šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

 1. #1
  Primećen član VanZorich (avatar)
  Učlanjen
  15.07.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  J-City
  Poruke
  950
  Reputaciona moć
  58

  Podrazumevano šiptar kriminalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji!

  E, ovako je u redu...samo nastavite, hehehehehe....

  šiptar roknuo šiptara...linque
  Poslednji put ažurirao/la VanZorich : 10.09.2007. u 19:32 2. #2
  Primećen član
  Učlanjen
  20.05.2007.
  Poruke
  799
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  ...2:0 za Vas...

 3. #3
  Početnik
  Učlanjen
  03.06.2007.
  Poruke
  18
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Citat Original postavio VanZorich
  E, ovako je u redu...samo nastavite, hehehehehe....

  šiptar roknuo šiptara...linque
  .....gde je ovde albanija ...kakve ima tekst veze sa albanijom? to ti je kao vojvodjanski madjar da ubije madjarskog srbina u budimpesti..........

 4. #4
  Poznat
  Učlanjen
  24.05.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Post mortem nihil est
  Poruke
  9.290
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Citat Original postavio viva las vegasos
  ...2:0 za Vas...
  Ja mislim da je Van Zorich Slovenac...pogledaj anketu. :smile:

 5. #5
  Iskusan sevilja (avatar)
  Učlanjen
  04.09.2005.
  Lokacija
  Beograd
  Poruke
  6.147
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Citat Original postavio VanZorich
  E, ovako je u redu...samo nastavite, hehehehehe....

  šiptar roknuo šiptara...linque
  Mora da je neka krvna osveta bila u pitanju.
  Pre mesec dana u nekom selu na Kosovu , dva brata Šiptara su ubila drugu dvojicu, takodje braću, jer su im obrukali obraz, vrativši njihove sestre kući nakon dve godine braka sa njima.
  Ko rodovska zajednica...

 6. #6
  Buduća legenda
  Učlanjen
  26.07.2005.
  Pol
  muški
  Poruke
  44.336
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  pa to im ameri dali kucno vaspitanje.... kad kupish proizvod ako ti se ne svidja vrnesh ga uz full refund... al' oni to imaju na ten days... a shiptarchine se prerachunali....

 7. #7
  Primećen član
  Učlanjen
  20.05.2007.
  Poruke
  799
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Citat Original postavio Karlito Brigante
  Ja mislim da je Van Zorich Slovenac...pogledaj anketu. :smile:
  .pod pojmom"VAS" smatram Srbe..jer ovo je srpski forum...ali prihvacam..sugestiju..

 8. #8
  Primećen član
  Učlanjen
  20.05.2007.
  Poruke
  799
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Citat Original postavio sevilja
  Mora da je neka krvna osveta bila u pitanju.
  Pre mesec dana u nekom selu na Kosovu , dva brata Šiptara su ubila drugu dvojicu, takodje braću, jer su im obrukali obraz, vrativši njihove sestre kući nakon dve godine braka sa njima.
  Ko rodovska zajednica...
  ...zar stvarno to jos postoji...ma ne mogu vjerovati.....

 9. #9
  Primećen član VanZorich (avatar)
  Učlanjen
  15.07.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  J-City
  Poruke
  950
  Reputaciona moć
  58

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  E, da vidimo šta kažu srpska braća sa govorna manata...:

  Убиен командирот на полициската станица во Матејче
  10.09.2007

  Командирот на полициската станица во Матејче Фатмир Алили е убиен, а двајца полицајци се ранети во нападот на полициска патрола, извршен синоќа околу 2 часот по полноќ кај складиштето на „Макпетрол” во близина на селото Ваксинце, потврдија за А1 од МВР.

  Според првичните информации патролата се движела со возило во близина на селото и врз нив бил отворен оган од вооружена група предводена од Заим Алили.

  Информациите од МВР велат дека во престрелката тешко е ранет Заим Алили, убиен е неговиот брат Скендер Алили, а тешко повреден е Џеладин Исени, брат на Џемаил Исени познат како „командант Џејми Шеј”.

  По престрелката, Заим Алили избегал на Косово каде е уапсен од косовската полиција и КФОР и е однесен во болницата во Гњилане, а оттаму во Приштина.

  Ветон Шпети, портпарол на косовската полиција, потврди за А1 Телевизија дека Заим Алили е уапсен и дека е под контрола на косовската полиција во болница во Приштина.

  Заим Алили, познат како „командант Туши”, е внук на Џемаил Исени и самиот обвинет за убиство, бегалец од Идризово. По апсењето на вујко му изјавуваше дека дека ќе го одмазди.

 10. #10
  Primećen član VanZorich (avatar)
  Učlanjen
  15.07.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  J-City
  Poruke
  950
  Reputaciona moć
  58

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Hmmmm...zanimljivo. Ali ima još:

  Makedonske vesti - sa slikama linque

  *
  *

 11. #11
  Primećen član VanZorich (avatar)
  Učlanjen
  15.07.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  J-City
  Poruke
  950
  Reputaciona moć
  58

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  za one što im je veoma teško da klikaju na linkove: (i ja sam ponekad takav... )

  Убиен командирот на полициската станица во Матејче
  Лирим Дулови


  10.09.2007


  Полицајци од крим техника, како и многу специјалци, денеска го пребаруваа теренот пред влезот на селото Ваксинце, на местото каде синоќа беа убиени две лица, а четворица беа ранети, во престрелката меѓу полицијата и групата на Заим Алили.

  Прв настрадал командирот на полициската станица во Матејче, Фатмир Алили, кој по здобиените рани, на пат кон медицинскиот центар во Куманово, починал.

  Ранети се и двајца негови колеги, полицајците Јанче Китанов и Слаѓан Костовски. Едниот се здобил со прострелна рана во грбот, а другиот во ногата. И двајцата се надвор од животна опасност.

  „Полицајците со службеното теренско возило патролирале, биле во редовна патрола во тој реон и оделе на потегот помеѓу селата Слупчане и Ваксинце, така што до нападот дошло во моментот кога се разминале со возилото со коешто се превезувале напаѓачите“, изјави Иво Котевски, портпарол на МВР.

  Од страна на групата од Ваксинце, убиен е Скендер Алили, брат на Заим Алили. Во селските гробишта во Ваксинце неговите роднини ги вршеа последните подготовки за негово погребување.

  Во престрелката исто така е ранет и самиот Заим Алили. Неговите луѓе со џип го пренеле на косовска територија. Во приштинската болница лекарите се борат за неговиот живот. Знае и косовската полиција.

  „Можам да потврдам дека Заим Алили е ранет со огнено оружје, тој е во приштинската болница под полициска контрола. Се консултираме со одделот за правда со цел да преземеме други неопходни чекори“, вели Гафур Елшани, портпарол на косовската полиција.

  Во престрелката со полицијата ранет е и Џеладин Исени, братот на познатиот Џејми Шеј, кој неодамна беше фатен во неговата куќа, по бегството од затворот Идризово.

  Неговиот брат бил лекуван од еден доктор од село Слупчане. Според некои сознанија, и тој им подлегнал на повредите, иако досега никој не ги потврдува ваквите информации.


  Синоќешната престрелка се случи една недела откако Заим Алили, по апсењето на неговиот вујко Џејми Шеј, упати јавни закани до првите луѓе во државата.

  „Јас им порачувам на Никола Груевски и на Јанкуловска, ако не го ослободат Џемаил Исени за 48 часа, тогаш јас нив ќе ги фатам. На Мендух Тачи, Рефет Елмази и неговите кодоши им порачувам дека ќе бидат убиени“, рече на 2 септември 2007-ма Заим Алили.

  „Ќе ги мобилизирам моите борци на ОНА да ги убијат Тачи и Елмази од патриотски побуди и нема да бидат осудени според албанските канони“, порача Алили.

  По престрелката, групата на Заим Алили избегале со нивното возило „Форд Ескорт“ со скопска регистрација. Возилото се уште се наоѓа во дворот на семејството Алили во Ваксинце.

 12. #12
  Poznat Jerry Ropero (avatar)
  Učlanjen
  11.07.2006.
  Lokacija
  Jedna je Srbija
  Poruke
  7.375
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Citat Original postavio viva las vegasos
  ...2:0 za Vas...

  hehe da 2:0 za nas

 13. #13
  Buduća legenda Lacibg (avatar)
  Učlanjen
  31.08.2006.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Đinđistan
  Poruke
  28.549
  Tekstova u blogu
  4
  Reputaciona moć
  372

  Podrazumevano Re: šiptar krimnalac roknuo šiptara policajca u Makedoniji

  Ma sporo bre to, mogli bi da ubrzamo ... Na kvarno

Slične teme

 1. U Kaliforniji ubijena četiri policajca
  Autor Mille Dragic u forumu Politika
  Odgovora: 18
  Poslednja poruka: 23.03.2009., 15:39
 2. Moj drug roknuo sa terase
  Autor Zappo96 u forumu Zanimljivi sajtovi
  Odgovora: 0
  Poslednja poruka: 12.04.2008., 22:58
 3. Odgovora: 0
  Poslednja poruka: 23.08.2004., 02:27
 4. ima li nekog policajca ili inspektora na chatu?
  Autor 2care2 u forumu Muškarci
  Odgovora: 0
  Poslednja poruka: 23.08.2004., 02:24
 5. razlika izmedju prostitutke i policajca
  Autor orka u forumu Humor
  Odgovora: 3
  Poslednja poruka: 19.08.2004., 18:52

Pravila za slanje poruka

 • Ne možete kreirati novu temu
 • Ne možete poslati odgovor
 • Ne možete dodati priloge
 • Ne možete prepraviti svoju poruku
 •