ЈЕВРЕЈСКИ НАЦИСТИ, КАКАВ ПАРАДОКС?

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180

Izraelska policija otkrila neonacističku grupu u zemlji

Radio Srbija - Pre 8 sati

U slučaju koji izgleda nezamisliv u jevreskoj državi, policija je danas objavila da je otkrila ćeliju mladih izraelskih neonacista optuženih za niz napada na strane radnike, religiozne Jevreje, narkomane i homoseksualce.Osam imigranata iz bivšeg Sovjetskog Saveza uhapšeno je u poslednjih nekoliko dana u vezi s najmanje 15 napada, a deveti je pobegao iz zemlje, saopštio je portparol policije Miki Rozenfeld koji je dodao da je to prva ćelija takve vrste koja je otkrivena u Izraelu. Svi osumnjičeni, kojima je sud odredio pritvor, su ili stariji adolescenti ili u ranim dvadesetim godinama i imaju izraelsko državljanstvo, rekao je Rozenfeld.

************************************************************************************************

Ето, и после дође нека будала да ми приповеда како су Срби овакви и онакви,
због пискарања некаквих графита......
 
Alekasandar3:
Само да се накратко јавим.
Реч је о Русима који су добили Израелско држављанство. Наиме довољно је да будеш јевреј по трећем колену па да добијеш држављанство.

Па не можеш да добијеш израелско држављанство ако ниси Чивутин?
 
eremita:

Izraelska policija otkrila neonacističku grupu u zemlji

Radio Srbija - Pre 8 sati

U slučaju koji izgleda nezamisliv u jevreskoj državi, policija je danas objavila da je otkrila ćeliju mladih izraelskih neonacista optuženih za niz napada na strane radnike, religiozne Jevreje, narkomane i homoseksualce.Osam imigranata iz bivšeg Sovjetskog Saveza uhapšeno je u poslednjih nekoliko dana u vezi s najmanje 15 napada, a deveti je pobegao iz zemlje, saopštio je portparol policije Miki Rozenfeld koji je dodao da je to prva ćelija takve vrste koja je otkrivena u Izraelu. Svi osumnjičeni, kojima je sud odredio pritvor, su ili stariji adolescenti ili u ranim dvadesetim godinama i imaju izraelsko državljanstvo, rekao je Rozenfeld.

************************************************************************************************

Ето, и после дође нека будала да ми приповеда како су Срби овакви и онакви,
због пискарања некаквих графита......
Cuh vec negde da ima i takvih pojava. Poprilicno neverovatno, ali se ipak desava. Uostalom rasizam u Izraelu i nije toliko neuobicajna pojava (a ovo su bas ekstremni primerci)
A kad kazem rasizam ne mislim samo na mrznju prema Arapima, nego i prema delu jeverejske populacije, ciji polozaj u Izraelu bas i nije na zavidnom nivou.
ethiopian_jews_photos_6.jpg
 
eremita:
Па не можеш да добијеш израелско држављанство ако ниси Чивутин?
Већ сам ти нешто причао о речи "Чивутин". А тебе муслимани зову "Влах"

Можеш пођто је политика емиграције у Израел јако блага. Значи ако и је и ујек Јевреј, ти добијаш држављанство.
Тако рецимо би и црнци били Срби.

Закон је базиран, зачудо на нацистичкој дефиницији Јевреја из Нирберга 1930их година, када су немци хтели да што већи рој људи означе као Јевреје, па су дали јако широку дефиницију. Пошто је велики рој Јевреја изгинуо у рату, Израелци су преузели дефиницију, једноставно како би попунили популацију.
1990их преко милион људи је било обухваћено појмом "Јевреј" по Израелском праву и уселили су се у Израел, али од 1,000,000 њих 300,000 су се изјаснили као не-Јевреји.
У Израелу има 30% не-Јевреја, то јест Само око 70% Израелаца су Јевреји, око 25% су Арапи 5% остали. Слично као у Војводини однос Срба и Не-Срба.


Israel’s law of return is based on the Nazi definition of what constitutes a Jew, as laid out in Nuremberg in the 1930s, on the grounds that if a person was considered Jewish enough to be murdered by the Nazi regime, they are Jewish enough to live in Israel.

Under its rules, more than a million people from the former Soviet Union flocked to Israel in the 1990s. But according to the immigration and absorption ministry, more than 300,000 of them do not consider themselves Jewish.
 
Alekasandar3:
Већ сам ти нешто причао о речи "Чивутин". А тебе муслимани зову "Влах"

Можеш пођто је политика емиграције у Израел јако блага. Значи ако и је и ујек Јевреј, ти добијаш држављанство.
Тако рецимо би и црнци били Срби.

Закон је базиран, зачудо на нацистичкој дефиницији Јевреја из Нирберга 1930их година, када су немци хтели да што већи рој људи означе као Јевреје, па су дали јако широку дефиницију. Пошто је велики рој Јевреја изгинуо у рату, Израелци су преузели дефиницију, једноставно како би попунили популацију.
1990их преко милион људи је било обухваћено појмом "Јевреј" по Израелском праву и уселили су се у Израел, али од 1,000,000 њих 300,000 су се изјаснили као не-Јевреји.
У Израелу има 30% не-Јевреја, то јест Само око 70% Израелаца су Јевреји, око 25% су Арапи 5% остали. Слично као у Војводини однос Срба и Не-Срба.


Israel’s law of return is based on the Nazi definition of what constitutes a Jew, as laid out in Nuremberg in the 1930s, on the grounds that if a person was considered Jewish enough to be murdered by the Nazi regime, they are Jewish enough to live in Israel.

Under its rules, more than a million people from the former Soviet Union flocked to Israel in the 1990s. But according to the immigration and absorption ministry, more than 300,000 of them do not consider themselves Jewish.

Мени уопште не смета што ме обрезани зову Влах, заболе ме..... а не знам шта има увредљивог у називу Чивутин ???
 
Salvantis:
Cuh vec negde da ima i takvih pojava. Poprilicno neverovatno, ali se ipak desava. Uostalom rasizam u Izraelu i nije toliko neuobicajna pojava (a ovo su bas ekstremni primerci)
A kad kazem rasizam ne mislim samo na mrznju prema Arapima, nego i prema delu jeverejske populacije, ciji polozaj u Izraelu bas i nije na zavidnom nivou.
ethiopian_jews_photos_6.jpg

Типичан пример "Дођоша и Нађоша"
Исто се све до скора Сроска популација староседелаца у Војводини односила према Србима из Херцеговина и Босне који су се доселили као колонисти, уствари исто.
Немци/Арапи су отерани и на њихво место доведени Срби/Јевреји које староседелачко становништво тешко прихвата.
Руски Јевреји се жале да их дискриминишу староседеоци, а једна мајка од ових што су ухапшени каже да јој је сина избоо Арапин ножем, а полиција није ништа урадила.

Рецимо да Руска НТВ телевизија пушта рекламе и на Хебрејском и цене производа у Рубљама и Шекелима, написе на рекламама на Руском и Хебрејском јер има милион Руских Јевреја у Израелу, новине се штампају у Јерусалиму и Тел Авиву и на Руском, најчитанија су дела Пушкина и слично.
На истој телевизији сам видео репортажу о Израелској војсци и један војник је око врата носио крст, иако Јеврејин, он је из Русије, и када га је питао водитељ, овај је одговорио, "То је Руски Православни крст и носим га од детињства"
 
eremita:
Мени уопште не смета што ме обрезани зову Влах, заболе ме..... а не знам шта има увредљивог у називу Чивутин ???
Прво, погрешан је, јер се односио на Грке, Јевреје и Цинцаре у Србији.
Друго, зову се Јевреји, можеш да их зовеш и Јеше ако желиш, али Чивутин је израз расизма. Чисто због нас и нашег лепог васпитања.
треће реч Чивут је Мађарска погрдна реч за Јевреја.
Хрвати су преузели "Жидов" а ми "Чивут" од Мађара. јако лоше.
 
Alekasandar3:
Прво, погрешан је, јер се односио на Грке, Јевреје и Цинцаре у Србији.
Друго, зову се Јевреји, можеш да их зовеш и Јеше ако желиш, али Чивутин је израз расизма. Чисто због нас и нашег лепог васпитања.
треће реч Чивут је Мађарска погрдна реч за Јевреја.
Хрвати су преузели "Жидов" а ми "Чивут" од Мађара. јако лоше.

Извини, али не слажем се...... ја целог живота Цигане зовем Цигани а Чивуте Чивути..... и то уопште немам намеру да мењам..... никада се ни један Чивутин у Бг. није наљутио на мене због тога...... 8-)
 
eremita:
Извини, али не слажем се...... ја целог живота Цигане зовем Цигани а Чивуте Чивути..... и то уопште немам намеру да мењам..... никада се ни један Чивутин у Бг. није наљутио на мене због тога...... 8-)
A sta ako neko tebe zove Kaur?! Tako su nas Turci zvali pre 500 godina....U prevodu nevernik....
 
eremita:
Извини, али не слажем се...... ја целог живота Цигане зовем Цигани а Чивуте Чивути..... и то уопште немам намеру да мењам..... никада се ни један Чивутин у Бг. није наљутио на мене због тога...... 8-)
Не кажем да ниси у праву. Ја тврдим да је анјпогубнија политичка коректност "Ром"...
И ја наравно цели живот Циганина зовем Цоганин, али га поштујем као сваког другог човека и тако се и понаша, према њему.
То је одлика Срба, апсолутна политичка на-коректност али и људски однос према свима.
 
volunteer:
Mene tako ne zelim da zovu,jer nisam nevernik...Ciganin inace znaci na nemackom prljavstina.....

А "Немац" на свим словенским језицима значи "Сиромашам, бедник, неписмен, мутави" зависи од народа који то каже."Немац" на Српском је означавало онога што му нешто фали, код Словака- "Мутав, не зна језик"...:)
 
Salvantis:
Uostalom rasizam u Izraelu i nije toliko neuobicajna pojava


Oy vey

Talmud Torah school rejects four-year-old due to Sephardi grandfather. Principal says child has ‘stain’ in genealogy

Zvi Alush
Published: 09.02.07, 10:09 / Israel Jewish Scene

Anyone who thinks that racist rules are a thing of the past is wrong, according to the mother of a four-and-a-half year old child who was rejected from a Talmud Torah school because of his grandfather’s ethnicity.

...

“Tell the child’s dear father that although he himself is completely Ashkenazi, his wife’s father is Sephardic, and we therefore cannot accept his son into our institution. We have to maintain a certain standard,” the principal said.

 
volunteer:
Цитат:
Оригинал поставио eremita
Па шта... нека ме зове КАУР..... не смета ми......

Mene tako ne zelim da zovu,jer nisam nevernik...Ciganin inace znaci na nemackom prljavstina.....

Па ти онда имаш неки проблем, неки комплекс... за сваког мухамеданца на целом свету било где и било кад - ако ниси мухамеданац ТИ СИ НЕВЕРНИК... тако да би ме увредио неки обрезани када би ми се обратио да сам верник јер би то значило да сам њихов........ :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top