Slovenija, šta videti?

Jakobinac

Zainteresovan član
Poruka
302
Igrom slucaja iskrslo mi je novogodisnje putovanje u Sloveniju. Tacnije u Ljubljanu, al sve je to blizu, ne?:) Zanima me ako neko ima preporuke na osnovu licnog iskustva, sta treba posetiti, klubovi, nocni zivot...? Hvala unapred.
 
ma gde je sada onaj slovenac?
sloveneeeeecccc evo ti mušterija:p
malineroooooooooooo
šala....
ja samo znam da su krempite na bledu najbolje na planeti:p
i znam da je srpska kuhinja potpuni hit i da su to najboljši restorani.
a sad noćni život:roll: šta to beše?
 
Bio u Ljubljani..Ljudi su zatvoreni na prvi pogled i teshko pristupachni ako chuju srpski mislim teshko
se ostvaruje prvi kontakt...Najtezi deo taj prvi - probijanje leda a onda se vidi kakvi su stvarno...Moja
iskustva su ok shto se tiche Ljubljane....
 
Jakobinac:
Igrom slucaja iskrslo mi je novogodisnje putovanje u Sloveniju. Tacnije u Ljubljanu, al sve je to blizu, ne?:) Zanima me ako neko ima preporuke na osnovu licnog iskustva, sta treba posetiti, klubovi, nocni zivot...? Hvala unapred.
Evo mene.
Najbolja je fešta na glavnom trgu gde je muzika i vatromet a onda u u starom djelu dobri kafiči gde se možeš dobro provest.Ljubljana ima puno dobrih mjesta za provod ali za novo godino najbolje trg.Možeš posetiti disco Global ili možda kafe bar Bakus to JE U CENTRU.
Nisam ja od tamo pa tako nešto sam ti pomogao.
Piši kako je bilo!
ciao
 
steta sto ni ja ni malinero nismo bas od neke velike pomoci...

I ja nisam iz Ljubljane, a normalno sam bio samo oko Titove (Slovenske, Dunajske, ili kako ju vec sada zovu) ulice, a poslednji put bio sam tamo prije 2 godine.

Stvari koje bi morao posjetiti su Tromostovje, Ljubljanski grad, pod kojim je i trznica sa suvenirima.

Oko autobusne stanice nekad je bio najbolji burek u gradu, a na drugoj strani ulice ima nekoliko kafica; spominjam se samo jednog, Kratokwil ili nesto slicno, koji ima svoje pivo. Hrana je dostojna.

Za sam shopping, mozda BTC iako mislim, da ne mozes kupiti nista sto ne bi mogao dobiti v BG.

Ako ti nije samo do Ljubljane, dobro je posjetiti Postojnsku jamu (cca. 30 min od LJ), Arboretum (isto, samo u drugu stranu), Bled (za sve one sanjske krem snite i dunajske na strani Blejskog jezera) pa mozda i Bohinj, gdje mozes planinariti 20 minuta do izvora Save... Bohinjke? Imam fotografiju ali nemam pojma koja je vec ono bila. U onoj maloj kucici uz slap imas i fantastican pogled na Bohinj.

Mozda je vredno videti i Blejski grad, tamo ima muzej (veoma mali), nekoliko suvenira i kafic s pogledom na alpe...

Ako volis konje, mozda zelis posjetiti Lipicu. Ako ti je do kupanja, u Ljubljani imas Aqualand (ili kako ga zovu... malinerrroooo!) a i mnogo drugih po Sloveniji, samo da su drugi sa vrucom mineralnom vodom... toplice. Sam nisam bio ni u jednih pa ne mogu dati priruke koje su dobre i koje nisu. Moji roditelji obozavaju Moravske toplice.

Od samog mora (i da nije bilo sredi zime) ne bi ti mogao priporuciti nista, Slovenija ima manje mora od Crne Gore :P A ako ipak nemas nista drugo, i Piran nije poplavljen, tamo je Tartinijev trg i ... grad ili crkva s pogledom na Veneciju na drugoj strani jadranskog mora.

Sam Portoroz, osim betonske plaze i rip-off shoppinga nema mnogo vise od hotela, marine i Malinera, koji ce biti veoma uvredzen, pa bi mozda bilo dobro da on napise nesto bolje.

A o samom night-life-u nemam pojma, pa ne mogu priporuciti nista. Mozda Malinero ima nekih frenda u Ljubljani...

I izvinjavam se, moj srpski je uzasan, ucio sam samo jednu godinu o osnovnoj skoli za doba SFRJ...
 
Skrenuo bih pažnju onima koji su bili samo u Ljubljani, da nisu ništa od Slovenije videli. Ono što čini Sloveniju izuzetnom jesu njene planine, reke,.....ali to je stvarno duga priča. Ljubitelj sam planinarenja, tako da sam se dosta pentrao po tim planinama. Izuzetno je!
 
eh kada se samo setim kada smo išli na ekskurziju u postojinu:p
da vidimo čovečiju ribicu:p
i sve one visuljke...stalaktite ,satalagnite blb blb...
e malinero čoveče gde si?
kada ćeš prihajati malo kod nas?
ja se nadam uskoro idem v slovenijo:p
 
pajamaca

Originalno Prevalje, na granici sa Austrijom, ali vec vise od 10 godina zivim u Bangkoku... ako je Slovenija kokoska, mozes Prevalje naci na ledzima :P Necu o tome, gde je Tolmin ;)

Ali uistinu, ako si tamo moras da vidis Tolminska korita i gornju Socu. Fantasticna je... samo Slovenci nemaju pojma sto je tamo... :P

A sto se tice Bangkoka, pronadjes li navisu zgradu u Tajlandu, nasla si i mene. Baiyoke Sky.

Pa ne i tako vruci pozdravi u Europu.... brrr.... nemam ni klime pa se osjecam ko u hladnjaku... 22C....
 
a što bi se bunili?
zamisli kada bi ti vrisnuo od smeha na moj slovenački, koji se lagano svodi na ništa...
a nekada sam gledala sinhronizovane vesterne, dosađujući se na bledu u hotelu:p
dakle, sve se svodi na to da se mi svi dobro razumemo...
nekoliko mi se puta desilo,da negde u belom svetu sedim za šankom i čujem na čistom slovenačko-engleskom kako se poručuje piće, pitam....i nikada nisam pogrešila:p
osim jednom kada sam startovala ruskinju koja je studirala u zagrebu:p
ej..pa ko se ne bi setio kekeca:p
moj očka ima...
e idem da radim nešto pametno,a ne da se sećam kako je bilo nekada cool.
a btw, molim se već duže vreme da se ovaj moj priseti i da me obraduje putem u bangkok...
nemoj posle da bude....ja? ja rekao gde sam?
ja zvao na kafu?
jok ja:p
ajd lep pozdrav:p
 
Malinero, nic posebnega, samo malo bolj toplo kot tam, ceprav zadnji teden zmrzujemo pri 22 C...
Sicer pa glede na tvoje ime moras obozevati morje in mislim, da bi potem tu uzival :)

Ah, Maca... zaboravio - u februaru planiram posjetu kuci, ali samo od 2. do 18.... tako da znas da u to vreme ne mogu biti tour guide u Bangkoku ali prije ili poslije - my pleasure
 

Back
Top