Dilema
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Dilema

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Dilema

Imam jao veliku filatelističku kolekciju sa ovih prostora (10ak Lindnera) sa nekoiko interesantnih rariteta. Pošto se filatelijom ne bavim već o njoj znam samo onoliko koliko mi je u familiji zauzimala interesovanja - a to je generecijsi protkano; želim da prodam zbirku.

Dilema je sledeća: da li prodati celu zbiru kao celinu ili pokušati pojedinačnu trgovinu kroz aukcije, razmene itd?

Interes mi nije da po svaku cenu odbacim zbirku, već da otvarim najbolju cenu, makar za to trebalo i više godina

Hvala

Zainteresovan član KUATO (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Wink Re: Dilema

Veoma mi je zao sto prodajete celu zbirku. Nekome je trebalo toliko vremena da sve to sakupi, sortira... Ali razumem! Vreme je tesko, nemaju svi podjednako ljubav prema filateliji... Iskreno, ja sam pasionirani filatelista, mada ne mogu da se pohvalim da imam kolekciju od 10 klasera sa ovih prostora vec samo jedan klaser sa nasim markicama od 1866. do 1945. i to nepopunjen. Bez obzira na ovo, mogu da kazem da se solidno razumem u markice, pogotvo u nase (K. Srbija 1866. - 1920. ; K. Crna Gora 1874. - 1914. i Kraljevina SHS / Jugoslavija 1918. - 1941.).
    Mogu da Vam pruzim savete i pomoc oko prodaje markica, a takodje sam eventualno zainteresovan da otkupim neke, ako biste mi ih prodali. Uvek je bolje prodavati pojedinacne serije, ili cak pojedinacne markice, ako cete to da radite na duge staze. Imam i nekoliko dobrih kataloga, pa ne bi bilo lose da me kontaktirate, ako ste zainteresovani.
    Pozdrav,
    KUATO

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Dilema

hvala na ponudi Quato,
    Što se tiče kataloga imam Zumstein-a iz 79, kao i novog Michela (i to sve tomove) koga sam skinuo sa neta.
    Trenutno sam u fazi popisivanja kompletne zbirke, a kao što rekoh pozamašna je pa sam u poslednjih nekoliko dana pored drugih obaveza stigao tek negde oko 1900te.
    Zašto sam uopšte postavio ovo pitanje - skoro sam došao do informacije da su dobre zbirke kao celina vrednije od pojedinačne prodaje (čak sam čuo da procena vrednosti takve celine ide do oko 50 - 60% - zbira nominalnih cena po Michelu ) jer prodajom pjedinačnom došao bih u fazu kad bih prodao one intersantnije, dok bi mi ostala glavnica koju bih teško mogao da prodam.
    Istina jeste da imam po nasleđu dosta znanja o filateliji kao i da mi je ovih dana kroz listanje klasera i kataloga i zasijala iskra ljubavi, tako da se do kraja popisa može svašta desiti.

U svaom slučaju hvala na savetu i ponuđeoj pomoći
    Poslednji put ažurirao/la nagai : 13.09.2007. u 00:10

Zainteresovan član KUATO (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Dilema

Da, sve je to istina sto ste napisali u vezi sa prodajom kompletnih zbirki, ALI mi zivimo u zemlji Srbiji gde retko ko bi izdvojio i 1000 Eura, a kamoli 10.000, koliko bih ja trazio za svoju zbirku sa ExYU prostora, mada je prodao nikada ne bih. To stoji, da je mnogo lakse prodati vrednije markice i da zaista onda ostanu samo prosecne, kojih ima dosta, ali onda bi trebalo bas naci coveka koga sve to zanima... Kod nas je jako slabo razvijena filatelisticka svest i veoma je malo ozbiljnih filatelista, koji vec imaju dosta kompletne zbirke i tesko da bi neko kupio ponovo celu zbirku. Pocetnici, kojima dosta toga fali obicno nikada ne daju toliko para odjednom... Ipak, ako bi tu kolekciju izneli negde napolje, u Evropu (Nemacku, na primer), mislim da bi ste em bolje prosli, em biste ih mnogo pre prodali nego kod nas. MICHEL drzi nenormalne cene za nase uslove i nigde necete kod nas dostici ni trecinu tih cena, a to su zapravo realne cene, po meni i 10 puta potcenjene, ali avaj! Ipak, inostranstvo je dobar potez, ukoliko imate vec sredjenu i dogovorenu prodaju. Iskreno, kada sam procitao da "da mi je ovih dana kroz listanje klasera i kataloga i zasijala iskra ljubavi, tako da se do kraja popisa može svašta desiti",
    veoma sam se obradovao i mogu samo da Vas podrzim u tome, pa da zajedno jednog dana razgledamo nase kolekcije.
    Srdacan pozdrav,
    KUATO

Slične teme

1. Dilema,velika dilema
    Autor cheda@ u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 31.08.2011., 11:50
  2. dilema
    Autor goran064 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.11.2005., 12:09
  3. lap top dilema