Погледајте шта кажу јевреји, католици и западњаци о Србима

Viorija

Zainteresovan član
Poruka
309
Са оваквим зверима да живимо заједно, и са њима да градимо будућност је немогуће. Секли би Србима главе, бацали Србе у јаме као усташе што су радиле. Једини спас Србима и Србији је Русија.

„Срби су дводимензионални народ са жудњом за простотом и идеологијом тако базичном да се може разумети без напора. Њима су потребни непријатељи, а не пријатељи, да би усмерили своје дводимензионалне идеје. Живот је за њих једноставна мелодија, никада оркестрација, или бар пријатна хармонија. Животиње користе своје способности знатно успешније него ови наопаки створови, чије је укључење у људску расу у великом закашњењу.” – Питер Јустинов (јеврејин), глумац, режисер, књижевник, амбасадор УНИЦЕФ, колумна у лондонском недељнику Јуропијен, 10. 6. 1993.

„Прошле недеље имали смо деветоро убијених (Срба), ове недеље – осморо. То је очигледан напредак.” – Бернар Кушнер, шеф цивилне мисије УН на Косову, у репортажи емитованој на државној TV France 2 марта 2000.

„Србе треба натерати да клече!” – Клаус Кинкел, немачки министар спољних послова, изјава од 27. 5. 1992.

„Зауставити Србе. Одмах. Једном за свагда!” – Леди Маргарет Тачер, бивша премијерка Велике Британије, Њујорк Тајмс, 4. 5. 1994.

Демонстрант испред зграде УН у Њујорку: „Зашто сте тако одвратни према Србима?” Мадлен Олбрајт: „Зато што су они одвратни”. – Агенцијска вест Асошијетед преса, 22. 1. 1997.

„Србин наликује човјеку само онда када је мртав, или затворен.” – Сарајевски недељник Љиљан, 23. 2. 1994.

„Ово је једино насиље за које се не могу оптужити Руси или Срби.” – Боб Сајмон, амерички извештач из Кобеа, извештај после земљотреса за ТВ емисију 60 минута, децембра 1995.

„Срби су неписмени и дегенерици.” – Џозеф Бајден, амерички демократски сенатор, Си-Ен-Ен, 1. 8. 1993.

„Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста.” – Жак Ширак, председник Француске, на састанку шефова влада држава чланица ЕУ, Париз, средина јуна 1995.

„А сутра ће, драги гледатељи, небо над Србијом бити ведро.” – Горан Милић, хрватски водитељ вести, на БиХ телевизији, током НАТО бомбардовања, априла 1999.

„Јевреји добро знају шта је геноцид... и ја сам за то да се на Србе баци нуклеарка!” – Мартин Перец, Њу рипаблик, 4. марта 1995.

„Ништа нисмо учинили против злочина етничког чишћења који је поново оживео убилачке идеје Хитлера и његових претеча... Ако се агресори не повинују овим захтевима после упућивања новог ултиматума, ограниченог на неколико дана, њихова офанзивна средства морала би да буду уништена и нападима из ваздуха, али уз максималну поштеду људских живота.” – Апел виђених француских и европских интелектуалаца, објављен средином марта 1994, непосредно пред офанзиву против Срба априла 1994; међу потписницима су и: Карл Попер, Андре Гликсман, Бернар-Анри Леви, Паскал Брикнер, Бернар Кушнер, Ежен Јонеско, Октавио Пас, Салман Ружди, Гинтер Грас

„Ми не знамо ко ће, или шта ће, тамо да се појави.” – Мадлен Олбрајт, државни секретар САД, у Вашингтонском институту за мир, пред Конференцију у Рамбујеу, јесен 1998, одговарајући на питање „Ко ће бити у саставу српске делегације у Рамбујеу?”, уз грохотни смех.

„Време је да се силом потврди да је доста рата. Рат који објављује рат рату је праведан и неопходан.” – Папа Јован Павле Други, у време бомбардовања босанских Срба 30. 8. – 14. 9. 1995.

„Како се овог месеца присећамо Холокауста уз одлучно ‚никад више’, хоћемо ли дозволити да се геноцид врши а да му се нико не супротставља? Удружена јеврејска заједница позива америчку јавност да заједно са нама умоли нашу владу да преузме на себе праведну моралну одговорност и глобално лидерство и предузиме следеће одлучне мере да би зауставила ово варварство. Ми позивамо: – да се сместа укине ембарго на оружје како би се беспомоћни Босанци одмах снабдели средствима за одбрану; – администрацију да координише моменталну и одговарајућу примену војне силе, укључујући и ваздушне ударе усмерене на заустављање српске агресије; – на повећање хуманитарне помоћи цивилном становништву; – на највећу могућу изолацију Србије у светској заједници кроз наметање строжијих економских и дипломатских санкција; – на стварање радне групе за ратне злочине састављене од стручних истражитеља задужених за прикупљање информација које могу послужити као доказни материјал за гоњење ратних злочинаца. Ми позивамо на моменталну примену свих ових мера, пре но што се оконча ‚етничко чишћење’ против кога свет не чини ништа. Као нација чији највиши принцип представља посвећеност индивидуалним и људским правима, сматрамо својом дужношћу да учинимо све што је могуће да се заустави покољ, спасу животи, и промовише мир у Босни и Херцеговини. – Агенције националне чланице NJRAC (Саветодавни одбор за односе Јеврејске заједнице) које се придружују овом саопштењу укључују: Амерички јеврејски одбор, Амерички јеврејски конгрес, Б’наи Б’рит, Антиклеветничка лига, Хадаса, Јеврејски одбор рада, Јеврејски ратни ветерани САД, Национални савет јеврејских жена, Унија америчких хебрејских конгрегација, Унија ортодоксних јеврејских конгрегација Америке, Уједињена Синагога за конзервативни јудаизам / Женска лига за конзервативни јудаизам, Женски амерички ORT” – Асоцијација јеврејских заједница, AJC, изјава од 26. 4. 1992. у Њујорку
 
pa ove su izjave zbilja ispod svakog nivoa...nije mi jasno kako netko moze da ovako nesto izjavi i ovako popljuje cijeli jedan narod a da to prodje bez ikakvih koncenkvencija..
pa nije ni cudo sto mali ljudi daju od sebe svakakve bljuvarije kada imaju velike za uzor.. :confused:

sada mi je malo jasnija ogorcenost srba na cijeli svijet..i permanentne srpske teorije zavjera.. :roll:
 
uopste se ne radi o tome da nas neko mrzi osim pojedinih suseda. radi se o tome da je 90ih bio INTERES zapadnih zemalja da razbiju i usitne jugoslaviju, uniste jna, pokupuju firme za male pare, stacioniraju svoje snage u bih i na kosovu, da kontrolisu jadran... a srbi kao najbrojniji narod koji je bio za opstanak sfrj im je u tome najvise smetao pa su sprovodili beskrupuloznu anti srpsku medijsku kampanju, lagali i izmisljali da bi imali opravdanje za svoja dela, bombardovanja i ostalo. dakle interes.
 
a najocigledniji primer su izjave i novinski clanci kako smo navodno proterali 850 000 siptara sto je besmislica. poznato je da je jedini veliki talas izbeglica bio 7700 koji su pobegli u makedoniju. a i pitanje je zbog cega su pobegli, mozda zbog natoa koji je bacio toliko bombi sa osiromasenim uranijumom kao 2 atomske bombe, da li zbog borbi vj i mupa sa uck, da li zbog ubijanja,mucenja SIPTARA od strane UCK jer su bili lojalni gradjani ili proterivanja SIPTARA od uck kako bi se krivica prebacila na vj.
 
Кога од Јевреја са про српским ставовима желиш да ти цитирам?

Ариејла Шарона? Шефа анти-терористичког одсека Израелске војске? Бившег шефа Моссада? Дејвида Бајндера дописника Њујорк Тајмса?
 
Vidite li vi kada su ove izjave date, ili se pravite da ne vidite?

Ovo što postavljač teme radi je bolesno, kao što je bolesna svaka tema koju postavlja. Monstruozno, jednom rečju.

Od ovih kojih su su ovakve stvari izjavljivali jedino više nisam mogla da smislim Miloševića. Da, dobro ste pročitali - baš njega.

Zabole me i za papu i za M.Olbrajt i za sve ove koji su takve stvari izjavljivali, meni je i tad i sad trn u oku bio Milošević. On nas je takvima napravio i o njemu su govorili.

A ako se neko prepoznao, ja se stvarno izvinjavam, ja nisam.

Mnogo sam se suzavca nagutala i mnogo puta bežala od te njegove "humane" policije.

Nismo bolje ni zaslužili kad smo mogli takvog monstruma da izaberemo da nas vodi.

Šta smo tražili to smo i dobili.
 
Sve izjave su date devedesetih kada je o Srbima vladalo misljenje kao sto danas vlada o Albancima u istoj nasoj Srbiji. Dakle tada je svet razmisljao o Srbima isto onako kako sada srpska javnost razmislja o Albancima. Nije cudno sto su likovi davali takve izjave. Justinov, glumac kojeg izuzetno cenim je takve izjave davao usled nepoznavanja prave slike stvari. Dakle najveci deo izjava je nastao usled neinformisanosti.

Oni drugi koji su mozda zbilja srbomrsci kao Madlen Olbrajt na primer... pa ne mozemo da generalizujemo i ceo recimo jevrejski ili americki narod da klasifikujemo po njenoj spodobi. Ne treba generalizovati.

Dakle sve izjave su date devedesetih a danas su izuzetno retke. Danas imamo zahteve za samostalnost Kosova ali nemamo misljenje o Srbima kao divljackim koljacima.

Registra:
Nismo bolje ni zaslužili kad smo mogli takvog monstruma da izaberemo da nas vodi.

I to je istorijski slucaj. I opet ne mozes reci da je pored toliko namestanja izbora i izborne apstinencije ON IZABRAN. To jos ne znamo. To ce se znati za 50 godina kada se otvore arhive. Mozda i kasnije. Izbaci defetizam ovo nisu devedesete :)
 
Registra.:
Vidite li vi kada su ove izjave date, ili se pravite da ne vidite?

Ovo što postavljač teme radi je bolesno, kao što je bolesna svaka tema koju postavlja. Monstruozno, jednom rečju.

Od ovih kojih su su ovakve stvari izjavljivali jedino više nisam mogla da smislim Miloševića. Da, dobro ste pročitali - baš njega.

Zabole me i za papu i za M.Olbrajt i za sve ove koji su takve stvari izjavljivali, meni je i tad i sad trn u oku bio Milošević. On nas je takvima napravio i o njemu su govorili.

A ako se neko prepoznao, ja se stvarno izvinjavam, ja nisam.

Mnogo sam se suzavca nagutala i mnogo puta bežala od te njegove "humane" policije.

Nismo bolje ni zaslužili kad smo mogli takvog monstruma da izaberemo da nas vodi.

Šta smo tražili to smo i dobili.

Болесне су изјаве оних који су то рекли и ти који тако мислиш, а не постављач теме. :evil:
 
Raymond Berenger:
Sve izjave su date devedesetih kada je o Srbima vladalo misljenje kao sto danas vlada o Albancima u istoj nasoj Srbiji. Dakle tada je svet razmisljao o Srbima isto onako kako sada srpska javnost razmislja o Albancima. Nije cudno sto su likovi davali takve izjave. Justinov, glumac kojeg izuzetno cenim je takve izjave davao usled nepoznavanja prave slike stvari. Dakle najveci deo izjava je nastao usled neinformisanosti.

Oni drugi koji su mozda zbilja srbomrsci kao Madlen Olbrajt na primer... pa ne mozemo da generalizujemo i ceo recimo jevrejski ili americki narod da klasifikujemo po njenoj spodobi. Ne treba generalizovati.

Dakle sve izjave su date devedesetih a danas su izuzetno retke. Danas imamo zahteve za samostalnost Kosova ali nemamo misljenje o Srbima kao divljackim koljacima.



I to je istorijski slucaj. I opet ne mozes reci da je pored toliko namestanja izbora i izborne apstinencije ON IZABRAN. To jos ne znamo. To ce se znati za 50 godina kada se otvore arhive. Mozda i kasnije. Izbaci defetizam ovo nisu devedesete :)


Ono što meni ne možeš da "prikačiš", to je da generalizujem stvari i mrzim, ne narod, nego ni pojedince.

Slažem se da je Milošević "istorijski slučaj" i zato me nije briga za izjave svih gore navedenih i nisam se prepoznala ni u jednoj, zato što sam se i sama borila protiv njegove sulude politike.

Ali je veoma očigledna isto tako suluda namera postavljača teme, da Srbe predstavi kao jedini narod u svetu protiv koga postoji zavera i nečija potreba da nas uništi.

Ovo je x-ti put da čitam tekstove poput ovih, obično ne reagujem i ne komentarišem ni jedan post postavljača teme, ali prosto mislim da je bolesno tako razmišljati.

Niti mislim da Srbe neko mrzi, niti mislim da bi Srbi trebalo nekoga da mrze.

To je primitivan, radikalski način razmišljanja, koji nam je doneo i donosi samo nesreću. A nije tako davno bilo, svi se sećamo.
 
Registra.:
Ono što meni ne možeš da "prikačiš", to je da generalizujem stvari i mrzim, ne narod, nego ni pojedince.

Slažem se da je Milošević "istorijski slučaj" i zato me nije briga za izjave svih gore navedenih i nisam se prepoznala ni u jednoj, zato što sam se i sama borila protiv njegove sulude politike.

Ali je veoma očigledna isto tako suluda namera postavljača teme, da Srbe predstavi kao jedini narod u svetu protiv koga postoji zavera i nečija potreba da nas uništi.

Ovo je x-ti put da čitam tekstove poput ovih, obično ne reagujem i ne komentarišem ni jedan post postavljača teme, ali prosto mislim da je bolesno tako razmišljati.

Niti mislim da Srbe neko mrzi, niti mislim da bi Srbi trebalo nekoga da mrze.

To je primitivan, radikalski način razmišljanja, koji nam je doneo i donosi samo nesreću. A nije tako davno bilo, svi se sećamo.
Ma vole nas Ameri pre svih ,samo se prave . Milosrdni andjeo je usmeren na nas iz ljubavi . Putnicki voz u klisuri , bombe na pijacu ,deca ,porodilista sve je to valjda laz? Koliko god to paralo usi jedino ko nas iole podnosi su Rusi i Grci inace tesko da imamo iskrene prijatelje u okruzenju. Istorija majka, ne gresi.
 
Registra.:
Ono što meni ne možeš da "prikačiš", to je da generalizujem stvari i mrzim, ne narod, nego ni pojedince.

Slažem se da je Milošević "istorijski slučaj" i zato me nije briga za izjave svih gore navedenih i nisam se prepoznala ni u jednoj, zato što sam se i sama borila protiv njegove sulude politike.

Ali je veoma očigledna isto tako suluda namera postavljača teme, da Srbe predstavi kao jedini narod u svetu protiv koga postoji zavera i nečija potreba da nas uništi.

Ovo je x-ti put da čitam tekstove poput ovih, obično ne reagujem i ne komentarišem ni jedan post postavljača teme, ali prosto mislim da je bolesno tako razmišljati.

Niti mislim da Srbe neko mrzi, niti mislim da bi Srbi trebalo nekoga da mrze.

To je primitivan, radikalski način razmišljanja, koji nam je doneo i donosi samo nesreću. A nije tako davno bilo, svi se sećamo.

Dobro ti kaze Marisa.. ne verujem ni ja da ima neke tu sad specijalne zavere.. ali ne verujem ni da nas nesto posebno gotive zapadnjaci.

Na kraju krajeva mene zabole da li nas gotive ili ne. Mi smo Srbi u Srbiji. I mislim da treba da mislimo o sebi. Mislim da treba da se sami potrudimo da nam bude bolje. I sada nam je bolje nego 1999 samo zahvaljujuci nasem trudu.

Tako da niti podrzavam autora radikalske teme, niti podrzavam nekoga ko misli da ce nam saradnja sa SAD doneti neko dobro sutra. A ni sa samom EU. Ne podnosim licemerje a ono je glavna karakteristika zapadnih sila i toboznjih demokratskih zemalja.
 
Raymond Berenger:
Dobro ti kaze Marisa.. ne verujem ni ja da ima neke tu sad specijalne zavere.. ali ne verujem ni da nas nesto posebno gotive zapadnjaci.

Na kraju krajeva mene zabole da li nas gotive ili ne. Mi smo Srbi u Srbiji. I mislim da treba da mislimo o sebi. Mislim da treba da se sami potrudimo da nam bude bolje. I sada nam je bolje nego 1999 samo zahvaljujuci nasem trudu.

Tako da niti podrzavam autora radikalske teme, niti podrzavam nekoga ko misli da ce nam saradnja sa SAD doneti neko dobro sutra. A ni sa samom EU. Ne podnosim licemerje a ono je glavna karakteristika zapadnih sila i toboznjih demokratskih zemalja.


Ono što ja ne verujem, je da bilo ko koga "gotivi" u današnje vreme. Uopšte se ne radi o tome, već samo o pukom materijalnom interesu i demonstraciji sile velikih nad malima i nadmetanju medju velikima. Samo o tome, a to što mi neke stvari isuvše lično shvatamo, stvar je naše (ne)zrelosti. Nema ljubavi izmedju država, to ne postoji.
 
Kad pogledam Vioriju ,mogu da se složim sa mnogim navedenim izjavama.....Takvi kao on su učinili da srbi izađu na loš glas....I nije im dosta, već vuku još dublje u mrak varvarstva....Koji je zapravo i nastupio izborom Slobodana Miloševića za Predsednika Srbije 1989........Kakvih neobrazovanih, ili poluobrazovanih, što je još gore:roll: i sirovih klipana ima:shock:
 
goxy:
Kad pogledam Vioriju ,mogu da se složim sa mnogim navedenim izjavama.....Takvi kao on su učinili da srbi izađu na loš glas....I nije im dosta, već vuku još dublje u mrak varvarstva....Koji je zapravo i nastupio izborom Slobodana Miloševića za Predsednika Srbije 1989........Kakvih neobrazovanih, ili poluobrazovanih, što je još gore:roll: i sirovih klipana ima:shock:


u pravu si sto posto
 
Alekasandar3:
Кога од Јевреја са про српским ставовима желиш да ти цитирам?

Ариејла Шарона? Шефа анти-терористичког одсека Израелске војске? Бившег шефа Моссада? Дејвида Бајндера дописника Њујорк Тајмса?
Nije ,Sale u tom stvar....On će naći neprijatelja, makar ga izmišljao danima.....On NE MOŽE BEZ NEPRIJATELJA.....Paranoja je to 8-)
 
ilkebgd:
uopste se ne radi o tome da nas neko mrzi osim pojedinih suseda. radi se o tome da je 90ih bio INTERES zapadnih zemalja da razbiju i usitne jugoslaviju, uniste jna, pokupuju firme za male pare, stacioniraju svoje snage u bih i na kosovu, da kontrolisu jadran... a srbi kao najbrojniji narod koji je bio za opstanak sfrj im je u tome najvise smetao pa su sprovodili beskrupuloznu anti srpsku medijsku kampanju, lagali i izmisljali da bi imali opravdanje za svoja dela, bombardovanja i ostalo. dakle interes.
Углавном, то је то.

Ништа лично. Само интереси.

И, практично се тако ради, на овај или онај начин, али у суштини исто, последњих, око 200 година

Од почетка практичног пропадања Отоманског царства, и, уопште, "прекомпоновања" геополитичког стања.
 
Ајде да вам кажем мало шта су о Србима дуги говорили:

Краљица Викторија прва:
"Срби су такозвани Хришћани и неће се смирити док им се не пусти крв"
(Енглеска је била савезник Отоманског царства... гле чуда!)

Опет интерес и мржња је рмала Србија се буни против њихових интереса и мрси им рачуне.
 
Postavi i temu sta su srbi o srbima rekli!!!
"Budimo ljudi iako smo Srbi" rece patrijarh Pavle...

Nas najveci problem je u tome sto se qrchimo kad ne znamo da letimo

Jako je glupo izvlaciti neke recenice iz konteksta i iz naftalina...isto tako se mogu izvuci mnogi pozitivni komentari o srbima...ali to ne znaci ni da smo najbolji ni najgori na svetu...i sto rece Novak Djokovic u finalu protiv Federer "opustise jbt"...
 
Registra.:
Ono što ja ne verujem, je da bilo ko koga "gotivi" u današnje vreme. Uopšte se ne radi o tome, već samo o pukom materijalnom interesu i demonstraciji sile velikih nad malima i nadmetanju medju velikima. Samo o tome, a to što mi neke stvari isuvše lično shvatamo, stvar je naše (ne)zrelosti. Nema ljubavi izmedju država, to ne postoji.

Ah ali zato postoje interesna saveznistva i neprijateljstva. Na to se misli. Ne misli niko da neko nas sad ne voli zato sto smo Srbi. Nego jednostavno nije interes NATO pakta da Srbi postoje. Kontas? Ne mrze oni nas samo zele da nas zbrisu s lica zemlje :D
 
ilkebgd:
a najocigledniji primer su izjave i novinski clanci kako smo navodno proterali 850 000 siptara sto je besmislica. poznato je da je jedini veliki talas izbeglica bio 7700 koji su pobegli u makedoniju. a i pitanje je zbog cega su pobegli, mozda zbog natoa koji je bacio toliko bombi sa osiromasenim uranijumom kao 2 atomske bombe, da li zbog borbi vj i mupa sa uck, da li zbog ubijanja,mucenja SIPTARA od strane UCK jer su bili lojalni gradjani ili proterivanja SIPTARA od uck kako bi se krivica prebacila na vj.

umesto da se bavis temom, ti prosipas dokaze

inace bilo kakvo uopstavanje je stetno, ali se uvek treba raditi na tome da se razbiju te predrasude ili negativna misljenja a ne samo nanositi vodu na njihov mlin
 

Back
Top