Kako ste uopste poceli da slusate metal...?

Nemesis Divina

Zainteresovan član
Poruka
285
Znam da smo svi mi smrtnici metalci imali barem jedan period ludila(ili ga jos uvek imamo :-D )kada smo se gubili na tamo nekim svirkama u SKC-u,Domu,Kuglasu itd.,ispijali hektolitre Jacka,Jelenka,votke,pa posle sve to onako strucno ispeglirali,blejali u Studenjaku,po parkovima,ludeli za svim tim metalskim propratnim cudima...Pokusavali da budemo cool...E sad,da li je makar neki delic vas krenuo da pliva u ovom vodama samo da bi se razlikovao od drugih?Kako ste uopste i poceli da slusate ovu vrstu muzike?Mislite li da cete je jos dugo slusati?Znajuci za srpski mentalitet i sklonost ka kicu&sundu i reakcijama drugih,predrasudama da smo satanisti,okoreli narkosi,klosari...-ipak smo se okrenuli ka jel'te metalu...Ako je tema vec bila,jbg...Ipak sam nova ovde...Pozdrav
 
uuu,ja sam pre ludeo za eminemom i ovim domacim reperima,a i onim malo manje domacim (edo maaajka)...ali...
gledajuci nba kosarku na b92,slucajno sam na jednoj reklami cuo solazu peppersa iz pesme can't stop i jako mi se svidelo...posle sam nekoliko meseci izgarao od zelje da saznam koja je to pesma,ko to peva i kad sam dobio cd i odslusao pesmu jedno 600 puta trazio sam jos...onda sam poceo da gledam onaj juke box na tv kosavi i tamo sam se upoznao sa mnogo izvodjaca i sa njihovom muzikom...prvenstveno sam se lozio na maidene(fear of the dark) i panteru (walk) a metallica je dosla malo kasnije....eto ,to ti je moj pocetak
 
ja i ortakinja smo se ranije isto lozile na eminemovu muziku i tako sve dok jednom nisam od ortaka iz Nisa trazila da mi kaze par ok stvari jer nas je obe zainteresovao metal,pa mi on spomenuo metallicu,maidene,panteru,sepulturu... gotivila sam i dimmu borgir,onaj album stormblast,a od sepulture sam sve imala i volela,upoznavala sam se sa drugim pravcima metala,npr.thrash je ok ali power ne mogu da smislim mada mi je nu bio nekako najgotivniji,i ritam je bio skroz do jaja,pa sam tako pocela da slusam korn,slipknot,mudvayne,soulfly... metal sam pocela da slusam u sedmom,osmom razredu osnovne,a u drugoj godini srednje sam skontala da to ipak nije muzika koja mi najvise prija i onda sam iskulirala skroz sa metalom ali sam zato mnogo vise pocela rock da slusam,kao i reggae(a sve to sam gotivila oduvek samo nikad nisam bas slusala,tj imala diskove)...
trance i drum i ostala elektronika su dosli malo posle...
 
Uf...to je bar lako....Keva i Cale su mi zesci metalci!!!Od rodjenja sam bukvalno znala samo za metal...Secam se kako su me muzicki vaspitavali :D : "Metallica je zakon!!! Pop pevaci su kilosteri, od njih nema nikakve vajde!!!Zvuk el.gitare je svetinja!!! i sl..."
Secam se da sam u osnovnoj skoli svima davala cd-ove, ko god je poceo da se interesuje za metal i rock...kod mene su dolazili...Matorci jos uvek razvaljuju od metala, najveci fanatici Metallice...keva je htela da se razvede od caleta da bi se udala za Jamesa!!!Strasno...Znaci, sve je od njih pocelo...meni se jos uvek svidja metal i slusam ga redovno ;)
 
prvo sam brit slusala.e,onda moj drug dodje u maiden majici i da mi sve albume...ja preslusala i navukla se.posle manson,nightwish,him,apocalyptica,metallica...e,posle sam samo metal i rock slusala.i ovom prilikom se zahvaljujem immphu i katy za sve pesme michaela jacksona koje su mi poslali.zahvaljujuci njima,nisam vise ogranicena samo na metal...ima sada i metala i rocka,i hopa i popa:D:D:D
 
Little Susie:
prvo sam brit slusala.e,onda moj drug dodje u maiden majici i da mi sve albume...ja preslusala i navukla se.posle manson,nightwish,him,apocalyptica,metallica...e,posle sam samo metal i rock slusala.i ovom prilikom se zahvaljujem immphu i katy za sve pesme michaela jacksona koje su mi poslali.zahvaljujuci njima,nisam vise ogranicena samo na metal...ima sada i metala i rocka,i hopa i popa:D:D:D

Nema na cemu da se zahvaljujes...meni je jedino drago sto sam sama otkrila njegovu muziku....i ja nisam vise ogranicena rockom i metalom yupiiiiiiiii :D
 
Nemesis Divina:
Znam da smo svi mi smrtnici metalci imali barem jedan period ludila(ili ga jos uvek imamo :-D )kada smo se gubili na tamo nekim svirkama u SKC-u,Domu,Kuglasu itd.,ispijali hektolitre Jacka,Jelenka,votke,pa posle sve to onako strucno ispeglirali,blejali u Studenjaku,po parkovima,ludeli za svim tim metalskim propratnim cudima...Pokusavali da budemo cool...E sad,da li je makar neki delic vas krenuo da pliva u ovom vodama samo da bi se razlikovao od drugih?Kako ste uopste i poceli da slusate ovu vrstu muzike?Mislite li da cete je jos dugo slusati?Znajuci za srpski mentalitet i sklonost ka kicu&sundu i reakcijama drugih,predrasudama da smo satanisti,okoreli narkosi,klosari...-ipak smo se okrenuli ka jel'te metalu...Ako je tema vec bila,jbg...Ipak sam nova ovde...Pozdrav

Samo postoji jedna sitnica...ja se nikada nisam opijala, pusila, blejala u Studentskom parku, divljala na svirkama, oblacila se u hevimetal majice....za mene niko ne bi rekao da maltene od rodjenja slusam metal (rock vise od metala)...uvek sam bila vaspitano, ljupko dete, sa lepim manirima....nikada nisam govorila da su metalci satanisti, narkomani i sl. ali poznajem i takve....Meni je najlepse kad odem kod ortaka i slusam ih kako sviraju bubnjeve, el. gitaru, bass...to mi je super dozivljaj....pa u pozadini svira pink floyd...fenomenalne sedeljke :D
 
Slucajno sam naletela na jedan clanak o Nightwishu,u Huperu..davno..secam se i naziva: Pogled preko brda, ili tako nesto i bila je jedna Tarjina fotka,bas onako neobicno magicna (njihova Century Child faza) i pozelela sam da ih cujem..i prva pesma:Away...zatim su dosli Children Of Bodom,Cradle i SENTENCED!!! 8)
 
katy:
Uf...to je bar lako....Keva i Cale su mi zesci metalci!!!Od rodjenja sam bukvalno znala samo za metal...Secam se kako su me muzicki vaspitavali :D : "Metallica je zakon!!! Pop pevaci su kilosteri, od njih nema nikakve vajde!!!Zvuk el.gitare je svetinja!!! i sl..."
Secam se da sam u osnovnoj skoli svima davala cd-ove, ko god je poceo da se interesuje za metal i rock...kod mene su dolazili...Matorci jos uvek razvaljuju od metala, najveci fanatici Metallice...keva je htela da se razvede od caleta da bi se udala za Jamesa!!!Strasno...Znaci, sve je od njih pocelo...meni se jos uvek svidja metal i slusam ga redovno ;)
raj........
a ti slusas jacksona lol
 
Nemesis Divina:
Znam da smo svi mi smrtnici metalci imali barem jedan period ludila(ili ga jos uvek imamo :-D )kada smo se gubili na tamo nekim svirkama u SKC-u,Domu,Kuglasu itd.,ispijali hektolitre Jacka,Jelenka,votke,pa posle sve to onako strucno ispeglirali,blejali u Studenjaku,po parkovima,ludeli za svim tim metalskim propratnim cudima...Pokusavali da budemo cool...E sad,da li je makar neki delic vas krenuo da pliva u ovom vodama samo da bi se razlikovao od drugih?Kako ste uopste i poceli da slusate ovu vrstu muzike?Mislite li da cete je jos dugo slusati?Znajuci za srpski mentalitet i sklonost ka kicu&sundu i reakcijama drugih,predrasudama da smo satanisti,okoreli narkosi,klosari...-ipak smo se okrenuli ka jel'te metalu...Ako je tema vec bila,jbg...Ipak sam nova ovde...Pozdrav

Prvo sam poceo da slusam Rock... Ono Deep Purple, Black Sabbath i ostele stvari koje idu uz to...
Pa posle sam poceo da otkrivam druge pravce, Reggae, Blues, Jazz...

Kada kazem metal onda odmah pomislim na Panteru...
Tako da je to za mene ono sto metal predstavlja...
Onda je bolje pitanje, kako sam poceo da slusam Panteru,
Jednog lepog dana, nabavio sam neku kompilaciju najboljih balada...
Pustio to i cuo pesmu Cemetery Gates... :D
Posto mi se svidela pesma, trazio sam da cujem i ostale...
I prvo sam nasao album Cowboys From Hell...
Kada sam to pustio... i kada sam prvi put cuo Domination, iskljucio sam momentalno...
Pomislih u sebi, kako je ovo dranje...
Mada, kasnije tog dana, nesto me je teralo da pustim opet...
Posle sam se udostoji i preslusao celu pesmu... nisam znao sta da mislim... na neki nacin mi se svidelo, ali ipak mi je bilo cudno...
Kasnije tog istog dana poceo sam da vrtim tu pesmu ko lud...
Pa je onda krenulo, prva, druga, treca...
Dok nisam presusao sve njihove pesme...
I tako sam zavoleo metal...
Posle sam trazio i otrkivao nove grupe sa istim zvukom i uzivao u istom :D
 
GTA je prvenstveno kriv što mi se svideo takav zvuk
kad su mi pola godine kasnije drugovi pričali kako je Nightwish kombinacija opere i metala, vrlo me je zaintrigiralo i tako do mene dođe Once... taj album znam apsolutno napamet
onda sam dobila Meteoru od LP i neke najveće hitove Korna, kao i gomilu HIM pesama
kako se iz toga razvio moj sadašnji ukus, i sama se čudim
posle toga, Maideni, live in Donington, njihov mp3 i Somewhere In Time
dalje ne znam kako je krenulo, uz Rammstein valjda
a pre svega toga sam volela zabavnjake tipa Joksimović i Đogani [grešne li prošlosti] i prelazila sam, o gle čuda, u Eminem i 'ja sam opaki reper i sad ću reperski da se oblačim da svima to pokažem' fazon
 
Metal sam poceo dosta davno da slusham...za to je uglavnom odgovoran moj pokojni ortak bog da mu dusu oprosti sproveo me je na pravi put... prvi put kad mi je pustio od Metallice-battery skontao sam da je to nesto sto mi se svidja...od tada se furam na thrash ili death ili bilo koji drugi kvalitetan metal..ponajvise na panteru...
 

Back
Top