Ko to radi na TV?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Pružanje podrške VLADICI Filaretu....
govori voditeljka dnevnika TV Avala.
A Mujo Bjelopoljac, lokalni izveštač, verovatno iz Prijepolja, iznosi u izveštaju lepo "vladiki"...

A da ne pričam da je valjda zbog pozitivne diskriminacije , na svakoj televiziji po jedan voditelj koji ne ume dobro da izgovori R, Č,DJ.....Mada ja nisam za pozitivnu diskriminaciju govornih mana.
 
Da li si za diskriminaciju ili nisi to nema nikakve veze sa pravilnim govorom i pristojnim izgledom,jer mlađi naraštaj kopira takve ljude.Samo mi nije jasno kako su oni postali voditelji???
 
Bolje je i to nego da izvestava o fudbalu neko ko o fudbalu pojma nema. I bolje je i to nego da svi voditelji lice jedni na druge, kao sto je postala moda na Pinku pa se prenela i na druge kanale. Svidja mi se zato Marko Zivic sou i ona manekenka koja se ugojila, nisam sigurna kako se zove, ima emisiju od pola sata na Foxu svaki dan, jer su razliciti, voditelji su sve manje originalni, ali ih ima mnogo pa onda usled kvantiteta ipak nabasavamo na razlicite tipove.
 
Tuzni_patak:
Pružanje podrške VLADICI Filaretu....
govori voditeljka dnevnika TV Avala.
A Mujo Bjelopoljac, lokalni izveštač, verovatno iz Prijepolja, iznosi u izveštaju lepo "vladiki"...

A da ne pričam da je valjda zbog pozitivne diskriminacije , na svakoj televiziji po jedan voditelj koji ne ume dobro da izgovori R, Č,DJ.....Mada ja nisam za pozitivnu diskriminaciju govornih mana.


Drago mi je da to josh neko primetjuje.
Chini mi se da nije to jedini problem.. Preteruju i sa
juzhnjachkim frljanjem sa padezhima..
Sve je otishlo u ***
 
Postati voditelj, danas je vrlo lako. U nedostatku novca, mnoge medijske kuce bore se sa konstantnim nedostatkom kadrova, sto ih primorava da bez mnogo razmisljanja, provera i kriterijuma zaposljavaju ljude kako bi popunili program. To je pogresno, ali, profesionalce danas treba debelo platiti, dok ce mnogi raditi i za 100-150 eur, kako bi im se ime culo preko radija i lik prikazao na ekranu. Urednici su, uglavnom, prinudjeni da se opredele za ovu drugu opciju. Necu da gresim dusu, ima onih koji postanu odlicni voditelji, ali ima i katastrofe... :( Vazno je znati gramatiku i pravopis, sve se ostalo lako nauci 8-)
 
Kako Vam nije jasno kako su postali voditelji; pa svi ti nabedjeni voditelji su neciji sinovi ili cerke tih TV tajkuna ili u najmanju ruku poznanice-ci ili su izleteli iz kreveta tih TV tajkuncica. Ovo je ovde brod ludaka.
 
nekad su na tv govorili pravi spikeri: dina, dusanka... ne mogu da razumem da neko na tv i radiju zaposljava ljude sa govornim manama. kazu, oni bas vole to da rade... pa, mozda neki antisluhista bas zeli da odrzi koncert, ali to ne znaci da ga treba pustiti da to radi. a i spikere sa govornom manom ne razumem, umesto da budu realno svesni svog nedostatka, oni bi jos da ostatak sveta nerviraju time. a svi misle da su simpaticni drugima.
poruka svima: OSTAVITE SPIKERSKI POSAO LJUDIMA SA NORMALNIM GOVOROM I DOBROM DIKCIJOM.
takodje, neoprostivo je da ljudi U TOLIKOJ MERI ne poznaju gramatiku sopstvenog jezika, a rade u medijima. pa, ambiciozna medijska kuca bi ih u krajnjoj liniji poslala na obuku, a kao savesni radnici koji rade na sebi trebalo bi i sami malo da sednu i procitaju gramatiku. mislim, i ja radim, pa redovno citam strucne casopise...
nego, ni oni sto ih primaju ne znaju tu gramatiku. tu je problem.
znamo da mediji dobrim delom uticu na formiranje kulture govora kod dece. koliko gresaka dnevno cujem, najezim se kad pomislim da bi moje dete jednog dana moglo da od takvih prihvati nacin izrazavanja
 
Ja najljubaznije molim Verana Matica da otpusti Brankicu Stankovic, Jugoslava Cosica i sve ostale koji obozavaju lik i delo Zorana Djindjica te mu posvecuju svaku emisiju (ne bas u bukvalnom smislu, ali ga obavezno u svakoj emisiji spomenu u nekom kontekstu. Mada ne vidim sto je njegov zivot vredniji od zivota nekog drugog coveka ni sto bi njegova smrt bila tragicnija od bilo cije druge?). Takodje, doticni jos uvek zive u devedesetim i ne mogu da prezale sto su prosle, pa se tako sludjeni jos uvek obracunavaju sa imaginarnim neprijateljima sto vec prerasta u paranoju. Isto tako zelim da skrenem paznju sportskim komentatorima na televiziji B92 da se bar u toku prenosa trke F1 uzdrze od spominjanja Novaka Djokovica posto je dosadio Bogu i narodu (bukvalno mi iskace iz frizidera).
I jedna mala pohvala na racun Ivana i Miljana sa FOX-a koji komentarisu Americko rvanje, jeste da se pogube, ponekad i pogresno prevode ali su uzasno simpaticni i duhoviti (sto je kod nas prava retkost), kao i one dvojice sa AVALE sto vode GOOLOSEUM i komentarisu Kalco mada su me u pocetku nervirali ali ispostavilo se da su veoma zanimljivi i da zapravo govore ono sto svaki gledalac misli dok gleda fudbal.
Sto se tice Natase Miljkovic i onih pacijenata sto vode dnevnik na Pinku treba ih javno streljati, za primer. Eh da, dodacu na listu i onog brkatog dedu sa KOSAVE (on vodi Marko Jankovic Show) jer vece sovinisticko i homofobicno g.ovno sa onakvom brukom od gostiju jos ne videh.
 
klasika.
pa takva je vecina.frljaju se padezima ili imaju govornu manu.a tome treba pridodati i krestave/piskave glasove.


Kad pominjes krestave glasove, greota je ne pomenuti i onu voditeljku sa Pinka.
Nemam pojma kako se zove al vodi neku emisiju nedeljom. Uglavnom, ima tako iritirajuci glas koji ubija u pojam. Po#pizdim kad je cujem, sine, nije dobro za zdravlje....
A mozda na to i ciljaju? Tortura nad stanovnicima Srbije preko gore pomenute voditeljke pa sve do Grand Show-a.
 
Strava!Taman da se ispraznim o'de...Jako sam se iznervirala danas (:lol:),ajd,ne bas jako al prilicno...Ima emisija na Pinku-Plesom do snova,il tako nesto...Voditeljka/manekenka/guska : bla bla...nasih SANJACHA !Sanjar-mnozina...:evil::evil: Kako me izludjuju takve stvari pa 'bem mu sve zar moraju bas sve voditeljke na toj skrnavoj tv da budu manekenke sa samo srednjom skolom?!Zar je TOLIKO tesko angazovati neku s malo kracim nogama al malo vise mozga,i EVENTUALNO fakultetom?! Bitno da je obukla dopicak od haljine pa-niko i nece primetiti da sam neobrazovana krava.Jednoj od ucesnica emisije brat se zove Aleksa,kaze ova-za tvog brata Marka.-Aleksa se zove.-Aha,pardon.:evil:Mislim,mnogo je slicno Aleksa i Marko...Ucesnika emisije je najavila kao Ivan GAVRILOVIC.Ja jos kontam,gle ovaj se isto zove kao onaj pevac-dvesto na sat:lol: I posle opet-"to je bio Ivan Marinkovic,ovaj-Gavrilovic".Reko zeznula se kod tog-Marinkovic.Ok.I na kraju neka tabela s poenima i pise Ivan MARINKOVIC!!!Kakav problem popamtiti imena ucesnika jedne emisije koju radis u tri lepe!
 
"Bitno da je obukla dopicak od haljine pa-niko i nece primetiti da sam neobrazovana krava"

Da ispraviš izraze.
Dopičak se kaže dopičnjak i ne od haljine nego od topića, a asocijacija sa kravama zbog kovanja u bulju je neprimerena u ovom slučaju gde se više traži analogija sa mozgom te je ovca (kao najgluplja domaća životinja) ili ćurka kao najlakomislenija i najbućnija domaća životinja mnogo prikladniji izbor...

Drugo , ćurka je bez debelih nogu i ume da naskače , što je jedna od osobina koje ne žele da se odreknu...

Budi in da te ne proglase da si seljak , pošto to danas znači da nisi interesantan i nisi in....
Nemoj slučajno emancipaciju da pomeneš , to ti je reč koja znači nezavisan izvor novca....
Konformizam ti je uživanje u konforu.
Tako hrvatski u njihovim emisijama u školskom programu zvuči kao srpski , uopšte nema veze sa hrvatskim u dnevniku, a naš srpski liči na bosansko-seljačku varijantu , tako da rečnike možemo da prepolovimo....ta imamo engleske rečnike i reči , što dublirati..
 
Zgodna je skroz,to stoji,pa manekenka bivsa.Al ipak-sad je voditeljka,pa majku mu,civilizuj se malo.A izgleda su dovoljne te noge...

Slabo ti znas....
To nije dovoljno vec je to jedino sto se i trazi na pomenutoj televiziji. Dopicnjak(vidjao sam neke kajseve nize od onih minica koje nose tamosnje voditeljke), sifoni, i dekolte do pupka. Ako vec pricas o glupim voditeljkama na Pinku, greota je i ne pomenuti pevacice koje imaju sluha koliko i kisne gliste - a nacin odevanja..... klasika.
 

Back
Top