Hrvatska i sta nam se sve tamo moze desiti...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DjuraMornar

Iskusan
Poruka
5.284
Pre izvesnog vremena , moja dobra prijateljica sela u avion i krenula za Moskvu...kada se vratila , onako u prici, kaze mi kako je u avionu prelistala casopis o turizmu, gde se naravno reklamiraju destinacije...razno -razne...koje to, naravno, plate...
Izmedju ostalog tu je bila i Hrvatska , koja se reklamirala tako sto je iscrtala kartu "lepe njihove " zajedno sa zemljama sa kojima se granici...tu su Italija, Slovenija...i sve zemlje u okruzenju...samo u delu gde pocinje CG ...u delu gde je Srbija...ne samo da nema teritorije bez imena...vec su umesto granicnih linija, umesto jedne zemlje koja fakat postoji...nacrtali more....

Ovako pocinjem svoju pricu koja izrevoltirana onim sto mi se dogodilo u Ponedeljak u Dubrovniku.
Dakle ko je ikada citao moje postove...mogao je da primeti da nisam nikada bila iskljuciva, i uvek sam tvrdila da losih, kao i dobrih ljudi ima svugde...i da sve nije samo crno/belo...ipak ne negirajuci cinjenicu da nas jedna grupacija prosto ne voli...no ok.

U DU odlazim cesto, i ovako mi se nesto nije dogodilo do sada..ali kapiram i zasto, prosto kada je sve ok ti ne obracas paznju na ljude oko sebe u toj meri kao kada ti se nesto ruzno desava , pa ti zatreba pomoc a naidjes na jos gore...

Sta se meni dogodilo...
Elem...

Krenuli smo u Dubrovnik...bio je divan, suncan dan..more plavo...muzika...U kolima sa kotorskom registracijom ...bilo je nas cetvoro....moja 3 UK prijatelja i ja.
Dosli smo,kola ostavili na parkingu u centru ( platili do 5 :48) procunjali...nakupovali neke drangulije...rucali...i kada smo videli da se vec priblizava vreme zbog parkinga, krenuli smo ka kolima.
Zatekli smo probusenu gumu...i dok smo tako u cucu posmatrali, prilazi tip i ladno stavlja kaznu na auto jer smo prekoracili tajming...Ja u neverici , kazem " Zar ne vidite da ne mozemo da mrdnemo, da nam je neko probusio gumu...da se cudu cudimo" ...On meni " To nije moja briga"....
Ok ,pomislim...kreten...ima ih svugde...nema veze...
Otvorimo haubu da bi uzeli rezervni tocak , no ispostavi se da nam je neko i tocak zamenio i da to uopste nije nas rezervni tocak ( ovde se ogradjujem, jer to je mogao da uradi bilo ko...i bilo gde...dakle ne okrivljujem Dubrovcane)....no, sta sada...vec polako pada noc...tj. vec je 7....nema nam druge nego da probamo da se tako, sa tockom u tom stanju, odvezemo do prve pumpne stanice , sve u nadi da nam je neko samo izduvao gumu ali ne i probusio...Krecemo samo nas dvoje, suludo znam...ali uradili smo to jer nam je jedna zena rekla da je iza coska pumpa i da bi mogli....blabla.....

Samo sto smo krenuli, tocak je tako poceo da udara, da nismo mogli ni makac...bilo je jako opasno + nizbrdica + kola koja nemaju strpljenja iza nas..pogotovu kada vide regiztraciju....nismo prosli ni 100 m i posto je jedino prosirenje bilo u vatrogasnoj stanici koja je sa leve strane puta a koja ima veliki parking ...ja kazem mom prijatelju daj da se brzo sklonimo unutra i potrazimo pomoc.

Udjemo ,onako samo malo...cisto da se sklonimo sa puta...ja izadjem iz kola i vidim dvojicu vatrogasaca sede i gledaju prolaznike...Oni me pogledaju, vide i tocak...ali ignorisu...ja pocinjem da se izvinjavam i da molim za pomoc...Oni ignorisu i dalje...U medjuvremenu izlaze njih 10-ca ( vatrogasci) i pocinju da urlaju na nas...." Ajde odavde, napolje,ajde ...ajde...jeb...vas tablice , mars"....ja brzo u kola i kazem coveku za volanom , koji nista ne razume jer je englez..." brzo vozi"...on ne moze da veruje da mora da se vrati na magistralu sa takvim tockom ali kapramo da je vrag odneo salu.

Vozimo dalje...i nakon jedno 200m opet prosirenje ,povece...na kome nema nikoga....nema nikoga a nema ni znaka...
Sklanjamo se tu i tada nailazi druga tortura i pljuvanje...od taksista koji se valjda tu okrecu,,,ali napominjem ti isti taksisti nisu tu ni bili , vec su nas u prolazu magistralom ,kada bi videli kola...pljuvali, uzvikivali svasta....ja vec pocinjem da se tresem...mrak pada....


Oterani i odande, mi nastavljamo sa tim tockom, i nailazimo, konacno na neki parking...
Ostavljamo tu kola, skidamo tocak...i sledeci plan je da stavimo tocak u taksi i da nadjemo majstora.

NIKO ali NIKO nije hteo da nam pomogne i kaze gde mozemo da nadjemo majstora. Koga god smo pitali, bilo je " ne znam, ne moze, ne znam"
Udjemo u taksi , ne zna ni on...ej zamisli , taksista a ne zna gde ima majstor koji popravlja gumu...pa to mu je posao!!!!!

Nista...odlazimo do Rent-a -car agencije...ulazimo unutra, covek ladno kaze da nema nikakvih kola, ali toliko providno laze da se vidi iz aviona...ajd sto laze ili ne laze...ali sto kaze da ne zna ni jednu drugu rent-a car agenciju gde bi smo mogli da probamo.

Vracamo se po nasa druga dva prijatelja...kapitulirali smo, shvatajuci da nista nismo uradili i da ce mo morati da ostanemo u Dubrovniku.
Covek na parkingu nam nudi smestaj svog prijatelja za 120e...i kako je vec 11 sati , mi prihvatamo.
Kaze tip ce doci po nas da nas odvede u svoj apartman i da nista ne brinemo....
Tip je dosao , odvezo nas kilometar...a sutra ujutru kada je dosao da uzme kljuc ...trazio je da mu damo oko 10 e za benzin...tacnije 60 kuna...mislim da je to 10 e , mozda 8,9...nisam sigurna..ne znam tacno koji je odnos....MIZERIJA!!!!

Eto tako se zavrsio nas izlet u "lijepoj njihovoj" koja me sigurno zadugooooo nece videti.
Mrznja je prevelika. Zgadjena sam.

Ima tu jos sto sta da se doda...ali i ovo je bilo previse...dodacu...
Pozdrav
 
Lepo ja od početka upozoravao....ali... NIKO mi ne veruje.....
ODUVEK su nas mrzeli i UVEK će nas mrzeti, jednostavno, TO JE TO....
Pomirimo se sa time i gotovo ! Odlučio sam da do kraja života ne udjem u ''lijepu njihovu''.
Nisam bio učesnik ratova, i nisam ostrašćen, ali ŠTA TO MENI TREBA ?

Idem u prijateljske zemlje i ne razmišljam....
 
Nista novo i nista cudno. Generalno, hrvati su jako jako iskompleksiran narod. Visevekovna zelja im je da budu deo zapadne evrope, i ne mogu da se pomire sa svojim slovenskim poreklom. A cinjenica je da su srbi i hrvati jedan narod. Ne mrze oni srbe, oni mrze svoje poreklo, u stvari drugi su ih naveli na to. Ne treba se baviti njima i ne treba ici tamo, na kraju ne treba zaboraviti da su izvrsili najvece etnicko ciscenje u istoriji evrope uz blagoslov cia-e, vatikana i belosvetskog olosa. Srbi, glavu gore, letujte tamo gde vas docekuju sa osmehom a ispracaju sa poljupcem. ***** im gospu i devicu mariju i svetog duju...
 
Ma kreteni... uzasno su iskompleksirani i opsednuti srbima, mrze srbe jos iz doba austro ugarske i srpske vojne krajine kad su srbi dobili imanja i sva prava od dvora za razliku od njih, zato sto su oni tj. njihovi preci bili austrijski konjusari,sluge i sobarice, dok su srbi imali petlju da ratuju sa turcima i stite svoje porodice i imanja ali kroz to i da stite celu austro ugarsku i hriscanske zapadne zemlje od naleta turaka.

a kasnije su cak izmisljali teorije o svom poreklu i tvrdili da oni nisu juzni sloveni, da uopste nisu srodan anrod sa srbima, pre 50 godina su pobili 700 000 Srba, 90-ih su tvrdili da je taj broj samo 30 000, izmisljali jezik, tj. novogovor, pevali danke dojchland, uzurpirali kuce i imanja ovih 250 000 ljudi...

vise kenjaju o 2 coveka sto su poginula u granatiranju jna nego o 2650 Srba koje su oni pobili za 3 dana tokom oluje...

cast izuzecima ali ti u dubrovniku su mahom ostrasceni kreteni, kao i u mnogim drugim delovima hrvatske.
 
Ma meni je puko film samo iz razloga sto znam kakav oni tretman imaju kada dodju ovde.
Bre "crni ciganin" da mi se pojavio na vrata i da mu treba pomoc , nasao bi se majstor i da je 3 nocu...

Ovo sto se dogodilo samo govori o njima, i to ne meni...jer ja sam toga manje vise bila svesna...vec i ljudima koji su stranci, potpuni stranci...koji ne razumeju ali jezik mrznje je na svakom jeziku isti, te su videli...onako iz prve ruke , ko su i kakvi su to ljudi.

Fuj. Dzabe sve lepote...Koje licemerje a Bogu se mole...Ne daj boze da prodje nedelja bez jutarnje mise....Strasno.
 
Ja kad sam pre nekog vremena bio sokiran i uzasnut onim sto se mojoj cerki i njenom decku desilo u tom istom leglu ustasa, mnogi su mi rekli da sam sovinista i da mrzim hrvate i da sam ovakav i onakav.
Gospodin pod nickom "tokyo" sa kretenskim avatarom, me je proglasio da lazem. I jos su se javljali iz "lijepe njihove" da pljuju o meni.
To sto su unistili odmor jednoj devojci, sto su gostu iz USA pokazali kakvi su i ko su, njih nimalo ne uzbudjuje.
Tom istom gospodinu iz tokija, niko ovde ne brani da se izzivljava i postavlja slike i najmanjeg seoceta u lijepoj njihovoj, a on nas'o pa zas'o - ne znam kad ce kraj serijala o lijepoj njegovoj. To vise i nije tema o hrvatskoj, to je turanje prsta u oko - "vidi sta smo mi dobili raspadom YU...". Ali to vise govori o njemu... i njima...
Nijedna se zemlja toliko ne reklamira kao HR i postao je vec i dosadan. Iskompleksiranost najcesce radja hiperprodukciju samodokazivanja.

A ko ce i posle ovakvih i slicnih prica da im ode tamo? da se podmece budalama pod pesnicu ili da mu unisti odmor?

Vazno je da svaka ovakva prica o hrvatima biva popljuvana kao predrasude, prazne price, preuvelicavanje, lazi itd.. A mi kakvi smo , sve to gutamo i vremenom ucutimo. Zato nam tako i ide. Kad god se pomenu hrvati i njihva nedela razne fele, pocinje ucutkavanje i na kraju i osuda onog ko ukazuje na hrvatsko ponasanje.
Reci istinu o hrvatima, kod nas je jos uvek (jos od Brozovoh vremena) zabranjena tema. I to izgleda ide i dalje, a braca nam hrvatska to zdusno koriste.

Sramota od naroda. Sa jedne strane se ovde smatra jeresi napisati iztinu o hrvatskom ponasanju a sa druge strane niko ne reaguje na price kako mi Srbi zapravo mrzimo hrvate i svasta im radimo - sve ono sto oni rade u toj lijepoj njinoj. I tako vremeno, mi smo losi momci a oni su "cvece vatikana" i "uzdanice eUrope"

Narod koji je saradjivao sa fasistima, narod koji je velicao fasizam i ubijao stotine hiljade neduznih ljudi, narod koji je imao fasisticku drzavu, putuje normalno po Evropi protiv koje su se borili. Narod koji je bio na strani pravde i borio se rame uz rame sa tom istom Evropom, stoji u redovima ispred ambasada... Mnogo puta ponavljana laz od strane hrvata je nazalost postala "istina" a mi i dalje ne cinimo nista da se to promeni.

Malo cemo kukati kad neko napise svoja "prelepe iskustva" sa turizmom u lijepoj njinoj, bicemo proglaseni za lazove i one koji mrze hrvate pa zato generalizujemo i nikom nista - do sledece prilike.

Lep mi je turizam gde se gost oseca kao da prolazi kroz nekadasnji Bronx i to nocu.

"Bog da nas sacuva od KUGE i HRVATA" - nije dzaba napisano...
Iskompleksirane spodobe.
Daleko im lijepa kuca njina.
 
Derer:
Ko te tero da idesh u Dubrovnik ako reche da si svesna kakvi su.
Meni nisu jasni ljudi koji idu tamo i posle kukaju ako im se desi neprijatnost,kao da su pali s Marsa pa ne znaju gde idu.
Kao sto rekog u prvom postu, nisam neko ko u zivotu voli da generalizuje...i ne mislim da su si ljudi svugde isti. Kad god negde idem , idem otvorenog srca...ne bojim se i nemam cega. Kada mi se desi neprijatnost o tome otvoreno govorim kao i kada mi se desi nesto prijatno. Ne vidim zbog cega bih cutala? Trebala sam da sedim kuci? Ne Derer, ja ne razmisljam na taj nacin..niti cu ikada. ..a ako sam po tebi zbog toga zasluzila to sto mi se dogodili, sta da ti kazem. To je vidjenje iz tvog i samo tvog ugla.
Pozdrav.
 
Jasan mi je problem koji ste imali, i sama sam cula mnogo slicnih prica. Neki poznanici, Suboticani, inace madjari koji vrlo lose govore Srpski jezik su isli prosle godine i zeleci da budu fini i lakse se sporazumu sa Hrvatima su se trudili da govore Srpski. Ono sto su dobili bilo je ponizavanje i pretnje pa su shvatili da je najbolje da pricaju madjarski i do kraja letovanja nisu imali nikakvih problema.
Ono sto mi nije jasno je zasto niste koristili telefon i pozvali informacije gde bi vam rekli gde se nalazi najblizi vulkanizer, majstor ili neki AMS koji svaki grad mora da ima. U krajnjem slucaju, mogli ste pozvati nekoga iz Kotora da vam donese rezervnu gumu i to bi bilo jeftinije neko prenociste od 120 evra, plus nervoza i ostali troskovi.
A osmeh, a sarm, jos nisam naisla na osobu koja ne popusta pred lepim recima ako se postavis pozitivno. Pa cak ako to ne pali, pokusas sa nastupom,"jadna ja glupava plavusa, a vi ste tako pametni, samo vi na ovom svetu mozete da mi pomognete..." To jos nije omanulo, mada su neki od carinika provalili fazon, al' laskanje je neprevazidjena stvar.
 
Marge Simpson:
Jasan mi je problem koji ste imali, i sama sam cula mnogo slicnih prica. Neki poznanici, Suboticani, inace madjari koji vrlo lose govore Srpski jezik su isli prosle godine i zeleci da budu fini i lakse se sporazumu sa Hrvatima su se trudili da govore Srpski. Ono sto su dobili bilo je ponizavanje i pretnje pa su shvatili da je najbolje da pricaju madjarski i do kraja letovanja nisu imali nikakvih problema.
Ono sto mi nije jasno je zasto niste koristili telefon i pozvali informacije gde bi vam rekli gde se nalazi najblizi vulkanizer, majstor ili neki AMS koji svaki grad mora da ima. U krajnjem slucaju, mogli ste pozvati nekoga iz Kotora da vam donese rezervnu gumu i to bi bilo jeftinije neko prenociste od 120 evra, plus nervoza i ostali troskovi.
A osmeh, a sarm, jos nisam naisla na osobu koja ne popusta pred lepim recima ako se postavis pozitivno. Pa cak ako to ne pali, pokusas sa nastupom,"jadna ja glupava plavusa, a vi ste tako pametni, samo vi na ovom svetu mozete da mi pomognete..." To jos nije omanulo, mada su neki od carinika provalili fazon, al' laskanje je neprevazidjena stvar.
Prvo da ti odgovorim vezano za tel....cim predjes granicu , i ako bi trebalo da si u romingu ...tvoj tel prestaje da funkcionise, tako da ti ne mozes zvati ama bas nikoga. Uspela sam kuiti karticu i zvati sa ulice...postoji neki "AMS" ne zove se tako ali nesto sl. i moras biti njihov clan...a info o ostalim mehan. radnjama, nisu imali.
Sto se tice " smeskanja" nisam taj tip...Ljubazna sam i po prirodi blaga, dakle dodatni osmesi bi bili skroz izvestaceni kada sam ja u pitanju.
Veruj mi, sve sam probala...ali kada klupko pocne da se odmotava, a noc ide...to jednostavno krene....

p.s. vozimo Bubu iz 71`....zvati nekog u KT da danose rezervnu felnu u 8,9 10 nocu...je pokusaj unapred osujecen na propast...
 
Ha, moja buba je iz 67-me, prešla 670.000 km.
Imam još jedan auto, ali radije vozim bubu.

Izvinjavam se za skretanje sa teme....

Generalno, ovaj topik treba shvatiti kao upozorenje za ostale....
ZAŠTO smo mazohisti, kad ZNAMO šta će nam se desiti ?

I malo dete kada prvi put opeče prst, više NIKADA ne stavlja ruku na šporet.....
 
sch:
Ha, moja buba je iz 67-me, prešla 670.000 km.
Imam još jedan auto, ali radije vozim bubu.

Izvinjavam se za skretanje sa teme....

Generalno, ovaj topik treba shvatiti kao upozorenje za ostale....
ZAŠTO smo mazohisti, kad ZNAMO šta će nam se desiti ?

I malo dete kada prvi put opeče prst, više NIKADA ne stavlja ruku na šporet.....
Znas kako...ja sam avanturista...putujem dosta , a i posao mi je takav, pa kada ne idem da mi " dupe vidi put" idem zarad onog cime se bavim ...imam veliko drustvo, mahom ga cine stranci ili ljudi koji ne zive i istom gradu u kom sam ja...Kada oni dodju, uvek se negde ide...Ni na kraj pameti mi nije da ja ne odem, zato sto se necega bojim...to su moji prijatelji i idemo zajedno....
Ovo je samo jedno iskustvo vise, ne kajem se....ja samo zalim ljude koji u sebi nose tu kolicinu mrznje prouzrokovanu sopstvenom krizom identiteta.

Sto se Bube tice...i ja sam sa mojom dosta presla....zadnja putesestvija na kojoj smo bili je premasila 5000km u 20 dana...bilo je sjajno...stucala su kola uz put, ali stara su...sve ima svoj vek, medjutim kao i ti, volim ih.
 
heh...onda ja dobro prođoh u dubrovniku ...dobih samo psovke... razlog je bio moj (tihi) komentar drugarici o nazivu jedne ulice...zvala se pape jovana pavla drugog,a on tek bio umro,možda nije prošlo ni mjesec dana...i ja samo rekoh drugarici kad ga prije staviše...:)
,ali nisam vidjela ženu iznad na balkonu koja me čula...i osula paljbu psovki odozgo...
inače,ne vjerujem da bilo kom srbinu u dubrovniku može biti prijatno,kad ga već na ulazu u stari grad dočeka tabla (strateški namještena da je prvo moraš uočiti) sa mapom rupa od granata srbo-četničkih agresora...i isto tako knjiga sa tom tematikom i ostalih prospekata ...a ja,uzgred ne vidjeh ni da cigla fali u starom gradu...mislim,dođoh,vidjeh,prošetah ...u ime starih dobrih vremena...ali da se osjećah prijatno...pa ne baš...:roll:
 
Ma najgore je sto opet gubimo medijski rat.

Da se hrvatima desi nesto u Srbiji, pa drecali bi do neba, CNN bi svakog sata obavestavao, u vatikanu bi se drzale mise za jadne hrvate, brisel bi trazio sankcije Srbiji na 120 godina...

Kad oni umlate naseg starca koji jedva drzi volan u rukama, kad oni jure nase sportiste da ih pokidaju, kad oni presrecu i psovkama spopadaju srpske devojke (to razumem jer nijedna nasa lepotica nece ni da pogleda mrcinu iz hr), kad oni zale sto u nesreci srpskog autobusa nema i vise poginulih, kad oni reze i keze zube na sve sto je srpsko - to nikom nista. Kod nas ni reci u medijima. Niko od nasih zvanicnika da postavi neka pitanja gde treba, cutimo kao pi*kice jer oni kojima je to posao nemaju mooda. A nas obicne ljude niko nista ne pita.

Da se svaki i najmanji incident na nacionalnoj osnovi koji hrvati ucine, na sva zvona objavi, ne bi se pred svetom gospoda hrvati mogli vaditi u stilu onoga sto pisu "ono su nama ono u ratu, pa ovo..." Govorimo o SADASNJOSTI. Dokle ce nasa drzava da trpi kretenizme hrvata prema Srbima koji iz nekog razloga moraju da odu tamo? Nikom nista, zbog toga su sve blesaviji svakim danom.

Ne vredi ni pruzanje ruke. Kad im covek pruzi ruku onda kazu "eeee, ne moze to sad tako, prvo da se pokajete, izvinite, obestetite, puzite malo - pa cemo da tek razmislimo da li da prihvatimo ruku..." I to oroceno na barem 200 godina, pa cemo se mozda po njihvom kvalifikovati da razmisle o "suzivotu"....

Turizam u hrvatskoj - nemojte biti smesni.
Pa oni i Slovence mlate gde stignu,
O Srbima da ne pricam, sve nam je jasno
Italijane ne mogu ocima da vide jer ih zaboga smatraju nevaspitanim i bahatim, sto prefinjenim hrvatskim nosevima i "tisucljetnoj" kulturi ne odgovara.
Makedonce gledaju kao zadnje bede i vele da im nije jasno sta traze tamo.
Crnogorce i trpe malo, ako im plate za "nezamislivu" stetu Dubrovniku koja je uglavnom nastala kad su palili gume pa zacadjavili drevne zidine.
Obozavaju siptarcine (zbog belog praha koji im doteruju) i nemce ("potonjima" su cak i kretensku pesmu spevali) koji su dva puta priznali NDH (za vreme II rata i sada skoro)

O kakvom turizmu u hr se radi?
Turizam je ipak nesto mnogo vise od pukog "imanja" prelepe obale (koju su uzgred budi receno oteli, zbog onog skota Broza koji im je tako nacrtao plajvazom) Turizam podrazumeva kulturu, ophodjenje, odnos prema gostu i jos mnogo toga - a pre svega civilizacijski odnos, sto NDH naravno, nikad nece imati.

Dakle, trebalo bi da se svaki incident obelodani i dokumentuje, pa da im se potura pod prefinjeni ni, kad god pocnu da baljezgaju po raznim novinama, forumima, sastancima ili bilo gde. Doduse ako to pocne da se objavljuje, trebace nam neke nove turisticke novine (iliti "glasilo") koje ce samo o tome pisati i to na dnevnom nivou formata "Times"-a ili slicno.
Tada bi se moglo drugacije razgovarati.
Ovako,sta god da se kaze, biva ispraceno recima tipa "predrasude", lazi, sovinizmi" itd...

Zapravo u hr se nista lose i ne desava, zapravo Srbi maltretiraju hrvate u njihovoj vlastitoj domovini, samim tim sto postoje?
 
Svi koji imamo kablovsku televiziju smo svedoci da ne prođe ni jedan dan a da se na nekom od Hrvatskih kanala ne prikaže neka emisija u kojoj se pominju Srbi u lošem kontekstu.Njihova deca od malena htela-ne htela moraju da mrze Srbe ali to im nameće država Hrvatska i to preko najačeg oružja medija.
p.s.nisam zapazio da na našim medijima ima emisija koje šire mržnju prema Hrvatima
 
codemaker:
Ma najgore je sto opet gubimo medijski rat.

Da se hrvatima desi nesto u Srbiji, pa drecali bi do neba, CNN bi svakog sata obavestavao, u vatikanu bi se drzale mise za jadne hrvate, brisel bi trazio sankcije Srbiji na 120 godina...

Kad oni umlate naseg starca koji jedva drzi volan u rukama, kad oni jure nase sportiste da ih pokidaju, kad oni presrecu i psovkama spopadaju srpske devojke (to razumem jer nijedna nasa lepotica nece ni da pogleda mrcinu iz hr), kad oni zale sto u nesreci srpskog autobusa nema i vise poginulih, kad oni reze i keze zube na sve sto je srpsko - to nikom nista. Kod nas ni reci u medijima. Niko od nasih zvanicnika da postavi neka pitanja gde treba, cutimo kao pi*kice jer oni kojima je to posao nemaju mooda. A nas obicne ljude niko nista ne pita.

Da se svaki i najmanji incident na nacionalnoj osnovi koji hrvati ucine, na sva zvona objavi, ne bi se pred svetom gospoda hrvati mogli vaditi u stilu onoga sto pisu "ono su nama ono u ratu, pa ovo..." Govorimo o SADASNJOSTI. Dokle ce nasa drzava da trpi kretenizme hrvata prema Srbima koji iz nekog razloga moraju da odu tamo? Nikom nista, zbog toga su sve blesaviji svakim danom.

Ne vredi ni pruzanje ruke. Kad im covek pruzi ruku onda kazu "eeee, ne moze to sad tako, prvo da se pokajete, izvinite, obestetite, puzite malo - pa cemo da tek razmislimo da li da prihvatimo ruku..." I to oroceno na barem 200 godina, pa cemo se mozda po njihvom kvalifikovati da razmisle o "suzivotu"....

Turizam u hrvatskoj - nemojte biti smesni.
Pa oni i Slovence mlate gde stignu,
O Srbima da ne pricam, sve nam je jasno
Italijane ne mogu ocima da vide jer ih zaboga smatraju nevaspitanim i bahatim, sto prefinjenim hrvatskim nosevima i "tisucljetnoj" kulturi ne odgovara.
Makedonce gledaju kao zadnje bede i vele da im nije jasno sta traze tamo.
Crnogorce i trpe malo, ako im plate za "nezamislivu" stetu Dubrovniku koja je uglavnom nastala kad su palili gume pa zacadjavili drevne zidine.
Obozavaju siptarcine (zbog belog praha koji im doteruju) i nemce ("potonjima" su cak i kretensku pesmu spevali) koji su dva puta priznali NDH (za vreme II rata i sada skoro)

O kakvom turizmu u hr se radi?
Turizam je ipak nesto mnogo vise od pukog "imanja" prelepe obale (koju su uzgred budi receno oteli, zbog onog skota Broza koji im je tako nacrtao plajvazom) Turizam podrazumeva kulturu, ophodjenje, odnos prema gostu i jos mnogo toga - a pre svega civilizacijski odnos, sto NDH naravno, nikad nece imati.

Dakle, trebalo bi da se svaki incident obelodani i dokumentuje, pa da im se potura pod prefinjeni ni, kad god pocnu da baljezgaju po raznim novinama, forumima, sastancima ili bilo gde. Doduse ako to pocne da se objavljuje, trebace nam neke nove turisticke novine (iliti "glasilo") koje ce samo o tome pisati i to na dnevnom nivou formata "Times"-a ili slicno.
Tada bi se moglo drugacije razgovarati.
Ovako,sta god da se kaze, biva ispraceno recima tipa "predrasude", lazi, sovinizmi" itd...

Zapravo u hr se nista lose i ne desava, zapravo Srbi maltretiraju hrvate u njihovoj vlastitoj domovini, samim tim sto postoje?
Kasno sam pročitao ovaj post.Podpisujem!
 
codemaker:
Ma najgore je sto opet gubimo medijski rat.

Da se hrvatima desi nesto u Srbiji, pa drecali bi do neba, CNN bi svakog sata obavestavao, u vatikanu bi se drzale mise za jadne hrvate, brisel bi trazio sankcije Srbiji na 120 godina...

Kad oni umlate naseg starca koji jedva drzi volan u rukama, kad oni jure nase sportiste da ih pokidaju, kad oni presrecu i psovkama spopadaju srpske devojke (to razumem jer nijedna nasa lepotica nece ni da pogleda mrcinu iz hr), kad oni zale sto u nesreci srpskog autobusa nema i vise poginulih, kad oni reze i keze zube na sve sto je srpsko - to nikom nista. Kod nas ni reci u medijima. Niko od nasih zvanicnika da postavi neka pitanja gde treba, cutimo kao pi*kice jer oni kojima je to posao nemaju mooda. A nas obicne ljude niko nista ne pita.

Da se svaki i najmanji incident na nacionalnoj osnovi koji hrvati ucine, na sva zvona objavi, ne bi se pred svetom gospoda hrvati mogli vaditi u stilu onoga sto pisu "ono su nama ono u ratu, pa ovo..." Govorimo o SADASNJOSTI. Dokle ce nasa drzava da trpi kretenizme hrvata prema Srbima koji iz nekog razloga moraju da odu tamo? Nikom nista, zbog toga su sve blesaviji svakim danom.

Ne vredi ni pruzanje ruke. Kad im covek pruzi ruku onda kazu "eeee, ne moze to sad tako, prvo da se pokajete, izvinite, obestetite, puzite malo - pa cemo da tek razmislimo da li da prihvatimo ruku..." I to oroceno na barem 200 godina, pa cemo se mozda po njihvom kvalifikovati da razmisle o "suzivotu"....

Turizam u hrvatskoj - nemojte biti smesni.
Pa oni i Slovence mlate gde stignu,
O Srbima da ne pricam, sve nam je jasno
Italijane ne mogu ocima da vide jer ih zaboga smatraju nevaspitanim i bahatim, sto prefinjenim hrvatskim nosevima i "tisucljetnoj" kulturi ne odgovara.
Makedonce gledaju kao zadnje bede i vele da im nije jasno sta traze tamo.
Crnogorce i trpe malo, ako im plate za "nezamislivu" stetu Dubrovniku koja je uglavnom nastala kad su palili gume pa zacadjavili drevne zidine.
Obozavaju siptarcine (zbog belog praha koji im doteruju) i nemce ("potonjima" su cak i kretensku pesmu spevali) koji su dva puta priznali NDH (za vreme II rata i sada skoro)

O kakvom turizmu u hr se radi?
Turizam je ipak nesto mnogo vise od pukog "imanja" prelepe obale (koju su uzgred budi receno oteli, zbog onog skota Broza koji im je tako nacrtao plajvazom) Turizam podrazumeva kulturu, ophodjenje, odnos prema gostu i jos mnogo toga - a pre svega civilizacijski odnos, sto NDH naravno, nikad nece imati.

Dakle, trebalo bi da se svaki incident obelodani i dokumentuje, pa da im se potura pod prefinjeni ni, kad god pocnu da baljezgaju po raznim novinama, forumima, sastancima ili bilo gde. Doduse ako to pocne da se objavljuje, trebace nam neke nove turisticke novine (iliti "glasilo") koje ce samo o tome pisati i to na dnevnom nivou formata "Times"-a ili slicno.
Tada bi se moglo drugacije razgovarati.
Ovako,sta god da se kaze, biva ispraceno recima tipa "predrasude", lazi, sovinizmi" itd...

Zapravo u hr se nista lose i ne desava, zapravo Srbi maltretiraju hrvate u njihovoj vlastitoj domovini, samim tim sto postoje?
e svaka ti je zlatna!svaka ti cast!
 
OMIŠ - Na parkingu tržnog centra "Studenac" u Omišu pokraj Splita u eksploziji je oštećen automobil srpskih registarskih tablica, objavljeno je jutros na internet sajtu "Net.hr".

"Net.hr" je preneo, pozivajući se na informaciju objavljenu na lokalnoj radio stanici "Radio Dalmacija", da je noćas u 1.30 sati u eksploziji oštećen automobil marke "BMW-X5" u vlasništvu 49-godišnjeg muškarca iz Srbije.

Automobil sa srpskim tablicama nalazio se na parkingu između tržnog centra i stambene zgrade.

Policija na terenu istražuje slučaj, a za sada nema podataka da li je neko povređen, ali je, kako se navodi, materijalna šteta veoma velika.
Prema tvrdnjama "Radio Dalmacije", u eksploziji je oštećen prednji deo luksuznog automobila, kao i jedan automobil holandskih registarskih tablica, koji je bio parkiran pored.

Izvor : Politika, 07 sep 2007
 
Elem vako... Ja zivim u gradu tik do Dubrovnika. Koristim tu i tamo usluge njihovog aerodroma (oko milion puta boljeg od svih nasih po broju linija itd.). I odem ponekad, i nikada nikakav problem.
Parkiramo se mi jednom negdje gdje se placa parking i izlazimo iz kola, a sa terase iznada galami lik "Nemojte tu, placa se. Ovdje ispod zida ne naplacuju." Mi ono kao "Ok, platicemo nije problem..." "Ma, prebaci kola, ako tu pregazis limit naplate ti kaznu."
Prebacimo kola u bozjem strahu.
Nista nije bilo. Fino se zahvalimo ciki, on nas pozdravi i to je to.
U restoranu vide odakle smo. Cuju da ne narucujem obrok sladoleda nego porciju. Da nisam tko nego ko... Ali sve normalno.

I sad, nakon finih iskustava, vidim ja kod nas u HN prolazi kamion HR tablice magistralom. Trotoarom ide klinac, plazi mu se i mase sa tri prista. Ovaj prodje, ja ladno stanem na sred magistrale i opleti. "Znas li uopste sta pokazujes? Znas li sta to treba da pretstavlja? Zasto to NJEMU pokazujes, a ne meni,. Sram te bilo...". Ono, fora, mi se volimo... I nije mi zao. Klinac je ocigledno sugavo vaspitan.

Tek, nasi prijatelji Norvezani iznajme kola u HN i vozaju se po CG, pa zavrse i u HR. Kao, da vide Dubrovnik. Parkiraju auto, vrate se, a ono popljuvano od krova do felni... Oni sjednu da se voze, pribije im se lik, hoce da ih izbaci sa puta. Tek kad je covjek izasao (ne vjerujem da se prepao, nego je vidio da je stranac, ono bas mu pise na celu!), pobjegli.

I tako. Sto ljudi sto cudi. Ali mi zao sto su jadni Norvezani prozivjeli to.
Strasne su se stvari u Dubrovniku radile. Ali mi ide na zivac sto sada pravdu utjeruju oni koji rat i ne pamte i sto Hrvati od toga prave neki svoj uspjeh i atrakciju.
U DU je svaka tackica, ma i najmanja mrvica za koju nagadjaju da je ostecena u ratu oznacena i istaknuta na tablama gdje jasno pise koji su ih zlikovci mucili.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top