OPROST

Slonce

Legenda
Poruka
56.944
evo slusam lepu i jedna me pesma njena inspirisa.elem.
...a neverstva tvoja davna,dusa moja pravoslavna,ponovo ce da oprosti...
svi smo nekada i nekome prastali.pruzali bozansku milost pokajiku/ci.kada se okrenete za sobom da li smatrate to greskom?i da li su vama prastali.kako?zasto?
 
Prastali su mi. Jer sam ih ubedila da sam nesto lose uradila iz neznanja, jer sam nesigurna i ostale gluposti. :P

Salim se. Ali jesu mi prastali. Jer je bilo mnogo vise lepog. Jer su videli da se stvarno kajem i da vise nikad necu to uraditi prvenstveno zbog sebe, pa onda zbog drugih.
 
Meni nema šta da oproste.
Mnogo praštam, ali ne sve... neke sitnice... teško... samo čudom...

ne valja to... ne praštati... ali nekada... povređenost... čovek ipak nije apsolutni mazohista...

A eto, volela sam pre dve, tri godine onu pesmu: ''Oprostiću joj sve, nisam ja Supermen''...
 
Gillette:
ako pamtiš, onda nisi oprostio.

Otkuda ti to? Pamtimo sve sto je bilo vazno. Nebitne stvari se zaboravljaju. Nebitne stvari ne pogadjaju i ne traze oprastanje. Naravno da neces zaboraviti nepravdu koju ti je neko ucinio, ali je druga stvar da li ces oprostiti ili neces. Spojio/la si babe i zabe.
 
Sokolica_M:
A eto, volela sam pre dve, tri godine onu pesmu: ''Oprostiću joj sve, nisam ja Supermen''...

Jos sam negde ovo procitala. Stvarno postoji takva pesma? Nisam cula. Mislila sam da je neki forumas, ko li je vec to napisao ranije, smislio. :lol:
 
MYOB:
Jos sam negde ovo procitala. Stvarno postoji takva pesma? Nisam cula. Mislila sam da je neki forumas, ko li je vec to napisao ranije, smislio. :lol:

Kako se pise ljubav
da li kao jedna rijec
ili su to uvijek
barem dvije najmanje

Ljudi se
oduvijek sastaju
vole i jos
uvijek rastaju

Ref.
Oprostit cu joj sve
nisam ja supermen
pa da mogu to
na ledjima da ponesem

Ugostit cu joj sne
bolje im je kod mene
neka spavaju
sve dok se ne promijene

Like to the dearest friend

Ljubav se ne pise tako
oko za oko, zub za zub
o, ne, ja ne mogu vise
ja sam stigao na rub

Svaka mi rec
strazu dobija
svaki mi most
na drini cuprija

Sta je to sveto nocas
i vjecno zivote sivi
sveto je ono pred cime drhtis
a cemu se divis

dino merlin&želko joksimović
 
Hvala na podatku.
Ne volim tu muziku, pa... A moram da kazem da mi reci bas nisu jasne. Zvuci kao nabacivanje nekih stvari iz testa za opstu kulturu. Kakva je ono glupost kako ce on da joj cuva sne dok se ne promene. Ljubav! Uzas. On bi nju da kontrolise i menja, a ne da voli. I tako bih ja mogla ovo da analiziram do sutra. :) E zato ne slusam ovu vrstu muzike, a i melodije su sranje.
 
Sokolica_M:
Meni nema šta da oproste.
Mnogo praštam, ali ne sve... neke sitnice... teško... samo čudom...

ne valja to... ne praštati... ali nekada... povređenost... čovek ipak nije apsolutni mazohista...

A eto, volela sam pre dve, tri godine onu pesmu: ''Oprostiću joj sve, nisam ja Supermen''...
ti bese zavlacila nekog prijatelja?ne?!
 
MYOB:
Otkuda ti to? Pamtimo sve sto je bilo vazno. Nebitne stvari se zaboravljaju. Nebitne stvari ne pogadjaju i ne traze oprastanje. Naravno da neces zaboraviti nepravdu koju ti je neko ucinio, ali je druga stvar da li ces oprostiti ili neces. Spojio/la si babe i zabe.
a u tvom slucaju licno?i mnoge sitnice koje te iritiraju...ono...grrrrrrrr.....
 
Oprastanje nikad nije pogresno.
Zalim samo sto sam nekad bila tvrdoglava, pa nisam odmah oprostila.
Oprastanje nas ne ponizava i ne cini nas slabim, vec jakim i velikim...
 
SlonceIsBack:
evo slusam lepu i jedna me pesma njena inspirisa.elem.
...a neverstva tvoja davna,dusa moja pravoslavna,ponovo ce da oprosti...
svi smo nekada i nekome prastali.pruzali bozansku milost pokajiku/ci.kada se okrenete za sobom da li smatrate to greskom?i da li su vama prastali.kako?zasto?

prastanje ima mnogo dublji smisao nego sto mislimo. pre svega, dusu koja prasta, oslobadja grca, pritiska, nepotrebne gorcine. daje joj blagost i time je isceljuje. vraca joj sklad, na tren oduzetu dobrotu. u pratsanju ljudi postaju jaci, uzviseniji i veci nego u bilo kojim drugim situacijama. iskreno prastanje znaci istovremeno i pomirinje sa samim sobom. a to je upravo ono sto nam je u stanjima jake povredjenosti, ljutnje i gorcine svima neophodno. jednini pravi nacin da se ophodimo prema sebi i okolini. dozvoliti sebi predah, prepustiti se toj praiskonskoj dobroti koju svi imamo i koja nam je prirodni vodic, terapija.
 
SlonceIsBack:
evo slusam lepu i jedna me pesma njena inspirisa.elem.
...a neverstva tvoja davna,dusa moja pravoslavna,ponovo ce da oprosti...
svi smo nekada i nekome prastali.pruzali bozansku milost pokajiku/ci.kada se okrenete za sobom da li smatrate to greskom?i da li su vama prastali.kako?zasto?

Joj, mrzim da brkam ove stvari ovde, ali moram - oprastam svakome ko se iskreno pokaje za nesto sto mi je uradio/la. A u ocima se uvek vidi da li je neko iskren ili se dodvorava zbog toga sto ne moze da podnese ignoraciju sa moje strane (ili joj nesto treba, sto je redji slucaj).
 
Oprastali su mi, i ja oprastam neverstvo, medjutim to je sirok pojam, kakvo neverstvo? Sex? To prastam u principu. Psiholosko vezivanje za drugu zenu? To ne prastam I uopste ne mislim da je neverstvo najgora stvar koju ti partner moze prirediti, najgore je ponizenje, koje moze da se javi u milion oblika i u raznim situacijama... Pa i u neverstvu te boli sto se osecas ponizenim, a ne sam cin. Ako se desi jednom, oprosticu. Ako se ponovi, necu.
 
MYOB:
Hvala na podatku.
Ne volim tu muziku, pa... A moram da kazem da mi reci bas nisu jasne. Zvuci kao nabacivanje nekih stvari iz testa za opstu kulturu. Kakva je ono glupost kako ce on da joj cuva sne dok se ne promene. Ljubav! Uzas. On bi nju da kontrolise i menja, a ne da voli. I tako bih ja mogla ovo da analiziram do sutra. :) E zato ne slusam ovu vrstu muzike, a i melodije su sranje.
:D :D :D :D :D :D koji si ti genije...
 
@mena
Ali Bog prasta samo onima koji i sami prastaju.
Uvek mi je bilo cudno kako moze neko ko nikome ne prasta da se nada da ce njemu Bog oprostiti...
 
@gossca
Mislim da si me pogresno razumela. Kad mi neko nesto lose ucini, i trazi da mu oprostim, ja nekako smatram da ja nisam dostojna tog prastanja, jednostavno 'Bog prasta, a ja samo prelazim preko necega, teram dalje'. Shvatas?
 
Shvatam, ali to je sujeta... to je lepa maska da ostanes u duhu neprastanja...

Ako mi neko ne kaze oprastam ti ili bar to ne pokaze, ja ne mogu da sanjam da li mi on prasta ili ne i osecam se lose...

Spadam u grupu ljudi koji vole da cuju da im je oprosteno, jer jedino tad mogu biti mirna.
 

Back
Top