Filipinske borilacke vestine

Glavna karakteristika filipinskih borilackih vestina je to da se rad i obuka pocinju sa oruzjem (palica i noz su glavni oblici, mada ima i drugih, kao sto su dugi stapovi, fleksibilna oruzja itd...), pa se potom radi goloruki segment.
Na kraju krajeva, prvi trening je besplatan, tako da je to verovatno najbolji nacin da vidite o cemu se radi.
 
Evo da pomognem onima koji ce doci. Ta Ruska 1 je malo nezgodan broj. Danas sedim u basti kafea koji je na broju 1, ispod do pocetka ulice ima jos par objekata koji su takodje 1 a iznad kafea ima jos ponesto sto je broj 1.

Mozda ne bi bilo zgoreg objasniti koji od objekata a) b) c) d) e).. u broju 1 je sala.



O.T.P.S. (off topic post scriptum)
I da znate - JEDAN JE BINGO! Danas sam zavuko 4-5 komada posto me razmalerisao. Ne bih menjao salu makar za fudbal :-)
 
OK, slazem se da je ulaz u salu (salicu) malo neupadljiv)...
elem, u pitanju su vrata koja izlaze direktno na ulicu, a nalaze se odmah iznad kapije kroz koju se ulazi u diskoteku Crystal. U pitanju su drvena vrata sa staklenim delovima, a odmah uz njih je i jedan prozor sa folijom s unutrasnje strane.

Eto, nadam se da je to sada malo jasnije :confused:
 
Pozdrav svima....

Nedavno je odrzano vece borilackih vestina u Beogradu 1 Juna 2008
Sa istog dogadjaja sam uradio par video klipova za prijatelje iz Tradicionalnog Wing Chun Saveza Srbije,
i za prijatelje iz kluba Tatang,,, tu je usput i Krav Maga....

Uzivajte....

klub Tatang....

Pozdrav u svoje ime i u ime svih EBMAS-ovaca u Srbiji...
 
FMA su zakon:worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth::worth:

Počeo sam da treniram Kali pre dva meseca i jednostavno sam ODUŠEVLJEN:ok: Pre Kalija sam trenirao par drugih borilačkih veština (Kick Box, Muay Thai, Krav Maga, BJJ) ali ništa mi nije ravno ovome. Neverovatno je kakva se koordinacija stiče vežbanjem Kalija (Eskrime, Arnisa,....generalno FMA). Već nakon par treninga sam mogao da koristim dve palice u istom trenutku totalno nezavisno jednu od druge.

Inače ja trenutno živim u Sevilji i ovde postoji samo jedan klub za FMA. Trener mi je član Dog Brothers-a (http://www.dogbrothers.com/) i dok su Dog Brothers bili prisutni u Španiji, on je bio jedan od redovnih boraca. Ali, kako mi je on objasnio, cela organizacija Dog Brothers turnira u Španiji je bila na mnogo slabijem nivou nego što je to slučaj u Americi tako da se ovde nacionalna mreža turnira brzo raspala. Ali sada njih par ponovo pregovara sa DB o tome da se ponovo ovde organizuju neki turniri.

Želeo bih da čujem iskustva vas koji trenirate i koji ste trenirali FMA. Takođe me zanima koliko je uopšte FMA zastupljen u Srbiji (osim u klubu Tatang; svaka čast za klub :ok:) i kakve su šanse po vašem mišljenju da FMA "zaživi" kod nas?
 
Pozdrav Kalista,
Pogodio si sigurno najbolje mesto za vezbanje FMA u Spaniji, samo napred! Eto, mi ovde (Hetman i ja), pokusavamo da priblizimo FMA ljubiteljima borenja u Srbiji.
Ako dolazis ovamo, javi se, ako zelis, malo da provezbamo.
Svako dobro.
Igor

Milose, ja na pronalazenje nase sale gledam kao na svojevrsni test inteligencije i snalazljivosti - ko ne ume da nas nadje (a ima na sajtu adresa, uputstvo sa mapom gde smo, e-mail, telefon...), taj ne treba ni da trenira, pogotovo ne palicama ili nozem! ;-))
Pozdravi matorog Binga, nisam ga skoro sreo, mada sam tamo svakodnevno.
 
Inace, DB su svakako jedan od najvecih uzora koje mi imamo na umu pri radu u klubu. To naravno ne znaci da se bespostedno mlatimo, a narocito ne pocetnike, vec u smislu metodike treninga, in njihovog 3F pristupa - fit, fun, functional.
Drago mi je da se kalista javio, i svakako bih voleo da se upoznamo, prvom prilikom kada budes dolazio do Srbije.
 
Jel ga vodio dole u kafanu kod pošte na vinjak? Prolazim jedan dan, neki baja svira harmoniku, dve zene pevaju "Ječam zito" a Bingo mu ga daje iz kukova sa-sa-sa-sa, samo odsecno :-)

Date mu stapove, i pucale bi labrnje po senjaku uveo bi red za 3 dana hahaha
 
Javljam se obavezno kada dodjem u Srbiju, da malo provežbamo, mada će to verovatno biti tek sledeće godine.

....To naravno ne znaci da se bespostedno mlatimo, a narocito ne pocetnike...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
Ali zato kada izađu iz kategorije početnika.......BUM po glavi:rotf:

Šalim se naravno:D Ni mi se ne mlatimo bespoštedno, ipak je to "rezervisano" za one koji učestvuju na DB turnirima. Mada bih voleo da se oprobam na nekom od DB skupova (do duše ne sada nego kasnije kada uvežbam veštinu još malo;)). Dobra stvar je što na svakom treningu imamo posednjih 10-tak minuta za slobodan sparing na kome se praktično izvežba sve što se proba tokom treninga. Naravno sve se radi sa nekih 50-tak % snage ili čak i manje; ipak je tehnika važnija.
 
Si senor!
U sustini, vazan je balans izmedju nekoliko kategorija treninga, ali rekao bih da su najvazniji tehnika i psihofozicka svojstva, tzv. atributi.
Takodje, od trening metoda, mnoge su u opticaju, ali je sparing (ili neka slicna forma slobodne primene naucenog) svakako medju najvaznijima. MI na primer sparingujemo tapaciranim palicama, tako da nema nekih povreda, ali ti definitivno nije svejedno kada zabrljas u odbrani pa dobijes udarac...
 
Kerambit/karambit, jako interesantna stvarcica.

Skoro mi je Hetman pricao o tome da je to u stvari alatka koja visi tako na jednom prstu da bi oslobodila ruke radnicima da vezuju i razvezuju dzakove ili snoplje, a da ga po potrebi "obrnu" u šaku da preseku nešto. Pošto je stano pri ruci, organski je postao deo borenja. Nadam se da će nam nešto više o njemu ispričati, pošto i sam dosta dobro barata karambitom.
 
Poslednja izmena:
Inace, od pocetka ovog meseca, termini treninga su ponedeljak i petak od 18.30.

Sto se tice kerambita, taj noz je karakteristican za vestine jugoistocne Azije, dakle indonezanski silat i neke skole filipinskih vestina. Njegova glavna prednost je da ga je VRLO tesko razoruzati, ali za efikasnu primenu protiv protivnika koji je takodje naoruzan, trazi napredni nivo treninga u drugim aspektima borenja, posto je nekako najpogodniji za upotrebu na kratkoj distanci, a to pak iziskuje dobre vestine ulaska u blisku borbu, neutralizaciju protivnikove odbrane itd.
 
Inace, od pocetka ovog meseca, termini treninga su ponedeljak i petak od 18.30.

Sto se tice kerambita, taj noz je karakteristican za vestine jugoistocne Azije, dakle indonezanski silat i neke skole filipinskih vestina. Njegova glavna prednost je da ga je VRLO tesko razoruzati, ali za efikasnu primenu protiv protivnika koji je takodje naoruzan, trazi napredni nivo treninga u drugim aspektima borenja, posto je nekako najpogodniji za upotrebu na kratkoj distanci, a to pak iziskuje dobre vestine ulaska u blisku borbu, neutralizaciju protivnikove odbrane itd.
Uz objasnjenje ne bi bilo lose imati i sliku kako stvarcica izgleda. ;)
 

Back
Top