FLESH tj SWISH guestbook

Posto ne znam kako je napisan taj SWF, samo nekoliko nagadjanja.

1. Cesto guest book, belezi negde sta gosti salju. To radi obicno PHP koji mora da "doceka" sta su gosti napisali. Ili, salje mail sa sadrzajem sta je guest napisao.

2. Moras imati i neku bazu (najcesce SQL) u koju PHP pise da bi mogao gledati sta se desava, ili neces koristiti bazu vec ce PHP direktno da ti salje mail sa podacima sta to je gost napisao.

3. To ne mozes testirati prostim startovanjem SWF i gledanjem u polja i unosenjem teksta iz razloga pod 1. i 2.

Ima toga jos, ali za sada je bitno da znas da ti treba i PHP i da to mozes testirati samo "uzivo" a ne prostim starom SWF. Nije to sve neka mudrolija, ali ipak zahteva da procitas i neki TXT file ako je bio uz taj download ili ako imas FLA, pogleda sta i kako radi.
 
Imam nesto ovako...

<?php

$myFile = "guestbook.txt";
$fh = fopen($myFile, 'a') or die("can't open file");

$stringData = "Ime: " . $v_name . "<br>" . "Mail: " . $v_email . "<br>" . "Komentar: " . $v_comment . "<br>" . "<br>";
fwrite($fh, $stringData);

echo "Posalji komentar!";

fclose($fh);
?>

ali neznam sta se dogadja i dali se dogadje posto u offlineu nista ne belezi.
Neznam ni da li je sintaksa dobra....?:shock:
 
To sto si napisao, "istrgnuto je iz konteksta" i objasnjava samo deo rada guest forme. Kao sto vidis, PHP upisuje u fajl "guestbook.txt" i to elemente koje je Falsh definisao po imenima (v_name, v_email itc...)
Pre svega da bi to radilo, moras imati instalisan PHP na tvom racunaru (ako testiras u lokalu) i podignut IIS ili Apache pa onda mozes pokusati da testiras, mada sumnjam jer vidim da ne znas osnovne stvari, pa ce biti malo teze.
Nemam vremena da ti objasnjavam ceo postupak, logiku rada i primere, potrazi malo na netu kompletniji primer ili procitaj nelo uputstvo ako je stiglo uz taj SWF fajl. Uostalom (mada nije bitno) da li se radi o Flash ili Swish fajlu?

Google u sake pa ces naci primere sa sve detaljnim objasnjenjem.
Zapamti samo, neces moci testirati kod tebe u lokalu (a moglo bi) ako ne Instalises PHP i IIS ili Apache server
 
Znam sorry ipak posto radim to na dva racunara(jedan na poslu a drugi kuci) mozes li mi reci sta treba da instaliram "kod kuce" od tih PHP "kompajlera" (neki link do toga)koji ce mi omoguciti da mogu da proverim kako rade pojedine formeg uestbook email..., i jos nesto jer taj PHP (toliko neophodan) ili mozda moze i sa javom da se resi posto mi je java malo manje komplikovana.Ipak sam ja "teski"pocetnik koji bi malo da osavremeni svoj sajt.
 
Da, odlicna je preporuka da se nadje sve u jednom i tako zapocne ucenje i testiranje onoga sto radimo. Ako se taj kompletni paket instalise, moci ces da vezbas i ucis PHP kao i rad sa SQL bazom sto ce ti kasnije mnogo koristiti.
 
Prvo:
Dali ima neke (nus pojave) na racunar i windows uopste.Nikada nisam instalirao takve stvari.
Drugo:
Jeli to neka vrsta "kompajlera" koji priprema iz izvornog koda u neki (exe)
Trece:
Imam neki link do njega i kaze se da je free.Dali ce mi trebati neki redovan update.
H v a l a
 
1. Ima. Vlasnik racunara se inficira programiranjem, pa racunar vise nema mira

2. PHP u sustini sluzi za dinamicko kreiranje Web strana uz dovlacenje ulaznih podataka iz fajlova ili baze. Dakle, PHP proizvodi HMTL strane.

3. www.php.net Update ne radis ti nego onaj kod koga hostujes sajt.

Odlicno, kratko i jasno postavljena pitanja. Je li qwerty, sta su ti radili u Grčkoj?!
 
Zboravih! U fla fajlu uvek mozes naci hiperlink odakle Flash vuce podatke.

a) Ako je u pitanju link koji se zavrsava sa .xml unesi link u Web browser, opali Enter i procitaces xml fajl sa kompletnom strukturom koja je potrebna za input u Flash

b) Ako link u Flash-u zavrsava sa .php ili .asp sanse su manje, jer onda moras da cackas po Actionscript-u u fla fajlu.
 

Back
Top