Ma bre bice nezavisno kosovo!!! ne mozemo mi protiv amerike!

Todo_Mundo

Početnik
Banovan
Poruka
3
Vašington, Beograd, Priština -- SAD spremne da priznaju nezavisnost Kosova ako u SB UN ne bude dogovora o statusu. Oštre reakcije iz Srbije.

Stejt department: Priznali bismo Kosovo

Predstavnik Stejt departmenta Kurt Voker izjavio je da "svi moraju da preuzmu odgovornosti za očuvanje mira i stabilnosti na Balkanu, a ako Kosovo jednostrano proglasi nezavisnost SAD će priznati tu nezavisnost, kao što će, verujem, učiniti i drugi, pošto je to jedino rešenje za Balkan", rekao je on.


Jeremić: Očekujemo objašnjenje

Vuk Jeremić je rekao za B92 da je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije zatražilo je od američke ambasade u Beogradu objašnjenje izjave Kurta Vokera.

"Američka ambasada je trenutno u konsultacijama sa Vašingtonom i očekujem da ćemo u najskorije vreme dobiti objašnjenje", rekao je Jeremić za B92.

Šef srpske diplomatije je ocenio da takve izjave ni na koji način ne doprinose pregovaračkom procesu koji se trenutno vodi, već predstavljaju ''udarac pregovorima''


Agencija Frans pres navodi da je to prvi put da neki zvaničnik SAD javno potvrdi tu poziciju, koju su, kako navodi agencija, zvaničnici te zemlje do sada samo nezvanično pominjali.

"Mi se, ipak, nadamo da će se to desiti uz što veći stepen dogovora i, ako je moguće, u okviru SB UN, kako bi se dobila što veća međunarodna podrška stabilnom rešenju na Balkanu", rekao je Voker.


Vlada: Politika SAD ugrožava integritet Srbije

Vlada Srbije: Ugrožavanje

Reagujući na izjavu zvaničnika SAD, premijer Srbije je u saopštenju naveo da ta izjava ugrožava suverenitet Srbije. Vlada Srbije je upozorila Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija da je teritorijalna celovitost Srbije ugrožena posle najava zvaničnika SAD.

"Vlada Srbije očekuje da će SB UN, saglasno ovlašćenjima, preduzeti odgovarajuće mere da suverenitet i teritorijalni integritet Srbije zaštiti od politike sile SAD i da će SB UN obezbediti poštovanje rezolucije 1244", navodi se u saopštenju premijera.

Ostale reakcije

Lider Srpske liste za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović ocenio je da je najava SAD opasna jer može izazvati podele u EU i negativno uticati na pregovarački proces, ali sumnja da će administracija SAD ići do kraja jer bi mogla da ugrozi odnose sa EU.

Predsednik Srpskog nacionalnog veća severnog Kosova i Metohije Milan Ivanović ocenio je da izjava Vokerova izjava destabilizuje proces i obezvređuje napore pregovaračke trojke da se dođe do kompromisnog rešenja.

Portparol premijera Kosova Avni Arifi saopštio je danas da Vlada Kosova pozdravlja izjavu Vokera i ističe da to nije prva i jedina takva izjava. "Znamo da je i predsednik SAD Džordž Buš jasno stavio do znanja da pregovori o Kosovu ne mogu trajati beskonačno, tako da tu izjavu vidimo i kao način završetka procesa utvrđivanja statusa Kosova", rekao je Arifi.

Demokratska stranka oštro se usprotivila izjavama o jednostranom priznanju nezavisnosti Kosova, naročito dok traje pregovarački proces, rekla je danas portparolka DS-a Jelena Marković. "Takve izjave podstiču ekstremizam i obesmišljavaju napore pregovaračkih strana", kaže ona.

Srpska radikalna stranka je osudila najave zvaničnika Stejt departmenta. "Sada je jasno da SAD nisu želele nikakve pregovore, kompromis i poštovanje međunarodnog prava, već su samo htele da postave konačan račun posle agresije na suverenu Srbiju 1999.", rekao je generalni sekretar SRS-a Aleksandar Vučić.

"Pokušali su prvo da otmu Kosovo kroz SB UN, pa nije išlo, pa preko svojih prijatelja u Srbiji, pa ni tu nije išlo, pa će sada na kraju da pokušaju na najdrastičniji način brutalnom primenom sile, ali ja sam siguran da najveći deo čovečanstva to neće prihvatiti", kaže Vučić.
 
adem_ks:
a serbski inat a???? uh kad se srbija [ na celu sa radikalima i ostalim patrijotama bre] zainati....
Pa, gde si, bre, Ademe?

Što mi ne odgovori na post kada sam ti se lepo obratio...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4484243&postcount=221

Pošto je ta tema zaključana, a ni rasprava na njoj nije više bitna, hajde ponovo da te pitam samo ovo:

Šta pouzdano možeš da nam saopštiš o funkcionisanju biznisa izmedju Srba i Šiptara na Kosovu... Ako možeš, budi konkretan sa imenima, bar za Srbe... Mi ovde smo odsečeni od takvih informacija...

Da li Srbi i Crnogorci i dalje prodaju nekretnine Šiptarima, koji sistem sada primenjuju u toj trgovini, koliko je još ostalo neprodate zemlje i kuća u vlasništvu Srba... koje su cene hektara zemlje, a koje kvadrata stanova, kuća, lokala...

Pitam te i ovo jer ja odavno zastupam tezu da je reč pre svega o ekonomskoj migraciji stanovništva, a možda sporadično ima i pritisaka, mada sam ubedjen da su i tu u pitanju pokušaji prevare i nepoštovanje dogovora u trgovanju nekretninama od strane onih koji prodaju.
 
...pa naravno da ce biti nezavisno....
...samo sto je takva ne zavisnost mnogo veci poraz amerike nego pobeda...jer posle toga ce morati kod svake drzave na svetu da lobiraju i u ucenjuju da bi i ovi priznali...plus sto gube pravo da se pozivaju na bilo koji dokument un i sb (barem bi trebalo)...
...mislim da treba da ode neko u vasington i lepo pita pred kamerama nekog zvanicnika us...da li ce kosovo biti nezavisno samo zato sto vi tako kazete, i ako mi nepriznamo da li to znaci da cete nas opet bombardovati...
 
lj_950:
Pa, gde si, bre, Ademe?

Što mi ne odgovori na post kada sam ti se lepo obratio...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4484243&postcount=221

Pošto je ta tema zaključana, a ni rasprava na njoj nije više bitna, hajde ponovo da te pitam samo ovo:

Šta pouzdano možeš da nam saopštiš o funkcionisanju biznisa izmedju Srba i Šiptara na Kosovu... Ako možeš, budi konkretan sa imenima, bar za Srbe... Mi ovde smo odsečeni od takvih informacija...

Da li Srbi i Crnogorci i dalje prodaju nekretnine Šiptarima, koji sistem sada primenjuju u toj trgovini, koliko je još ostalo neprodate zemlje i kuća u vlasništvu Srba... koje su cene hektara zemlje, a koje kvadrata stanova, kuća, lokala...

Pitam te i ovo jer ja odavno zastupam tezu da je reč pre svega o ekonomskoj migraciji stanovništva, a možda sporadično ima i pritisaka, mada sam ubedjen da su i tu u pitanju pokušaji prevare i nepoštovanje dogovora u trgovanju nekretninama od strane onih koji prodaju.

prvo necemo imena, mislim da to nije fer, imenima trebaju da barataju oni koji su za to placeni. nekretnine se prodaju na obe strane, doduse vi ih prodajete puno vise, a mislim da to ne trebam objasnjavati [mi samo na onom delu],stanovi oko 20-30.000 e. kuce zavisi od mesta,evo bas u komsiluku jedna zena daje 5 i po ara sa starom kucom, relativno jeftino, ceni 60.000 ali bi dala za malo manje. pritisaka nema, dirktnih, ali npr. moj rodjak koji ima plac tamo i mora pod "pritiskom" da proda jer drzava ne vodi racuna o izbeglicama, doduse placa im deo potrosene struje i sl. ali je on [i drugi] stalno pod kirijom ili u nekim srpskim trosnim kucama. doduse sada HABITAT i za te kuce trazi da se placa kirija, oko 3,5 e.po metru2. ja ne znam da iko od srba to placa albancima. ili moj tast prodaje stan [dvosoban] za oko 22.000 e. ali nedaju vise od 18-19.000 e. dok srpski stan kod nas bi "ladno" otisao za oko 25.000 e. znaci ako neki srbin kaze pod pritiskom ,to se misli da nema krov nad glavom i da mora prodati. recimo jos da je vise od pola sela svinjare, gde su bili samo srbi prodato albancima. da ne duzim,ako pitas odgovoricu ti. a inace onaj post nisam video.
 
Lacibg:
Da se zna još nešto : Jeremić je našem ambasadoru u UN Slobodanu X (ne znam prezime) naredio da od UN zahteva odgovor i reakciju za ovakvu američku izjavu koja je direktno uperena protiv Srbije i njenog teritorijalnog integriteta.


Tog istog Jeremica su iz ne znam kog razloga izvukli iz neke sasvim nevezane price iz sad-a jer je do skora bio tamo na skolovanju i bez ikakvog iskustva doveli na mesto ministra
 
adem_ks:
prvo necemo imena, mislim da to nije fer, imenima trebaju da barataju oni koji su za to placeni. nekretnine se prodaju na obe strane, doduse vi ih prodajete puno vise, a mislim da to ne trebam objasnjavati [mi samo na onom delu],stanovi oko 20-30.000 e. kuce zavisi od mesta,evo bas u komsiluku jedna zena daje 5 i po ara sa starom kucom, relativno jeftino, ceni 60.000 ali bi dala za malo manje. pritisaka nema, dirktnih, ali npr. moj rodjak koji ima plac tamo i mora pod "pritiskom" da proda jer drzava ne vodi racuna o izbeglicama, doduse placa im deo potrosene struje i sl. ali je on [i drugi] stalno pod kirijom ili u nekim srpskim trosnim kucama. doduse sada HABITAT i za te kuce trazi da se placa kirija, oko 3,5 e.po metru2. ja ne znam da iko od srba to placa albancima. ili moj tast prodaje stan [dvosoban] za oko 22.000 e. ali nedaju vise od 18-19.000 e. dok srpski stan kod nas bi "ladno" otisao za oko 25.000 e. znaci ako neki srbin kaze pod pritiskom ,to se misli da nema krov nad glavom i da mora prodati. recimo jos da je vise od pola sela svinjare, gde su bili samo srbi prodato albancima. da ne duzim,ako pitas odgovoricu ti. a inace onaj post nisam video.
koliko je velik taj stan za 22000...cijena mi djeluje... nevjerovatno jeftina...dvosoban stan po nekim normama najmanje 50m2....ne kuzim....besparica?...ili se previse gradi ??....
 
Ako kosovo priznaju Amerika ,Engleska ,Nemacka,Francuska nista to ne menja situaciju jer kosovo se ne granici sa spomenutim zemljama vec sa sledecim ;Crna Gora , Bosna , Rumunija,Bugarska,Grcka,Makedonija a sve osim ove poslednje su rekle da nema sile da priznaju kosovo bez saveta bezbednosti.Naravno Albanija tesko da ce biti nekad ekonomski tigar koji ce da bude znacajan faktor u saradnji sa kosovom ,a dele ih prave planincine.Tesko da bi bez priznanja suseda ta drzava opstala .Mozda ali ne treba zaboraviti da bilo koji strani investitori nece da rizikuju da uloze pare u tako rizicno podrucije nad kom visi stalna opasnost od Srbije a da ne pominjem mere koje bi Srboija preduzela da sto vise osteti ovu separatisticku pokrajnu.
Jedan rece da se ne gubi vreme sa vec izgubljenim ,mi nemamo sta da izgubimo kosovo de fakto nije pod srbijom ,ali mozemo mnogo da dobijemo .
 
viva las vegasos:
koliko je velik taj stan za 22000...cijena mi djeluje... nevjerovatno jeftina...dvosoban stan po nekim normama najmanje 50m2....ne kuzim....besparica?...ili se previse gradi ??....

64 m2, doduse osmi sprat, ali centar grada, ako si zainteresovan javi. inace cena je nove grdnja [zgrade] od 400 pa do 600 e.zavisi od sprata, ali kvalitetna gradnja. i to je cena za albanske stanove koji se nalaze u srpskom delu, a razlog je zato sto nijedan srbin nece kupiti dok ne dobije "zeleno" svetlo, dok mi "tajno" kupujemo od srba, i samo nabijamo cene srpskim stanovima. ekonomska racunica, iliti zakon ponude i potraznje
 
lj_950:
Da li funkcioniše i u kojoj meri biznis izmedju Srba i Šiptara na Kosovu...
sada malo manje, jer turska roba preplavljuje trziste, ali bez srpsko-albanskog biznisa, narocito posle rata, kosovu bi trebalo jos puno vremena da stane na svoje noge. znam coveka iz indjije koji se obogatio prodavajuci gradjevinski materijal. doduse sada i mi proizvodimo neke "sitnice" ali... a trgovina je narocito razvijena sa pazarom, kupuju po pristini na veliko, valjda je kod nas [tekstil, tehnika i sl.] jeftinije. i svi govore "bosnjacki" i niko ne daje pet para. neki dovoze prehrambene proizvode iz srbije... mislim da trgovina cveta
 
adem_ks:
(...) nijedan srbin nece kupiti dok ne dobije "zeleno" svetlo, dok mi "tajno" kupujemo od srba, i samo nabijamo cene srpskim stanovima. ekonomska racunica, iliti zakon ponude i potraznje
Od koga treba Srbin da dobije zeleno svetlo?

I šta znači ovo nabijamo cene srpskim stanovima?

Recimo, u centru Prištine, stanovi istog kvaliteta, u novogradnji, na istom spratu – da li je i koliko skuplji m2 u vlasništvu Šiptara od stana u vlasništvu Srba?
 

Back
Top