EU se izjasnila: sa Kosovom Srbija ne moze u EU

Da li bi ste izdali Kosovo i Metohiju za ulazak ostatka Srbije u EU?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Klinge: I Kosovo prepreka za članstvo

Situacija na Kosovu je jedna od glavnih prepreka za članstvo Srbije u EU, izjavio je šef tima EU za planiranje na Kosovu.

Kasper Klinge je ne veruje da će biti produžetka pregovora o Kosovu posle isteka 120 dana, 10. decembra, kada trojka Kontakt grupe treba da podnese izveštaj UN o pregovorima.

"Iscrpli smo sva moguća rešenja otkako traje kosovska kriza. Ovo je poslednja šansa. Ne očekujem produžetak pregovora", kaže Klinge, koji je na čelu tima EU koji ima zadatak da pripremi teren za dolazak misije Unije koja bi trebalo da zameni UN.

Klinge takođe kaže za Blic da Beograd treba da podstakne Srbe da izađu na kosovske izbore. On je rekao da je Unija to predložila Beogradu, pošto je važno da Srbi imaju izabrane političke predstavnike koji će moći da ih predstavljaju.

Klinge smatra da eventualna odluka Beograda o neizlasku na izbore "ne bi uticala na život ljudi u Beogradu", ali bi "otežala" život Srbima na Kosovu.

"Ako Beograd zaustavi izlazak na izbore, žrtve će biti ljudi dole (na Kosovu), a ne Beograd. Ali i politički gledano, bojkotovanje izbora neće biti pozitivan korak ni vlade u Beogradu", rekao je Klinge.

On je rekao da je misija EU spremna je da dođe na Kosovo u svakom trenutku, ali da su potrebni definisanje statusa i politička odluka koja će pokrenuti misiju, pošto "ulazak misije bez statusa nije opcija" koja se dopada Briselu.

"Na taj način Kosovo neće imati pristup međunarodnim organizacijama, neće moći da razvija ekonomiju, neće moći da postane deo Evrope, a postoji opasnost da postane pogodno tlo za širenje kriminala. Moramo pronaći rešenje koje će definisati status Kosova", rekao je Klinge.

On je, međutim, rekao da ne veruje da ima mesta za nastavak pregovora Beograda i Prištine posle isteka roka od 120 dana, 10. decembra, kada trojka Kontakt grupe treba da podnese izveštaj o pregovorima.
 
opasni su ovi EU zlocinci, hoce da nateraju Srbe sa Kosmeta da izadju sad na izbore u novembru i tako da daju legitimitet proglasenju nezavisnosti siptarske okupacije u decembru .

na izbore se ne sme ni u kom slucaju izaci i taj koji se bude zalagao za tako nesto, znajte, taj je izdajnik i radi protiv Srbije i srpskog naroda uopste.
 
Jerry Ropero:
hehe eraserheadu znam ja da bi ti , crnogorska doseljenicka komunjaro i rodjenu kevu oterao u park preko puta ekonomskog fakulteta u bg-u da ti zaradjuje za zivot, no takvi kao ti su , sto je najbitnije, ubedljiva manjina u nasem srpskom narodu 8-)
Znaci dzabalesku nesto ti cvikeri...Ocekivano o tebe,kic covek,kic stvari...Ujutru ces slagati mozaik od tih naocara kad ih budes vadio iz ociju..... 8)
 
volunteer:
Znaci dzabalesku nesto ti cvikeri...Ocekivano o tebe,kic covek,kic stvari...Ujutru ces slagati mozaik od tih naocara kad ih budes vadio iz ociju..... 8)


Кад неко каже да ће ићи у рат, шта си му све говорио...... :wink:
После кад кажеш некоме да је јунак за тастатуром сети се овог твојег поста.... :wink:
 
svetolik trpkovic:
a nije mi jasno kako mi obicni gradjani mozemo da "izdamo" KiM? Prvo mi ne upravljamo njime pa da mozemo da ga prodamo ili zamenimo za nesto ,drugo nismo ni u vojsci niti komandujemo istom pa da mozemo da se predamo ili dezertiramo sto bi spadalo u izdaju tako da bas nije najjasnije sta je pisac hteo reci :-?


Ама то је оно шта би сте урадили да сте у таквој ситуацији....
Да имате ту моћ да одлучите, шта онда... :wink:
 
svetolik trpkovic:
a nije mi jasno kako mi obicni gradjani mozemo da "izdamo" KiM? Prvo mi ne upravljamo njime pa da mozemo da ga prodamo ili zamenimo za nesto ,drugo nismo ni u vojsci niti komandujemo istom pa da mozemo da se predamo ili dezertiramo sto bi spadalo u izdaju tako da bas nije najjasnije sta je pisac hteo reci :-?

ma samo glasaj NE i sve 5

komunizam nas naučio da svi ima da klimamo glavom kako Poglavica kaže 8-)
 
Pepeo:
Ама то је оно шта би сте урадили да сте у таквој ситуацији....
Да имате ту моћ да одлучите, шта онда... :wink:
aha da imam moc da budem Bekam batalio bih fudbal i odjebao Vitoriju i onda bi kupio sebi jedno egzoticno ostrvo na koje bi se preselio sa licnim haremom od jedno 200 clanica eto ti sta bi bilo kad bi bilo
 
Peruzzi:
pametni ljudi. nece siptare

Па ако "неће Шиптаре" - НЕКА ИХ ТРАНСПОРТУЈУ У АЛБАНИЈУ........ само то ипак тако не изгледа... сети се да је Буш лично ишао у Албанију (оно када су му украли сат са руке)........

А сети се и тога ДА СТВАРНО ИСПАДА ДА ЖЕЛЕ НАТО-ДРЖАВУ У СРБИЈИ, па погледај шта су и како изградили на 10 000 хектара отете српске земље ...... мислиш ли да ће тек тако да оде та стока...


 
svetolik trpkovic:
a nije mi jasno kako mi obicni gradjani mozemo da "izdamo" KiM? Prvo mi ne upravljamo njime pa da mozemo da ga prodamo ili zamenimo za nesto ,drugo nismo ni u vojsci niti komandujemo istom pa da mozemo da se predamo ili dezertiramo sto bi spadalo u izdaju tako da bas nije najjasnije sta je pisac hteo reci :-?

pa mozemo da ga izdamo tako sto cemo prihvatiti ponudu EU , da ostatak Srbije udje u EU u zamenu za nezavisnost Kosova i Metohije.
 
Pepeo:
Кад неко каже да ће ићи у рат, шта си му све говорио...... :wink:
После кад кажеш некоме да је јунак за тастатуром сети се овог твојег поста.... :wink:
Moze u rat ali ne bilo koji....Oni nerazumni su samoubistvo,a to nije junacenje....Ratovati se mora...jbg...nismo u raju...samo treba izabrati valjanu stranu...
 
volunteer:
Moze u rat ali ne bilo koji....Oni nerazumni su samoubistvo,a to nije junacenje....Ratovati se mora...jbg...nismo u raju...samo treba izabrati valjanu stranu...


Нема разумних ратова, сви су неразумни..... :wink:
И ако можеш у рату да бираш страну, шта да ти кажем онда..... :wink:
 
svetolik trpkovic:
aha da imam moc da budem Bekam batalio bih fudbal i odjebao Vitoriju i onda bi kupio sebi jedno egzoticno ostrvo na koje bi se preselio sa licnim haremom od jedno 200 clanica eto ti sta bi bilo kad bi bilo


Како је почело, то је једна од следећих тема, тако да тада о томе,
а сада о овоме..... :wink:
Већ је то урадио....... :wink:
 
Kosovske Srbe niko ne tera da (ne) izadju na izbore o tome oni bi trebali da sami odluce , kao i ostali etniteti na Kosovu,pre svega radi sebe i poboljsanja uslova.
Kosovski Srbi imaju vec registrovane 2-3 partije na Kosovu i isto tako imaju za garantovanih 20 poslanickih mesta u skupstini Kosova...Ali problem je u tome da su i izmedju sebe rasparcani naravno pod pokrovitljstvom KostuniCstana i sluze kao i uvek do sada za grejanje straznjica politicara iz Bg-a...
Mozda ni ja necu glasati u novembru to je moja volja ali to ne znaci da Kosovo nece postati nezavisno veoma skoro ma koliko kostunjavi trubio sa Guce nove prestonice Srbije....
 
Jerry Ropero:
opasni su ovi EU zlocinci, hoce da nateraju Srbe sa Kosmeta da izadju sad na izbore u novembru i tako da daju legitimitet proglasenju nezavisnosti siptarske okupacije u decembru .

na izbore se ne sme ni u kom slucaju izaci i taj koji se bude zalagao za tako nesto, znajte, taj je izdajnik i radi protiv Srbije i srpskog naroda uopste.
izasli ne izasli.,nista neznaci
 

Back
Top