PASCAL

BlEjAcHiCa_90:
ako moze neko neka napise neki najednostavniji program...ipak sam pocetnik :)

Eh sad, ako koristis Delphi bice lakse, ako ne: nabavi ga ;) !

Prvo da te pitam: jel znas sta su rezervisane reci, promenljive (kako se deklarisu), konstante, osnovni tipovi podataka i slicno ? Ako ne znas sintaksu, neces moci nista dok to ne naucis ;) ! Pozzz
 
BlEjAcHiCa_90:
xexe e hvala....Ipak cu morati da sacekam da dobijem knjige u skoli pa onda da sednem i ucim... :) pozz

nema potrebe za smijehom, Pjer Nis ti napisa nesto za pocetak.
Da li si probao-la..

Napisi sto ti je Pjer Nis napisao u Notepad i snimi kao Proba.exe i pogledaj rezultat..
 
Pa ima i pasal for windows, beli ekran :) Meni, doduse, nece da izvrsi program, al ajd' sad. Ako je do ekrana, moze i u Delphima da radi isto.
Sad... Odmah da skoci na Delphi, ne znam da li bi bilo pametno. Mislim da je ipak bolje da proradi petlje, funkcije i procedure u pascalu, pa tek onda na delpi-ma, da bi imala bolju predstavu sta se tacno desava.
 
Не могу да не приметим очајно име теме - "ПАСКАЛ". Зашто великим словима? Зашто само та једна реч? Шта она претставља? Ништа, јер је ипак веома неодређен појам.
Људи бре, ако већ питате нешто онда бар испоштујте оне који ће вам одговорити и прецизирајте већ у наслову поенту теме. На крају крајева, томе наслов и служи.

Немој да одговараш сама себи. Кад већ пишеш две поруке за редом, користи опцију "измени" старе поруке а не да лупаш 50 порука и у сваком по десетак речи.
 

Back
Top