Stetoskop i EKG

dr.koki

Aktivan član
Poruka
1.232
Interesuje me da li je neko imao prilike da koristi Spirit stetoskope. Trebam da kupim neki a Spirit mi bas odgovara po ceni. Ako neko zna neki drugi stetoskop neka mi preporuci. Littman je malo preskup.
Koje su dobre knjige o tumacenju EKG-a, Dale Dubin sam vec procitao.
 
Znaš šta je meni moj profesor svojevremeno rekao kad sam ga pitala koji je stetoskop najbolji??! Uši, Marina, uši!!! I bio u pravu. Ja kupila Littman (oko 200 maraka bio u doba inflacije!) i mislila- stvarno dobar. No, međutim, iskustvo čini svoje! Sad mogu da slušam i sa onima koji imaju membranu od Rtg snimka- ne omašujem. Ali, ja ću biti malo umerenija od mog profesora, pa ću ti reći- Littman.
Moja koleginica ima Spirit- mislim da je i on dobar! Jaka filozofija napraviti danas dobar stetoskop! Pozz
 
Ma znam nego ja imao neki kineski i polomio se. A nemam bas nesto para za littman, sada trebam da kupujem i novi autoklav tako da cu morati da se zadovoljim sa spirit-om. Ali ne znam da li valja davati 4800din za njihov cardio stetoskop.
 
dr.koki:
Ma znam nego ja imao neki kineski i polomio se. A nemam bas nesto para za littman, sada trebam da kupujem i novi autoklav tako da cu morati da se zadovoljim sa spirit-om. Ali ne znam da li valja davati 4800din za njihov cardio stetoskop.

Koki sta ce ti autoklav? Autoklav je sterilizator. Mada mozda ne mislimo na istu stvar. Nije valjda da kreces nesto privatno?
 
Littman, mada marina je u pravu, dugo sam imala neki slb kategorije a onda sam kupila littman.
To ti je kao sa autom, kad dobro naucis da vozis krs posle ti nije nikakv problem voziti dobar auto.
 
Ma ja razumem sve to ali ja sam imao neki kineski na kome se nista ama bas nista nije culo u sta se uverio i profesor. Te stetoskope nam je fakultet poklonio pa se profesor silno ismejao darovima naseg fakulteta. E sad se taj polomio. Nego mene interesuje da li vredi kupiti Spirit kardioloski stetoskop.
 

Back
Top