Dolazim po tebe i vodim te sa sobom

Citala sam je pre par godina, al' sve moze da se stavi u jednu rec "plitko". Secam se da me radnja zagolicala, posle se sve nesto rasplinulo, ni ona smrt na kraju nije izvukla stvar. Pisala sam komentar ovde neposredno posle citanja, al' ovo je sve sto je ostalo od tadasnjeg utiska.

I to sto se neka knjiga dobro prodaje, ne cini je vrednijom.
 
А видиш, ја сам је читала пре неколико година (до тада нисам ни чула за Аманитија нити да је бестселер, јер не читам много савремену књижевност)....и могу да кажем да је то једна од књига која ме је највише '''понела''... Последњи пут сам била тако залуђена читањем неке књиге још у средњој школи када сам ''Злочин и казну'' прочитала за два дана јер нисам могла да је оставим.
Сада сам јурила кући са посла, набрљавим неки ручак на брзака и откачим децу, само са једном мишљу - да се што пре дочепам књиге! Јако ме је дотакла, заинтригирала...Прочитала сам је за два-три дана и после тога данима само о њој размишљала и имала потребу да разговарам са неким о тој књизи, а нико у мом окружењу је није још био прочитао...

Летос сам читала његову књигу ''Не бој се'', ако се тако зове (то што нисам сигурна у наслов говори о томе да ми ни књига није оставила неки траг)...Ништа посебно, очекивала сам више.
 
Hellen,ni ja nisam bas bila odusevljena tom knjigom( Ne bojim se),malo je mracna,bizarna,ne kapiram zasto su drzali to dete zatoceno.Pronadji i obavezno procitaj "Poslednja Nova godina" od istog pisca,odusevices se sigurno!Inace,cula sam pre nekog vremena da treba da se snima film po romanu Dolazim po tebe... sa Lazarom Ristovskim u glavnoj ulozi ali jos uvek nista od toga izgleda.
 
Mnogo volim Amanitija.
Na stranu sto je odvratno lep, ali lepo i pise.
I mene je ta njegova "Dolazim po tebe..." dobro uzdrmala, ne znam ni ja zbog cega, korice knjige su bile tako dobro dizajnirane (eto i to puuuno znaci za jedan savremeni roman).
Moj nik kaze upravo suprotno od naziva njegovog drugog romana "Io no paura"... pa i to govori da sam njegov fan.
"Poslednja nova godina" je jedan izuzetno dobar roman, bar meni, iako je malo... paaa... crno obojen, ali se cita dok se ne procita.
Ne znam, mene on malo podseca na Stivena Kinga, mozda zbog dece koja su mu najcesce glavni junaci...
Ja bih sva tri romana toplo preporucila. Mirka, uzimam slobodu da ti ih toplo preporucim.
Za Hellen - i ja sam se isto tako osecala kao ti... sve je bilo u drugom planu dok sam je citala.

Sam taj naslov je u neku ruku i moja sadasnja zivotna prica... ON je dosao po mene i odveo me sa sobom. Bukvalno je tako bilo. Ali nemojte nikome da kazete.
 
Pročitala sam je zbog naslova (ja tako biram knjige), a bila sam i patetično raspoložena (jel može da se bude patetično raspoložen?), sama knjiga me nije preterano oduševila,ali ukusi su različiti... ono što mi se mnogo svidelo je predgovor, koji je Amanti izabrao, i koji me je podsetio na sebe, kada sam imala petnaest-šesnaest godina... U svakom slučaju, pročitajte knjigu, verujem, da će se mnogima svideti. Evo, ja se još sećam tog predgovora, što znači, da je knjiga ipak ostavila utisak na mene. Mislim, da ako te u celoj celcijatoj knjizi, pogodi makar jedna jedina rečenica, ta knjiga vredi

" I sećala sam se davnih vremena kad sam bila nevina, kada sam u kosi nosila crveno svetlo korala, kad sam se, ambiciozno, kao niko, ogledala u mesecu i prisiljavala ga da mi stalno govori - prelepa si "
"Prelepa si" Loredana Betrte
 
Kupila...pocela sam da citam , nisam daleko odmakla , jos nemam impresije...

Od Poslednje Nove godine sam odustala...kad sam videla radnju :shock: , odmah sam je vratila na policu.

Ne volim te teme , ma kako dobro napisane.

Kad zavrsim citanje , sto moze biti brzo jer sve radim samo da ne ucim , kazacu vam sta mislim.
 
Obecala sa da cu da dam svoj komentar kad procitam .
Zavrsila sam je za dva dana , pocela pre mesec i onda se vukla po kuci dok nisam sela konacno ovog vikenda i procitala je.

Ocekivala sam nesto sasvim drugo, pa sam iznenadjena radnjom.
Ocekivala sam ljubavnu patetiku, sa tuznim krajem , a posto nije to vec sam bila prijatnije iznenadjena .

Moj stav : Ovo nije knjiga visoke umetnicke vrednosti , niti neka dubokoumna filozofija , nece vas nadahnuti za velika dela , niti pobuditi u vama neke velike emocije. Ali ...

....ako planirate da provedete kisni vikend lepo i opusteno , citajuci jednu nadasve simapticnu knjigu , onda je to ova !!!

Mozete je poneti na more , i citati na plazi , u pauzama brckanja , ili na skijanje pa je citati u pauzama izmedju dva spustanja uz topli caj ...

Necete se smoriti , niti cete pasti na dupe od odusevljenja , ali necete ostati ni ravnodusni...

Sve u svemu ...moj zakljucak SIMPA JE .
 

Back
Top