Jastuk - na cemu spavate?

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Danas su me malo bacili u razmisljanje.
Elem, zapoceli smo pricu o tome kakav je kome jastuk, kad se ispostavilo da moj jastuk uopste ne odgovara bilo kakvim standardima!
Imam obican, veliki, mekani perjani jastuk. Pojma nisam imala da je on rasadnik grinja (kako sam upravo obavestena) i da steti sinusima, cak iako menjam jastucnicu redovno.
Vidim svi se nesto frljaju jastucima - te Kontur, te jastuk punjen heljdom, te Tempur....
Recite vi meni, na cemu spavate, a za vas koje ste presle sa perjanih na heljdine ili kontur, ima li razlike?
Da ne budem u neznanju, sad sam krstarila netom i nasla nekoliko tih kontur jastuka i nekoliko sa heljdom, ali nemam pojma ni koji su dobro, ni kako se to gleda. Mislim, jastuk je jastuk! Ili je bar bio dosad....
 
Antialergetski jastuci, kupljeni na buvljaku po 600 do 800 dinara. Peru se u mašini na 60 stepeni i to uradim jednom u 3-4 meseca. Traju mi nešto više od 4 godina, s tim što deci zamenjujem posle 2 godine, ne znam zašto. Udobni, veliki i meki. Dok nisam znala za ove što se peru na 60, kupovala sam neke što se peru na 40 stepeni. Računam higijenskije. Ipak ima istine u tome da su perjani rasadnici grinja, ali ništa više nego vuneni tepisi
 
Plashenje grinjama je provaljen metod za reklamiranje "revolucionarnih" patenata iz TeleShop-a. Grinja ionako ima svuda, ukljuchujuci i vashe sopstveno telo.
A kontur-tempur-pampur... Za koju godinu ce se verovatno ispostaviti da su kancerogeni ili neshto tako...
 
inace meni ne odogovara nijedan jastuk ovog sveta,vise od pola noci porvedem gurajuci ga od sebe pa tako biram najobicniji jastuk i boli me doope za grinje,njih su izmislili ovi iz kirbija,moj muz ima svoj jastuk od latexa od kojeg ga "ne boli vrat" mada ja bas ne verujem u to.ma moderni snobizam kazem ja lepo
 
ja koristim jastuk prvih pet minuta dok se ne pokrijem.
onda,posto ne mogu da spavam na ledjima,cim uglasim svetlo okrenem se na stomak izvucem jastuk stavim ga sa jedne strane zagrlim i tako zaspim.
imala sam neki mali perjani od kako znam za sebe.onda se moja mama napravila pametna i kad nisam bila par meseci kod kuce,otela mi jastuk i dala neki fensi punjen ne znam cime.i ja probala da ga koristim,al kako je bio pretvrd nije bio ni za pod glavu ni da ga zagrlim.
i onda ja posle nekog vremena odem kod mame i nateram je da mi vrati moj stari jastuk pun grinja koje ako me do sad nisu ubile nece ni u buducnosti.inace i krevet mi je pun grinja,ima vise godina od mene ali je najudobniji ikad tako da nije bilo sanse da ga menjam.dakle,zivim u carstvu grinja i nista mi nije.
mama ima taj jastuk punjen heljdom ili necim susenim i to je odvratno.cele noci nesto suska i pomera ti se pod glavom.a ni on ne moze da se zagrli.potpuno beskorisan.a tezak.
i last but not least,onaj konutur ili kako god...letos sam imala nesrecu da ga isprobam i to je nesto najneudobnije ikada.glava stoji previsoko,ne mozes da ga namestis kako ti odgovara,da mu promenis oblik a ako pokusas skace jer je od neke sundjeraste mase.totalno neprakticno djubre posebno ako neko ko ja ne zna da zaspi drugacije osim na stomaku.i opet,nije ni da ga zagrlis.nista dakle.
i tako sam se ja definitivno odlucila da nikad necu menjati dobre stare perjane jastuke pune grinja i ko zna cega jos :)
 

Back
Top