knjizara

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
sta je potrebno da se otvori jedna knjizara, znaci da se prodaju knjige za citanje, ali i knjige i za skolu, potom sveske, lenjiri i ostao skolski pribor...
i koliko se ispati imati knjizaru?
ukoliko se prodaju knjige za skolu, koliki procenat dobija knjizara od prodate knjige npr kreativnog centra ili zavoda?
 
Ja dok sam radila u knizari mogu ti reci da je super isla prodaja, ako ti je i dobra lokacija.Praznici su super 8 mart i nova godina da se razbijes od pozara.Ne znam nasta mislis kad pitas "sta je potrebno da se otvori knjizara".Ako mislis o otvaravju radnje-to ne znam,a sto se tice knjiga zavisi od izdavaca, kod nekih kupujes preko racuna, neki ti naplate kad se proda knjiga a kod nekih moras uplatiti pri kupovini i dobro je sto kod nekih izdavaca ako se kniga ne prodaje a nisi je platio u napred mozes da zamenis za neki drugi naslovSecam se da kad sam ja radila negde imas zaradu 50-100-300 din po knjizi govorim o malo skupljim knjigama..Sve zavisi od izdavaca oni ti vecinom i diktiraju prodajnu cenu.Asto se tice zavoda za izdavanje udzbenika to ne znam.Dosta ti dobro idu i decije knjige i best seleri.
 

Back
Top