informacije o adeno virusu!!!!!!!!

tijana333

Početnik
Poruka
19
rezultati krvi su mi Iga je 13 a Igg mi je 26. Imam temperaturu 37- 37.2 svaki dan.I to od aprila meseca.Pocela sam jako lose da se osecam,malakasala sam,bole me kosti, malo kijam, malo mi curi nos, malo me boli grlo, malo imam problema sa stomakom i tako od svacega po malo.... posto u mojoj studentskoj zdravstvenoj nisu znali nista da mi kazu, interesuje me da li su sve te tegobe prate adeno virus ili je to posledica necega drugog, npr. da mi je imunitet potpuno unisten. Koliko otprilike traje lecenje?
 
Ja sam takodje imala taj virus.Nedelju dana sam bila bas bolesna sa visokom temperaturom.Posle sam morala stalno da pijem vitamine tj i dan danas moram da ih pijem.Taj virus dugo moze da bude u tebi,stvar je u tome da bas radis na imunitetu.A pre nego sto sam ga dobila stalno mi se spavalo i nisam imala energije ni za sta,i takav osecaj sam imala 4 meseca pre dobijanja virusa!
 
pre dva meseca mi je otkriven adeno virus jer sam zalila na one male temperaturice svaki dan i na umor. Imala sam u medjuvremenu streptokoke na grlu koje sam izlecila( bris grla mi je uredu). Pre neki dan sam opet vadila krv i nalazi su mi ok.Limfociti mi nisu poviseni tj. pri gornjoj su granici tako da doktorica u studentskoj kaze da me adeno virus prosao, ali ja i dalje imam temperature svaki dan 37-37.3 u kracim vremenskim intervalima.Radila sam i ASTO nalaz koji pokazuje da je negativan 31,11 IU/ml a ref vrednost je150. Sedimentacija mi je uredu. Doktorica mi je rekla da je to sve verovatno na nervnoj bazi. Jel moguce da je to? ili da se obrati jos nekom doktoru?
 
Razumem te kroz šta prolaziš. Ja imam temperature 37,1 37,2 37,3 već godinu dana i jedino što su mi pronašli je adeno virus koji sam imala konstantno više od 6 meseci. Uz to sam malaksala, imala sam i neke fleke po stomaku i leđima, bolove i trnjenje u nogama i rukama, vrtoglavice... Sve su mi moguće pretrage uradili i našli su perikarditis koji je izazvan najverovatnije tim adeno virusom i Hashimoto tireiditis koji je isto mogao nastati kao autoimuna reakcija zbog dugotrajnog virusa. Da napomenem da se mišljenja lekara drastično razlikuju kada je ovaj virus u pitanju i da ga neki priznaju kao mogući uzrok neki ne. Dva puta mesečno imam bolove u grlu i grudima i vrlo sam malaksala, temperature imam i dalje (od novembra prošle godine) samo se više ne testiram na adeno, jer očigledno da mi ne znači što znam da ga imam. Eto samo da znaš da nisi jedina 8) .
Koliko dugo ti to traje?
 

Back
Top