ja sam Bosanac,aferim Jovo..

ca-mu47

Primećen član
Banovan
Poruka
686
Jovan Divjak: Ja sam Bosanac


Hag -- Svedočeći na suđenju Rasimu Deliću govorio je nekadašnji zamenik komandanta Glavnog štaba Armije BiH Jovan Divjak.

On je pred sudom za ratne zločine u Hagu ukazao na razlike između mudžahira iz Sedme muslimanske brigade i mudžahedina koji su se borili u BiH. „Po nacionalnosti sam Bosanac”, kaže Divjak na konstataciju da pripada srpskom narodu, pojašnjavajući da „to što ga je majka rodila u bolnici u Beogradu” u tom smislu „ne znači ništa”.

Suđenje bivšem komandantu Glavnog štaba Armije BiH Rasimu Deliću nastavljeno je svedočenjem njegovog nekadašnjeg zamenika, generala Jovana Divjaka, koji se, nakon dugogodišnje vojne karijere, 1997. godine, kako je rekao, povukao u „sretnu penziju”.

General Divjak je prvog dana svedočenja opisao okolnosti u kojima se u aprilu 1992. godine priključio Glavnom štabu Armije BiH, u kojem je do 1994. godine obavljao dužnost zamenika komandanta.

Na pokušaj tužilaštva da ukaže da je na tu funkciju imenovan kako bi se zadovoljio nacionalni balans, jer je on iz redova srpskog naroda, Divjak je izričito odgovorio da je on po nacionalnosti Bosanac. „To što me je majka rodila u bolnici u Beogradu ne znači ništa”, dodao je.

Mada nezadovoljan ulogom koja mu je tokom rata dodeljena u planiranju i organizovanju odbrane BiH, jer smatra da je mogao pružiti mnogo više nego što je od njega traženo, Divjak navodi da je Glavni štab Armije BiH do početka 1994. godine odražavao nacionalnu strukturu „stanovništva koje je ostalo na području na kojem je živjelo većinski muslimansko stanovništvo”.

Tužilaštvo je, između ostalog, prikazalo i video-snimak ceremonije na kojoj je Sedma muslimanska brigada, zbog zasluga za uspešno izvedene akcije na Vlašiću, proglašena „viteškom”.

Pored generala Delića, tom su događaju prisustvovali još neki oficiri Armije BiH.

Snimak prikazuje i tadašnjeg komandanta Sedmog korpusa Armije BiH, Mehmeda Alagića, koji je borce Sedme muslimanske brigade oslovio kao „mudžahire”, što, prema tužilaštvu, upućuje na vezu između Armije BiH i mudžahedina.

Divjak je sudijama pokušao ukazati na razliku između mudžahira i mudžahedina jer su, kako je objasnio, mudžahiri „oni koji su protjerani iz svojih domova”.

A, upravo mudžahiri iz doline Drine su, tvrdi on, činili Sedmu muslimansku brigadu. U njenom je sastavu, pojasnio je, bilo i izbeglica iz drugih delova BiH, ali i manji broj regrutovanih vojnika sa područja Zenice.

Prva saznanja o mudžahedinima Divjak je dobio od rukovodilaca Obaveštajne službe i Uprave vojne bezbednosti na sastanku Glavnog štaba Armije BiH, 18. juna 1993. godine.

Tada je zauzet stav da se „grupe stranih ratnika” vrate u zemlje iz kojih su došli ili da uđu u sastav Armije BiH.

Deliću je sugerisano da o tom pitanju razgovara sa Alijom Izetbegovićem, što je on, kaže Divjak, i prihvatio. Nije mu, međutim, poznat ishod tog razgovora.
------------------------------------------------------------------------
Bosna se ponosi s tobom i ponosice se uvijek.
 
pyramid.jpg
 
Jpovo Divljak je da si ti meni mu-co ziv i zdrav cist beogradjanin

ovde rodjen i odrastao...zavrsio akademiju,pa otisao u bosnu na prekomandu,tamo ostao do penzije....osecao se sarajlijom,jer je tamo preziveo citav vek svoj...po izboijanju rata staje na stranu svojih sarajlija
on je postavljen na celo armoije bih cisto politicki,jer je srbin...pa kao trik,da se vidi sarenolikost armoije...ali bilo je boljih generala koji su zasluzili to mesto....po meni sefer halilovic
 
Iskopali Bosanci dve mumije iz piramida pa ih odnesu u laboratoriju. Nakon fotografisanja, odu se istuširati i pripremiti da na pres konferencii svetu kažu veliku novost.

Mumije se probude i dignu, prošetaju po laboratoriji i jedna kaže:
- "U, ******, ovi su po tehnologiji barem 50 godina ispred nas!"
 
И шта хоћеш да кажеш?! Па да ли знаш да је и у војсци РС био велики број муслимана. Тај Дивијак је једна најобичнији издајник којег је сједење у канцеларија, положај и мазање очију од оних који су га окруживали увјерило да се бори за праву идеју, а да превиди право стање ствари. А што се тиче Надрелиста ја мислим да су они дали објашњење за све... поготово слика из тог поучног скеча.
 

Prilozi

  • bscap0080.jpg
    bscap0080.jpg
    20,9 KB · Pregleda: 1
ljuta_mamba:
Jpovo Divljak je da si ti meni mu-co ziv i zdrav cist beogradjanin

ovde rodjen i odrastao...zavrsio akademiju,pa otisao u bosnu na prekomandu,tamo ostao do penzije....osecao se sarajlijom,jer je tamo preziveo citav vek svoj...po izboijanju rata staje na stranu svojih sarajlija
on je postavljen na celo armoije bih cisto politicki,jer je srbin...pa kao trik,da se vidi sarenolikost armoije...ali bilo je boljih generala koji su zasluzili to mesto....po meni sefer halilovic
pa valjda covjek zna bolje od tebe sta je i ko je.daj,molimte ne benavi ovdje.
 
José Luis Torrente:
Iskopali Bosanci dve mumije iz piramida pa ih odnesu u laboratoriju. Nakon fotografisanja, odu se istuširati i pripremiti da na pres konferencii svetu kažu veliku novost.

Mumije se probude i dignu, prošetaju po laboratoriji i jedna kaže:
- "U, ******, ovi su po tehnologiji barem 50 godina ispred nas!"

e ovo ti nije uopće smješno :roll:

ismijavaš se sa žrtvama WW2 rata?
 
jovan divjak rodjen od oca srbina iz beograda i majke srpkinje iz beograda po nacionalnosti bosanac.

ma da. to isto kao da se ja izjasnim kao sijuks ili eskim. nigde veze.

jovan divjak je po nacionalnosti jedan najobicniji izdajnik sopstvenog naroda. i nista vise od toga.
 
ca-mu47:
pa valjda covjek zna bolje od tebe sta je i ko je.daj,molimte ne benavi ovdje.


jovo divjak je beogradjanin...ajd u 100 km :):):
ajd bolan ako smijes,a vidi ima li neki njegov sajt negdje ba,pa ces viditi kad je i gdje roidjen jovo,i kad je dosao u sarajevo...i ne benavi...pacove mali...sto bi reko dino merlin:):)

ja obicno retko lupam,kad su neke ozbiljne stvari,kad se zezam,monda da

i sefer je srbijanac batjo moj...iz prijepolja ili priboja...neznam tacno,ali nas musliman:):)
 

Back
Top