Kako je ljubav ušla u vaše srce?

Kurt2

Ističe se
Poruka
2.410
Sporo, brzo, iznenadno? Da li za jedan dan, ili su bili potrebni meseci, pa čak i godine da shvatite da nekog istinski volite? Obratite pažnju da ovde ne govorim o zaljubljivanju, kratkotrajnoj zaslepljenosti ili slično, već o pravoj pravcatoj ljubavi - kada znate da ste nekom u potpunosti posvećeni i kada nemate potrebe da razmišljate o bilo kome drugom.
Znači... ?
 
Kurt2:
Sporo, brzo, iznenadno? Da li za jedan dan, ili su bili potrebni meseci, pa čak i godine da shvatite da nekog istinski volite? Obratite pažnju da ovde ne govorim o zaljubljivanju, kratkotrajnoj zaslepljenosti ili slično, već o pravoj pravcatoj ljubavi - kada znate da ste nekom u potpunosti posvećeni i kada nemate potrebe da razmišljate o bilo kome drugom.
Znači... ?
...mislim da tako nesto jos uvek to nisam dozivela,osetila...i stvarno se nekada pitam hocu li ikada?...jednom je bilo nesto slicno,ali je bilo previse kratko da bih mogla da potvrdim da nije bila samo slepa zaljubljenost...
 
za ljubav je potrebno neko vreme neodredjeno da se pojavi,a kad se to desi desava se iznenada....u tom trenutku jos uvek nisam svesna sta me je strefilo dok ne shvatim na sta sam ja sve spreman da izdrzim i prebrodim zarad te neke osobe i te ljubav...
do sada sam volela samo dva puta,jednom neobuzdano i zivahno...drugi put cvrsto,pozrtvovano i sanjalacki o zajednickim trenucima u buducnosti...
 
Kurt2:
Sporo, brzo, iznenadno? Da li za jedan dan, ili su bili potrebni meseci, pa čak i godine da shvatite da nekog istinski volite? Obratite pažnju da ovde ne govorim o zaljubljivanju, kratkotrajnoj zaslepljenosti ili slično, već o pravoj pravcatoj ljubavi - kada znate da ste nekom u potpunosti posvećeni i kada nemate potrebe da razmišljate o bilo kome drugom.
Znači... ?
ovo bas i nije zdravo :neutral:
i jel se ovo odnosi iskljucivo na musko-zensku ljubav ili ljubav u globalu :?

a i ja sam nasla da pricam.ja sam hc i za zaljubljivanje i za druge,ko da su me pravili od leda :neutral:

aj necu vise da spamujem temu :(
 
Kurt2:
Sporo, brzo, iznenadno? Da li za jedan dan, ili su bili potrebni meseci, pa čak i godine da shvatite da nekog istinski volite? Obratite pažnju da ovde ne govorim o zaljubljivanju, kratkotrajnoj zaslepljenosti ili slično, već o pravoj pravcatoj ljubavi - kada znate da ste nekom u potpunosti posvećeni i kada nemate potrebe da razmišljate o bilo kome drugom.
Znači... ?

kod mene to ide sporo i traje dugo. desi se da me neko odusevi, obori s nogu, ali ljubav je nesto mnogo vise od toga i da do toga dodjem treba dosta vremena. samo sam 2 puta bas volela, po jednom u razlicitim decenijama:). pa ti sad vidi. isto tako, te moje ljubavi su dugo trajale u meni, trebalo mi je jako mnogo vremena da ih zaboravim.
 
Sporo, brzo, iznenadno? Da li za jedan dan, ili su bili potrebni meseci, pa čak i godine da shvatite da nekog istinski volite? Obratite pažnju da ovde ne govorim o zaljubljivanju, kratkotrajnoj zaslepljenosti ili slično, već o pravoj pravcatoj ljubavi - kada znate da ste nekom u potpunosti posvećeni i kada nemate potrebe da razmišljate o bilo kome drugom.
Znači... ?
Ушла је брзо и лако а изашла споро и тешко ...
******, кад волим - волим, заљубио сам се само 3 пута и то у кретене од жена
И ценим да се неће више враћати, бар не у скорије време ...
 
Divna tema. :D
Auh... nisam sigurna da mogu to da objasnim... postoji trenutak kad jednostavno osetim da volim. Njemu prethodi onaj trenutak leptirica u stomaku itd. ,shto ne znachi da posle njih obavezno zavolim.. ponekad sve ostane na tom zaljubljivanju,koje prodje i ne ostavi me povredjenom npr..hocu da kazhem da ne udjem duboko emocijama u to... Ali,ukoliko ljubav sledi posle toga,nekako se sve stopi..i ti leptirici,i trema kad me ljubi skoro svaki put... pochnem da pamtim sitne stvari,koje mi postanu neopisivo vazhne, steknem poverenje, prepoznam u njemu i prijatelja i rame za plakanje i nije to sad u nekoj opsesivnoj meri da mora non stop da bude tu...ali dovoljno je da ja znam da ce biti tu..danas,sutra mozhda... nisam u fazonu da nekom dishem za vratom. Jednom sam to bash slikovito citirala kroz rechenicu iz knjige : " Moj odnos prema njemu slichan je odnosu prema Bogu. Ne vidjam ga chesto,ali imam veru da ce uvek biti tu. " ;)
..uh,tek sad vidim kako zbrkano sam nabacala misli... :?..stvarno sam haos jedan hodajuci... :lol:
 
Jednog dana, isao ja ulicom... zapalio cigaru... bas sam bio super raspolozen... video sam jednu devojku, lepa ko san... tada je ljubav usla u srce... isto vece otisao sam do pub-a... napio se... dosao kuci i lego da spavam... to bi bilo to...
Zivot je zajeban... ili sam ja budala?! :D
 
Na ovakva pitanja uvek se setim filma "Ime ruže", kada se mladi sveštenik žali starijem kako voli jednu devojku, a ovaj ga teši da je to samo mladalačka zaljubljenost koja će ga proći posle čega će opet moći da se posveti služenju bogu.
U jednom trenutku ga upita "Dobro..kako ti znaš da je to baš ljubav..?" a mladi sveštenik odgovori kako želi da brine o njoj. Tad se stariji zamisli, pa zabrinuto reče "...uh, zaista je voliš"
eto tako nekako i kod mene.
 

Back
Top