Autoput i Srbi

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
Autoput Niš-Dimitrovgrad
Srbi, vlasnici zemljišta na potencijalnoj trasi autoputa sade voćke i grade objekte da bi cenu u eksproprijaciji podigli na što viši nivo
Znači, ne pada im na pamet da prave voćnjake da bi radili, već da bi podigli cenu zemljišta na kome će se asfaltirati
I nama treba bolje :confused: :confused: :confused:
ma treba streljački vod povesti kad krene taj posao :evil: :evil: :evil:
 
dobio sam želju da ih pobijem kad sam ovo video
prelepo zasađen voćnjak i on moli Boga da tuda ide autoput
pa sad mi reci da je to normalno???
nakada su naši vodili "ratove" sa opštinama i Vladama da se što manje zemlje oduzima i da se čuvaju šume, voćnjaci, oranice

a šta ovi rade
plače mi se kakav smo mentalitet
 
otkacena slavonka:
pa sta...sasvim normalna ljudska reakcija...kao da je negdje u evropi drugacije..svatko gleda da izvuce sto vise moze i gdje moze...ne pravite sada od muhe slona.. :roll:
ma sigurno Nemac svaki dan ide u opštinu da pita gde će autoput da baš tu zasadi najveću plantažu jabuka u okolini
poenta je da kad bi samo 10% toga što su zasadili ostalo, koliko bi taj kraj napredovao
ali čemu se ja nadam, Pirot je to :roll:
 
Ne znam Filatelista sto si se ti uzbudio? Zbog krusaka i tresanja? Ne vidim problem. Sto kaze Slavonka ne pravi slona gde ga nema jer svako gleda da se snadje najbolje sto moze. Teska je situacija. Ali vidis ti seljaci kupe jedan vocnjak a Velja je kazu kupio silne hektare zemlje na liniji buduceg auto puta !

Tako kazu.
 
markoljubac
ne slazem se s tobom

nek oni zasade ;)

a postoji nebrojeno trasa
kao i opcija da ide preko vlasotinca

tako da...
i da uzmu koji dinar od drzave vishe
ostace i oni vocnjaci koji nisu imali tu "srecu" da budu asfaltirani ;)

bolje i to nego nishta

p.s. moji nemaju zemlju s te strane, sva je s one strane Kurila, nemam interes da ih branim ;)
 
filatelista:
ma sigurno Nemac svaki dan ide u opštinu da pita gde će autoput da baš tu zasadi najveću plantažu jabuka u okolini
poenta je da kad bi samo 10% toga što su zasadili ostalo, koliko bi taj kraj napredovao
ali čemu se ja nadam, Pirot je to :roll:


rade to i oni ne sekiraj se....svi su seljaci na svijetu isti...bilo je i ovdje nekih afera oko potkupljivanja odgovornih u opcini..da bi autocesta onako malo skrenula s plana za par km....bas eto preko njegove zemlje...kao sto rekoh..ljudi su svuda isti..nije to nista novo..

mene vise nervira recimo sto su sada u slavoniji u 20 i nesto sela da bi proveli kanalizaciju posjekli masu lipa ispred kuca koje su bile stare i preko 100 god..i nikome nista..eto to je zalosno...jedan jedini covjek je izasao sa sjekirom da brani svoju lipu..i odbranio ju je...znaci da nije bilo potrebno ni ostale posjeci..ali koga zanima..??? samo otkacenu slavonku...cccccc
 
Raymond Berenger

ma pusti Velju, hebe mi se za njega, njemu se ne može stati u kraj
ne može ni ovima...sve što rade, rade legalno
ali zamisli da svi oni koji su napravili voćnjake, da to rade da bi dobili nešto malo više para...umesto da rade za sebe i svoju porodicu...
investicija na jugu je malo, gotovo ih nema i jedina im je nada u poljoprivredi
da je neko posadio 50 stabala oraha i ostavio svom unuku, on za 20-tak godina svake jeseni uzima sa tog komada zemlje oko 10 000E
ali kad svi hoće da zarade za 15 dana
 
Ne vidim razloga ovolikom besu koji ide dotle da bi se ubijalo!
Pa, njihovo je, ako mogu da zarade, sto da ne zarade?
Njih su kostale sadnice, materijal, ulozili su trud, pa ako moze drzava od njih na svakom koraku da grabi, sto oni ne bi od iste, mada nije isto.
Oni IMAJU pravo da sade i zasadjuju na SVOME, sta je tu toliko lose da dovede do provale ubilackog besa?!!
 
*BILJA*:
Ne vidim razloga ovolikom besu koji ide dotle da bi se ubijalo!
Pa, njihovo je, ako mogu da zarade, sto da ne zarade?
Njih su kostale sadnice, materijal, ulozili su trud, pa ako moze drzava od njih na svakom koraku da grabi, sto oni ne bi od iste, mada nije isto.
Oni IMAJU pravo da sade i zasadjuju na SVOME, sta je tu toliko lose da dovede do provale ubilackog besa?!!

Потписујем, Биљо! А и не разумем тему. Шта је требало да ради та сиротиња тамо са југа Србије - ДА ДА НА ПОКЛОН ДРЖАВИ СВОЈУ ЗЕМЉУ??? Свашта! Па потрудиће се да подигну цену, сасвим нормално и "тржишно исправно".
 
filatelista:
Raymond Berenger

ma pusti Velju, hebe mi se za njega, njemu se ne može stati u kraj
ne može ni ovima...sve što rade, rade legalno
ali zamisli da svi oni koji su napravili voćnjake, da to rade da bi dobili nešto malo više para...umesto da rade za sebe i svoju porodicu...
investicija na jugu je malo, gotovo ih nema i jedina im je nada u poljoprivredi
da je neko posadio 50 stabala oraha i ostavio svom unuku, on za 20-tak godina svake jeseni uzima sa tog komada zemlje oko 10 000E
ali kad svi hoće da zarade za 15 dana

Jeste slazem se. Ali nas orijentalni gen nam diktira da se ponasamo tako kako se ponasamo. To smo mi. Takvi smo. I tome nema leka. Ne mozes od crnca napraviti akumulator, ne mozes od Srbina napraviti vrednog i buducnosti posvecenog coveka. Takva je Srbija i takvu je volim. Nasa je jedina i drugu nemamo. I treba da je volimo a ne da se zgrazavamo nad njom niti nama samima.
 
da se razumemo, ja na temi ne osporavam ljudima, mogu na svojoj zemlji da rade šta hoće, ali govorim o mentalitetu
znači, isplativije im da sade voćnjak koji će saseći zbog autoputa, nego da ga podižu za sebe i svoju porodicu
MENTALITET, ništa drugo ne osuđujem.
 
eremita:
Потписујем, Биљо! А и не разумем тему. Шта је требало да ради та сиротиња тамо са југа Србије - ДА ДА НА ПОКЛОН ДРЖАВИ СВОЈУ ЗЕМЉУ??? Свашта! Па потрудиће се да подигну цену, сасвим нормално и "тржишно исправно".
Ja ovoliki bes ne razumem :roll:
Svako se trudi da podigne cenu kad nesto prodaje.
Jos, kako si i sam primetio, sirotinja s juga Srbije, i sad, hajde da ih pobijemo da ne ostete drzavu koja steti njih (i nas) gde god stigne :roll:
 
Filatelista

I ja takodje analiziram mentalitet kao uzrok orijentalnog gena. Tako je i u Turskoj, Bugarskoj, Rumuniji, Kazahstanu, Iranu... a Boga mi i u Grckoj ( verovao ili ne oni su slicniji Turcima od nas). Kritikovati mentalitet ti je kao kritikovati plavu boju sto je plava. To se ne kritikuje. To je tako i sa tim se zivi. Jer ako bi neko ziveo drugacije od sopstvenog mentaliteta bio bi nesrecan.

Jedina stvar koja bi tvojim predlogom bila ostvarena jeste novac. A nije sve u novcu.
 
filatelista:
da se razumemo, ja na temi ne osporavam ljudima, mogu na svojoj zemlji da rade šta hoće, ali govorim o mentalitetu
znači, isplativije im da sade voćnjak koji će saseći zbog autoputa, nego da ga podižu za sebe i svoju porodicu
MENTALITET, ništa drugo ne osuđujem.

Ти потпуно погрешно живиш у уверењу да ти сељаци на југу немају већ засађене воћњаке... само су начули да ће проћи ауто-пут и то да је далеко нижа цене земље која се ескпропирише ако је обична ливада од оне на којој постоји засад воћњака, направили су рачуницу и оценили да им се исплати да засаде воћњак....... 8-)
 
filatelista:
da se razumemo, ja na temi ne osporavam ljudima, mogu na svojoj zemlji da rade šta hoće, ali govorim o mentalitetu
znači, isplativije im da sade voćnjak koji će saseći zbog autoputa, nego da ga podižu za sebe i svoju porodicu
MENTALITET, ništa drugo ne osuđujem.
pa ako cemo realno od vocnjaka za sebe i svoju porodicu mogu da se da izvines ubrisu sa zaradom sa ovim cenama a da ne govoim sto jos moraju i dugo i tesko da rade a ovako ce dobiti na gomili par destina iljada ojra i prodati ostatak kuce i imanje i napustiti vukojebinu i otici u grad da budu polusocijalni slucajevi kao i mnogi pre njih .
 
*BILJA*:
Ja ovoliki bes ne razumem :roll:
Svako se trudi da podigne cenu kad nesto prodaje.
Jos, kako si i sam primetio, sirotinja s juga Srbije, i sad, hajde da ih pobijemo da ne ostete drzavu koja steti njih (i nas) gde god stigne :roll:
ali je to ekonomski glupavo
dobićeš malo više i to e pitanje, ali uloži pa dobijaj konstantno
rekoh, 50 stabala oraha za 20 godina daju 10 000 Evra godišnje, a znaš koliko posla oko toga imaš
a za 30 godina saseci to i prodaju za građu i imaš stan na Vračaru, mitin komšija da budeš
ja o tome govorim
ponavljam, mogu da rade šta hoće, ali su za moj pojam budale.
 

Back
Top