Bisexualno drustvo???

???

  • Da

  • Ne

  • Mozda


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Alex 777

Domaćin
Poruka
4.699
Cuo sam neke teorije o tome da ce, zbog sve vece jednakosti izmedju polova, u jednom trenutku drustvo postati bisexualno... da li mislite da to moze da se desi? I kako zamisljate svet takvim? Ja mislim da je to nemoguce...
 
Uhhh... Bas bi to bilo bzvz.... Ma, odvratno... Dupla konkurencija, zenskasti ficfirici, kad te zove drugarica ne znas je l' te zvao stric ili ujak po glasu...

Ma, lupam... Ali, nema sanse to da se desi. Ali, kad zamislim- uvek ce mi biti odvratno.
 
znate sta, ako nije postalo biseksualno u staroj grckoj, ne vidim zasto bi sada. u istoriji se ciklicno smenjuju globalna cednost, pa raskalasnost, pa opet cednost, i tako u nedogled. ali nijedna raskalasnost jos nije uspela da unisti ono duboko usadjeno, praiskonsko, jace od svega- nagon za odrzanjem vrste. on je neunistiv isto kao potreba za hranom, tako je kako je, onog trenutka kada on prestane, prestaje i svaki logicki nastavak ljudskog drustva u celini. smesno je misliti da ce bilo kakva teznja za seksualnim oslobadjanjem (ma sta to znacilo), pretvoriti covecanstvo u biseksualno. ideja sama po sebi je smesna, glupa,plitka, neosnovana i detinjasta.
 
NovaIsta:
znate sta, ako nije postalo biseksualno u staroj grckoj, ne vidim zasto bi sada. u istoriji se ciklicno smenjuju globalna cednost, pa raskalasnost, pa opet cednost, i tako u nedogled. ali nijedna raskalasnost jos nije uspela da unisti ono duboko usadjeno, praiskonsko, jace od svega- nagon za odrzanjem vrste. on je neunistiv isto kao potreba za hranom, tako je kako je, onog trenutka kada on prestane, prestaje i svaki logicki nastavak ljudskog drustva u celini. smesno je misliti da ce bilo kakva teznja za seksualnim oslobadjanjem (ma sta to znacilo), pretvoriti covecanstvo u biseksualno. ideja sama po sebi je smesna, glupa,plitka, neosnovana i detinjasta.
1) biseksualnost ne iskljuchuje razmnozhavanje
2) tezhnja za sexualnim oslobadjanjem ne mora biti jedini uzrok (ako je uopshte medju uzrocima)
 
jednakost polova ne moze po prirodi stvari da postoji.
i mogu da se ubiju pricajuci o tome, razlike su samo vece.
da su negde izracunali da tezi homoseksualnom drustvu mogla bih jos i da podrzim, ali biseksualnom ne.ona nema veze sa tom izmisljenom kategorijom izjednacavanja polova.
 
Dobro, ok mi je taj stav da zbog promenjenih uloga dolazi do približavanja polova u smislu brisanja razlika od kojih je veliki broj društveno stvoren, međutim ne znam da li je moguće da se toliko promeni genska struktura... Mada, ima onih teorija koje su se bavile kako je došlo do toga da muškarci tokom evolucije preuzmu "vlast" nad ženama i stvore patrijarhalano društvo, pa je oduvek među glavnim argumentima bio taj kako su muškarci fizički jači, pa zbog toga...Ono što je važno što sam htela reći je da su neke teorije(biloške) došle u svojim proučavanjima do toga da je kod većine sisara uočena samo neznatna fizička dominacija mužjaka i da je samo kod čoveka toliko izražena, pa su time osporavali ove argumente o podređenom položaju žena zbog fizičke snage muškaraca...več da je takav odnos u fizičkoj snazi društveno uzrokovan..podelom rada....Ako je to istina, ako se tako menjala genska struktura da su sve sledeće generacije muškaraca bile jače, a žena slabije, onda možda postoji mogućnost i za ovo bisex društvo. Nemam pojma kako bi onda funkcionisala porodica kad bi takva seksualnost bila uobičajena. Svejedno i da je moguće, za to je potreban predug niz godina, a dotle će se planeta Zemlja raspasti.
 

Slične teme


Back
Top