SVEDOCANSTVO!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: SVEDOCANSTVO!

Početnik smilinggirl (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano SVEDOCANSTVO!

ok,ljudi,citam ja sve sto ste vi ovde pisali,ali me jedna stvar interesuje...znam da je za prijavljivanje na fax u Becu neophodno imati mesto na nekom fakultetu ovde.medjutim,da li je nase svedocanstvo po zavrsetku srednje skole/gimnazije tamo priznato ili se mora nesto dokazivati/polagati razlika? znam da je neophodno prijaviti se online,zatim se dokumenta (ako sve bude ok )salju njima (naravno prevedena na nemacki)...kakva su iskustva sa studentskim vizama? prave li probleme Austrijanci? pozzzzzzz

Podrazumevano Re: SVEDOCANSTVO!

Priznata ti je nasa diploma iz srednje skole tamo. Ja sam poslala dokumenta, sada cekam taj njohiv odgovor, pretpostavljam da ce biti potvrdan... Sto se vize tice, jedina zavrzalama je sto ne znas koliko ces cekati na nju, od nedellju do mesec dana, mozda i duze...

Početnik
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ukoliko odmah predas sva potrebna dokumenta, cekas 7 dana.

Meni tu neja cura sa foruma rece da je cekala mesec dana a neki tamo ko zna koji lik da je cekao skoro 2 meseca... Ja se iskreno nadam da necu cekati toliko. Sad su malo bolje organizovani u ambasadi, moras da zakazes razgovor i onda nosis i predas kao gospodin covek a ne ono da stojis u redu, umires i smrzavas se i valjda ti oni kazu kad tacno da ides po vizu. Nego da li treba od dokumentacije gomila stvari kao za poseltilacku ili...? I onih 5100 evra, gde to uplacujes?

Početnik smilinggirl (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

ma,strava im je to sto su konacno uveli zakazivanje k'o sve normalne ambasade...a ne da cekas 6 sati u redu na -15C....a, ti sta hoces da upisujes tamo? ako saznas nesto o tome gde se uplacuju pare i koju dokumentaciju treba da sakupis za studentsku vizu,napisi...u svakom slucaju srecno!

Početnik
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Aaalso, pare se uplacuju u banci, tj. morate otvoriti racun na svoje ime i odneti u ambasadu dokaz da na tom racunu posedujete najmanje 5100 EUR. Bar je tako bilo pre...

Poslala sam dokumenta za slavistiku. Sad ce se bilo ko ko ovo procita zacuditi sto ce neko tamo studirati slavistiku ali eto, snaci cu se valjda sa tim za neki posao tamo.... Bas nameravam da idem u ambasadu ovih dana da vidim sta mi sve treba za vizu tamo. Kazu da se ta viza lako dobija. Ja cu biti u stanu sa dekom a on ima austrijsko drzavljanstvo i stanarsko pravo na stancic tamo, pa se nadam da ce to biti olaksavajuca okolnost. Ako imas pitanja, slobodno mi se obrati, voljna sam da pricam na tu temu....

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Sta sve treba da se salje od dokumenata za prijavu na njihov fax?

Preko koga to ide- internet,ambasada...?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •