UPOMOC! opadanje kose

ja_licno

Obećava
Poruka
64
Pa, ovako… Vec nekoliko godina unazad kosa mi se proredjuje. Uglavnom opada periodicno, I evo, poslednjih par nedelja strahovito opada. Svaki put kad provucem ruke kroz kosu, sake mi ostanu pune… Nema opadanja na pecate, nisam pila nikakve hormonske tablete, nemam drugih zdravstvenih problema. Imam utisak da mi se kosa nenormalno istanjila, kada pogledam koren od kose koja je opala, on gotovo da se I ne vidi, toliko je jadan I mali. Inace, u tih poslednjih par nedelja teme je pocelo da mi se peruta, iako ranije nisam imala problema sa tim. Sampone cesto menjam I sve sam ih isprobala. Isla sam prosle godine na snimanje temena mikrokamerom, I rekli su mi da mi kosa opada od stresa, I dobila sam neki losion kojim se masira teme (na kraju se ispostavilo da zena koja to prodaje u stvari ima procenat od prodaje). Naravno, to nije pomoglo. Kosa mi je duga vec godinama, I posle svega resila sam da je drasticno skratim, ali taj problem sa korenom I dalje ce ostati.
Imam 20 godina, dakle, nisam u nekom kriticnom periodu, zdrava sam I prava… sve osim te kose :cry:
Otisla bih kod nekog specijaliste, ali ne znam kod kog. Dermatologa? Ili nekog drugog? Mozda kod nutricioniste?

Ako je neko imao slicno iskustvo, please, pomozite, dobro bi mi dosao bilo kakav savet, recept iz domace radinosti, naziv preparata koji ste koristili, bilo sto ce mozda pomoci. I hvala unapred.
 
opusteno, ima sad dosta novih modela:)
perike.gif
 
Trebala bi prvo da odes kod lekara opste prakse i da uradis kompletnu analizi krvne slike, ukoliko imas nisko gvozdje kosa ume bas da opada, preslisaj se takodje koliko dnevno uzimas proteina zivotinjskog porekla. Takodje nemoj da panicis ukoliko periodicno opada moze da ima veze sa promenom godisnjeg doba.
Dakle razloga moze da bude dosta. Ono sto ti nikako nece da skodi dok neotkrijes o cemu je rec, kupi sampon od koprive plus kapi ( ima ih u biospajzevima) , pa recimo svakoo drugo vece nezno masiraj teme njima.A poslacu ti na pp naziv i ostale podatke o jednom prirodnom preparatu prave ga u Vrnjackoj Banji a izvoze u Evropu. Preparat je odlican.
 
Probaj FITOVAL kapsule protiv opadanja kose i za njen oporavak, na bazi su vitamina i minerala pije se jedna dnevno posle obroka, ima ih u svim apotekama, cena je negde oko 500 din, ima 60 kapsula.
Uzmi shto blazi shampon za kosu. Meni je ovo pomoglo,samo shto ne koristim shampone zvucnih kuca tj. one koje se rade za istocnjacko trzishte, vec domace na bazi zelene jabuke,kamilice...
 
ustvari mene na ovu temu povukao nick -- ja_lično ,, tojes ako je neko JA onda je i LIČNO a ljudi obično ta dva koriste zajedno ,,, dakle ovde imamo primer čistog pleonazma --to sam htela da kažem

a to što mi konac i dalje viri iz ustiju ,,, ma nema veze
mada priznajem osećam se malo glupo
 

Back
Top