NOVA ALBANIJA

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Gledajuci poslednjih dana vesti, i citajuci novine, svi ste primetili ratobornu retoriku iz tabora DSSa, kojom prete i Americi i Evropskoj uniji, i susednim nam drzavama, da ce , ako se usude da priznaju nezavisno Kosovo, biti belaja.............

Bas tako......bice belaja !!!......Nista konkretno niko , od mlohavog do onog suludog Simica, nije rekao.....samo, eto, napravicemo stetu svima koji se usude da priznaju Kosovo!!!!!!!

Kakvu stetu???Kome stetu?? Kako??Zasto???

Na ta , logicna pitanja , koja javnost upucuje vladi, dobijamo samo tuc - muc, nesuvisle odgovore, tipa......."nije u redu da me to pitate"...."ima sirok spektar bla bla bla."

Meni se cini, da se mlohavi mackar, i njegova kamarila, spremaju na prekidanje diplomatskih odnosa sa svim onima koji priznaju Kosovo. Posto ce, u scenariju priznavanja ucestovati svi sem Rusije......ostaje nam samo ta, bratska drzava, da nas tako same, primi pod svoje skute.

Oni , koji nisu bezali mnogo sa casova istorje , setice se jedne srecne zemlje, koja se isto tako vezala samo za SSSR, a posle samo za Kinu........osim tih drzava, sve ostalo je bilo neprijateljsko i dusmansko okruzenje.....

Ta, srecna i bericetna drzava, uzdignuta cela, i pogleda uprtog u Moskvu i Peking, bila je Enver Hodzina Albanija..........drzava gulag.....pakao na zemlji........

Posto na Balkanu , izgleda, mora nekim usudom uvek da postoji neka takva drzava - parija.Drzava konc- logor.....izolovana od strasnog , neprijateljskog sveta, tu stafetu se izgleda priprema da preuzme Srbija , sledecih stotinak godina........

Bar tako nam obecavaju domacini......izmedju tuc - muc, izjava za stampu
 
Al' si ti opterećen Koštunicom.
I priviđaju ti se neki staljinisti iz '48 sa sve Enver Hodžom u paketu. :shock:
Malo se odmori i relaksiraj, ako ne prođe poseti lekara. :idea:
 
Ja ovog fegetgegivegija nish ne razumem..jel on to sam sa sobom pricha?
Raspravlja se neshto,pa odgovara sam sebi,pa se ljuti...i to sve u jednom te istom postu..da mu ne smetamo mozda?
 
Мислим да би се Кастро жестоко увредио на заборав његовог имена и дела :lol: А од Северне Кореје би могао да очекујеш и горе, сад имају оно ... с атомима ... :wink:
 
sevilja:
Inagdadavidice, nikom oni ne prete.
Opet ne razumeš ...


Mislim da grešiš. Čak je i ruski zvaničnik kritikovao našu nespretnu i nesuvislu izjavu o upotrebi sile kad je u pitanju rešavanje statusa Kosova.

Izjava našeg "zvaničnika" je toliko besmislena da ne zaslužuje komentar.

Mi nekome pretimo silom. Kojom silom?

E svašta.
 
Registra.:
Mislim da grešiš. Čak je i ruski zvaničnik kritikovao našu nespretnu i nesuvislu izjavu o upotrebi sile kad je u pitanju rešavanje statusa Kosova.

Izjava našeg "zvaničnika" je toliko besmislena da ne zaslužuje komentar.

Mi nekome pretimo silom. Kojom silom?

E svašta.
Lično mislim da od cele priče neće biti ništa...mislim na rat, otcepljenje ite fore i fazoni.
A šta zvaničnici pričaju to je jedno, sama reč kaže, ono nezvanično je mnogo važnije.
 
Derer:
I treba da edituje post..nema nigde Velje Ilica da se spominje...
Pa i ja kazem, yebes temu kad nema Velje....

409516_18-12.jpg
 
sevilja:
Lično mislim da od cele priče neće biti ništa...mislim na rat, otcepljenje ite fore i fazoni.
A šta zvaničnici pričaju to je jedno, sama reč kaže, ono nezvanično je mnogo važnije.
Ne bi nam bilo prvi put da nas rat iznenadi...
A i zvaničnici bi baš mogli da paze šta pričaju...ja sam u životu naučila da kad je protiv tebe neko mnogo moćniji i snažniji, bolje je da budeš pametniji nego grlatiji.
 
sevilja:
Lično mislim da od cele priče neće biti ništa...mislim na rat, otcepljenje ite fore i fazoni.
A šta zvaničnici pričaju to je jedno, sama reč kaže, ono nezvanično je mnogo važnije.


Ja zaista ne mogu ni da pretpostavim šta će se desiti. Ništa mi se ne javlja. :roll:

Samo mislim da nam izjave ovog tipa nisu potrebne i da su kontraproduktivne, štaviše, mislim da su glupe do užasa i da može da ih izgovori samo neko ko uopšte nema svest o posledicama svojih izjava.

Ja mogu da kažem ili da ovde napišem šta god mi padne na pamet (a i ovo drugo je pod znakom pitanja, tu je mod), moja reč nema težinu u tom smislu.

E sad što oni prave zabavu za široke narodne mase i tako skupljaju poene za izbore, ok, to je politička borba, samo mi se čini da rezultat te borbe uvek osetimo mi (obični smrtnici)po svojoj glavi. Oni se nekako uvek izvuku, ma šta lupetali ili radili.
 
inagadadavida:
Gledajuci poslednjih dana vesti, i citajuci novine, svi ste primetili ratobornu retoriku iz tabora DSSa, kojom prete i Americi i Evropskoj uniji, i susednim nam drzavama, da ce , ako se usude da priznaju nezavisno Kosovo, biti belaja.............

Bas tako......bice belaja !!!......Nista konkretno niko , od mlohavog do onog suludog Simica, nije rekao.....samo, eto, napravicemo stetu svima koji se usude da priznaju Kosovo!!!!!!!

Kakvu stetu???Kome stetu?? Kako??Zasto???

Na ta , logicna pitanja , koja javnost upucuje vladi, dobijamo samo tuc - muc, nesuvisle odgovore, tipa......."nije u redu da me to pitate"...."ima sirok spektar bla bla bla."

Meni se cini, da se mlohavi mackar, i njegova kamarila, spremaju na prekidanje diplomatskih odnosa sa svim onima koji priznaju Kosovo. Posto ce, u scenariju priznavanja ucestovati svi sem Rusije......ostaje nam samo ta, bratska drzava, da nas tako same, primi pod svoje skute.

Oni , koji nisu bezali mnogo sa casova istorje , setice se jedne srecne zemlje, koja se isto tako vezala samo za SSSR, a posle samo za Kinu........osim tih drzava, sve ostalo je bilo neprijateljsko i dusmansko okruzenje.....

Ta, srecna i bericetna drzava, uzdignuta cela, i pogleda uprtog u Moskvu i Peking, bila je Enver Hodzina Albanija..........drzava gulag.....pakao na zemlji........

Posto na Balkanu , izgleda, mora nekim usudom uvek da postoji neka takva drzava - parija.Drzava konc- logor.....izolovana od strasnog , neprijateljskog sveta, tu stafetu se izgleda priprema da preuzme Srbija , sledecih stotinak godina........

Bar tako nam obecavaju domacini......izmedju tuc - muc, izjava za stampu


Чекај опет ти нешто о Коштуници, и изјавама појединих ликова.....
Да ли си сад стварно толико наиван, па верујеш у то или је
по среди нешто друго, ја не знам, и не желим да знам..... :wink:
упоређивање са неком тамо ''бившом Албанијом''
није на месту..... :wink:
 
Кад сте већ споменули Вељу, морам признати да ми јако импонује његов задњи поступак након посјете Његовом Преосвештенству, Господину Владици милешевском Филарету. Отказао све бизнис аранжмане за пут Београд-Бар, док Јусуф, Андрија и екипа не охладе усијане главе и пусте владику да ради свој посао. То "независно" Косово ће признати Албанија, Македонија, Хрватска, Словенија, Црна Гора, а за Грчку нијесам баш сигуран. Биће ти још повуци-потегни. Сасвим је неумјесно, а помало и дефетистички упоређивати садашњу и будућу ситуацију у Србији са оним што се дешавало у Енвер Хоџиној Албанији. То пријети објективно Црној Гори, што неће бити баш весело ни за остале који су у блиском и даљем окружењу, а пријети да упали читав Балкан. Можда и ово што пишем није баш најоптимистичнија прогноза, али нови балкански рат (колико год ова конструкција дјеловала помпезно и за неке неувјерљиво) ће започети у Црној Гори. Гдје ће се окончати, то знају само господари рата, који дају знак за старт и за крај. Ту, овдје, неће бити побједника у правом смислу те ријечи, већ ће они који су то изазвали бројати паре и акције на берзама(као и увијек ), док ћемо ми бројати мртве, по ко зна који пут (као и увијек). Видим и то да се све ово дешава, јер просјечан политички писмен Србин је и даље у каменом добу демократије, парламентаризма и патриотизма. Нажалост, код таквих је приоритет прво лични и породични џеп, затим партијски интерес и програм (додуше, само ријечима, јер већина чланова партија заправо нема појма шта пише у статуту и програму партије), а национални и државни интерес често само на уснама. Зато се и више мрзе и препуцавају чланови различитих политичких опција у Србији (Црна Гора је једнопартијска државолика творевина, чија "опозиција" личи на оног старца из Домановићеве "Страдије" који у парламенту учи напамет реплике које ће бити на следећем засиједању.) и то им је приоритетније, него да своје гаргантуанске его-трипове баце под ноге и заузму истовјетан став око рјешавања круцијалног питања за цијело Српство, а не само за републику Србију. Кад се сви ујединимо око олтара званог Космет, урадићемо исто што и 1912, с тим да нећемо правити исте грешке као Пашић и краљ Александар I Карађорђевић и да Шиптаре опет аболирамо. Ако будемо паметни и уједињени, нећемо чекати као Јевреји Палестину. Колико смо зрели за таква дјела, видјеће наша дјеца и унуци.
 
sevilja:
Lično mislim da od cele priče neće biti ništa...mislim na rat, otcepljenje ite fore i fazoni.
A šta zvaničnici pričaju to je jedno, sama reč kaže, ono nezvanično je mnogo važnije.
И ја сам ТО мислио једно време (или боље, надао се) да је све оно била још једна Бушова глупост, јер сам видео да су Коштуница и Путин озбиљни и да МОЖЕ бити БЕЛАЈА.
Не мислим да ће бити правог рата за Косово, али мислим да РУСКА ВОЈСКА мора доћи у Србију ако наставимо овако, а хоћемо.
Мене више брине СРПСКА, она мора искористити ову прилику за БАР нешто, а колико ће СВИ бити агресивни у својим жељама ПРАВО је питање.
 
Cossack:
И ја сам ТО мислио једно време (или боље, надао се) да је све оно била још једна Бушова глупост, јер сам видео да су Коштуница и Путин озбиљни и да МОЖЕ бити БЕЛАЈА.
Не мислим да ће бити правог рата за Косово, али мислим да РУСКА ВОЈСКА мора доћи у Србију ако наставимо овако, а хоћемо.
Мене више брине СРПСКА, она мора искористити ову прилику за БАР нешто, а колико ће СВИ бити агресивни у својим жељама ПРАВО је питање.
Ja sam nepopravljivi optimista.
Situacija na svetskoj političkoj sceni nam ide na ruku.
Nadam se da će naši političari to maksimalno iskoristiti.
Nada poslednja umire. :lol:
 

Back
Top