Dolazim po tebe i vodim te sa sobom
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Dolazim po tebe i vodim te sa sobom

Podrazumevano Dolazim po tebe i vodim te sa sobom

Ovo je roman koji je ostavio dubok trag u meni dok sam ga citala.Mogu da ga citam iznova i iznova i da mi nikada ne bude dosadan.Prosto se iznenadim kad ga neko ne dozivi isto kao ja-mislim da tim ljudima nije bas dobro! Jednom recju-ludilo!I ostali romani N.Amanitija su dobri.Toplo preporucujem.

divlja
    Guest

Podrazumevano Re: Dolazim po tebe i vodim te sa sobom

Zbog takvih knjiga ne citam bestselere. Al' eto nekad se zeznem i podsetim zasto ih ne citam.

Primećen član milan11 (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Odlicna knjiga! samo sto sam ja ostao bez tragova, jedini utisak mi je bio to da nije los roman.

Aktivan član danasc80 (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Citat Original postavio divlja
    Zbog takvih knjiga ne citam bestselere. Al' eto nekad se zeznem i podsetim zasto ih ne citam.
    Kakvih "takvih"? Ja nisam citala knjigu, shvatila sam da ti se nije svidela ali me bas zanima zasto. I sta je cini "nepozeljnom" kategorijom bestselera, izuzev prodaje (posto nisam sigurna da je lose delo koje se dobro prodaje, mozda gresim)?

divlja
    Guest

Citala sam je pre par godina, al' sve moze da se stavi u jednu rec "plitko". Secam se da me radnja zagolicala, posle se sve nesto rasplinulo, ni ona smrt na kraju nije izvukla stvar. Pisala sam komentar ovde neposredno posle citanja, al' ovo je sve sto je ostalo od tadasnjeg utiska.

I to sto se neka knjiga dobro prodaje, ne cini je vrednijom.

Mirka šizika
    Guest

I bre divlja ...sto rece za smrt na kraju , kako sad da citamo mi koji nismo???

Kako da procenimo i damo svoj komentar sad???

divlja
    Guest

Ih, ja neke knjige citam po vise puta, nema veze sto znam radnju.
    A ovu mozes i da preskocis. Bas sam grozna.

Mirka šizika
    Guest

Pa stvarno jesi...al ako nista bar si to ti rekla ...sad niko ne moze da se ljuti.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

А видиш, ја сам је читала пре неколико година (до тада нисам ни чула за Аманитија нити да је бестселер, јер не читам много савремену књижевност)....и могу да кажем да је то једна од књига која ме је највише '''понела''... Последњи пут сам била тако залуђена читањем неке књиге још у средњој школи када сам ''Злочин и казну'' прочитала за два дана јер нисам могла да је оставим.
    Сада сам јурила кући са посла, набрљавим неки ручак на брзака и откачим децу, само са једном мишљу - да се што пре дочепам књиге! Јако ме је дотакла, заинтригирала...Прочитала сам је за два-три дана и после тога данима само о њој размишљала и имала потребу да разговарам са неким о тој књизи, а нико у мом окружењу је није још био прочитао...

Летос сам читала његову књигу ''Не бој се'', ако се тако зове (то што нисам сигурна у наслов говори о томе да ми ни књига није оставила неки траг)...Ништа посебно, очекивала сам више.

Hellen,ni ja nisam bas bila odusevljena tom knjigom( Ne bojim se),malo je mracna,bizarna,ne kapiram zasto su drzali to dete zatoceno.Pronadji i obavezno procitaj "Poslednja Nova godina" od istog pisca,odusevices se sigurno!Inace,cula sam pre nekog vremena da treba da se snima film po romanu Dolazim po tebe... sa Lazarom Ristovskim u glavnoj ulozi ali jos uvek nista od toga izgleda.

Obećava
    Učlanjen
    10.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Mnogo volim Amanitija.
    Na stranu sto je odvratno lep, ali lepo i pise.
    I mene je ta njegova "Dolazim po tebe..." dobro uzdrmala, ne znam ni ja zbog cega, korice knjige su bile tako dobro dizajnirane (eto i to puuuno znaci za jedan savremeni roman).
    Moj nik kaze upravo suprotno od naziva njegovog drugog romana "Io no paura"... pa i to govori da sam njegov fan.
    "Poslednja nova godina" je jedan izuzetno dobar roman, bar meni, iako je malo... paaa... crno obojen, ali se cita dok se ne procita.
    Ne znam, mene on malo podseca na Stivena Kinga, mozda zbog dece koja su mu najcesce glavni junaci...
    Ja bih sva tri romana toplo preporucila. Mirka, uzimam slobodu da ti ih toplo preporucim.
    Za Hellen - i ja sam se isto tako osecala kao ti... sve je bilo u drugom planu dok sam je citala.

Sam taj naslov je u neku ruku i moja sadasnja zivotna prica... ON je dosao po mene i odveo me sa sobom. Bukvalno je tako bilo. Ali nemojte nikome da kazete.

Ističe se
    Učlanjen
    09.09.2006.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Pročitala sam je zbog naslova (ja tako biram knjige), a bila sam i patetično raspoložena (jel može da se bude patetično raspoložen?), sama knjiga me nije preterano oduševila,ali ukusi su različiti... ono što mi se mnogo svidelo je predgovor, koji je Amanti izabrao, i koji me je podsetio na sebe, kada sam imala petnaest-šesnaest godina... U svakom slučaju, pročitajte knjigu, verujem, da će se mnogima svideti. Evo, ja se još sećam tog predgovora, što znači, da je knjiga ipak ostavila utisak na mene. Mislim, da ako te u celoj celcijatoj knjizi, pogodi makar jedna jedina rečenica, ta knjiga vredi

" I sećala sam se davnih vremena kad sam bila nevina, kada sam u kosi nosila crveno svetlo korala, kad sam se, ambiciozno, kao niko, ogledala u mesecu i prisiljavala ga da mi stalno govori - prelepa si "
    "Prelepa si" Loredana Betrte

Mirka šizika
    Guest

Ja pristajem da citam sve ...i rado primam preporuke i preporucujem ....

Idem da je kupim , tj obe cu ...pa kad procitam dacu svoj komentar...

Sta sve necu uraditi samo da ne ucim...

Zainteresovan član Bettie Page (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2006.
    Reputaciona moć
    42

na mene je "ne bojim se" ipak ostavila jaci utisak. Opisi, likovi i odnosi medju njima su slozeniji, a cela atmosfera me malo podseca na Stranca: pustara, vrucina, zlocin...Bila sam pod jakim utiskom dugo, dugo posle citanja

Iskusan Che Guevara (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    94

čitao, ostala nepročitana.. :|

Mirka šizika
    Guest

Kupila...pocela sam da citam , nisam daleko odmakla , jos nemam impresije...

Od Poslednje Nove godine sam odustala...kad sam videla radnju :shock: , odmah sam je vratila na policu.

Ne volim te teme , ma kako dobro napisane.

Kad zavrsim citanje , sto moze biti brzo jer sve radim samo da ne ucim , kazacu vam sta mislim.

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Tu knjigu sam citala pre 3-4 god. i nije me nesto odusevila, na pocetku je bila zanimljiva a posle mi je bila dosadna i malo bez veze...:?

Mirka šizika
    Guest

Obecala sa da cu da dam svoj komentar kad procitam .
    Zavrsila sam je za dva dana , pocela pre mesec i onda se vukla po kuci dok nisam sela konacno ovog vikenda i procitala je.

Ocekivala sam nesto sasvim drugo, pa sam iznenadjena radnjom.
    Ocekivala sam ljubavnu patetiku, sa tuznim krajem , a posto nije to vec sam bila prijatnije iznenadjena .

Moj stav : Ovo nije knjiga visoke umetnicke vrednosti , niti neka dubokoumna filozofija , nece vas nadahnuti za velika dela , niti pobuditi u vama neke velike emocije. Ali ...

....ako planirate da provedete kisni vikend lepo i opusteno , citajuci jednu nadasve simapticnu knjigu , onda je to ova !!!

Mozete je poneti na more , i citati na plazi , u pauzama brckanja , ili na skijanje pa je citati u pauzama izmedju dva spustanja uz topli caj ...

Necete se smoriti , niti cete pasti na dupe od odusevljenja , ali necete ostati ni ravnodusni...

Sve u svemu ...moj zakljucak SIMPA JE .

Slične teme

1. "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom"
    Autor Myra u forumu Romantika
    Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 04.09.2009., 18:24
  2. Vodim vas sve na klopu
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 23.01.2009., 13:43
  3. Nikolo Amaniti - Dolazim po tebe i vodim te sa sobom
    Autor zderonja u forumu Književnost