prime u EU, eto im srece sa jos 70+ miliona hehehe ala ce da bude veeeeselooo :P
 
goxy:
Dream, Dream ,Dreaaaaam :lol: 8-)
Ko što tebe budi?;mrgreen:
Mene budi budilnik ili zvona sa neke od crkava, pravoslavne ili katoličke :) .....
Ali, uglavnom se budim sam 8-) .......


Setila sam se jednog vica,ali verovatno i nije bash za ovu priliku.Ali ipak cu ga isprichati.

Prolazi Dalmatinac(stanovnik Dalmacije),pored djamije,i vidi hodzu kako peva(poziva na molitvu)sa minareta dzamije

Na to ce Dalmatinac:
-Ca je ? Ca pi*dish,kako si se popeo tako i sidji!!
 
"Tursko pusto sve do Beća bilo..."
U Egiptu postiji jedan dobar i jedan loš zakon!
Dobar zakon se odnosi na džamije, tj nijedna džamija nesmije imati ozvučenje, dakle, sa svakog minareta mora da "kuiše" hodža ili imama, nema tehnike!
Loš zakon je :Da u krugu od 50 km, (PEDESET KILOMETARA) gdje postoji džamija NEMOŽE postojati CRKVA! Ako hrišćani, a pretežno pravoslavci dobiju , slučajno, dozvolu za gradnju CRKVE, preko noći u bližoj okolini niče džamija, za koju ne treba nikakva dozvola!
 
VIRGINIJA:
Setila sam se jednog vica,ali verovatno i nije bash za ovu priliku.Ali ipak cu ga isprichati.

Prolazi Dalmatinac(stanovnik Dalmacije),pored djamije,i vidi hodzu kako peva(poziva na molitvu)sa minareta dzamije

Na to ce Dalmatinac:
-Ca je ? Ca pi*dish,kako si se popeo tako i sidji!!
Jeste, oni su baš primitivni i na jeziku i na delu :roll: .....Džaba im sve lepe primorske crkve kad ih opogane jezikom :-| .....
 
Pepeo:
Сад ће они,
нису још одлучили шта да раде..... :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ti se samo sprdaj, a gde se dede tolerancija, pa zar ne bi mogla na pr. Biserko na VOA nešto da prozbori, pobogu čoveče? Daj da uputimo neki protest, pa šta radi onaj mlohavi i onaj maneken, momentalno prekinuti sve diplomatske odnose sa Austrijom, kakva je to zemlja povampirenog fašizma/nacizma/genocida/zločina......

Uf, umorih se, nije lako biti borac za "ljudska prava" :cool:
 
Архангел:
Ti se samo sprdaj, a gde se dede tolerancija, pa zar ne bi mogla na pr. Biserko na VOA nešto da prozbori, pobogu čoveče? Daj da uputimo neki protest, pa šta radi onaj mlohavi i onaj maneken, momentalno prekinuti sve diplomatske odnose sa Austrijom, kakva je to zemlja povampirenog fašizma/nacizma/genocida/zločina......

Uf, umorih se, nije lako biti borac za "ljudska prava" :cool:


Не спрдам се бре.....
Невероватно је колико си у праву.
 

Back
Top