Cemu uvrijede i provokacije?

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Simić i Ilić vs. Crna Gora
6. septembar 2007. | 07:43 | Izvor: B92
Beograd, Podgorica -- Odnosi zvaničnika Srbije i Crne Gore dodatno jučerašnjeg postupka Velimira Ilića, dodatno su pogoršani izjavom Aleksandra Simića.


Štrajk glađu episkopa SPC Filareta preti da izazove još jedan diplomatski skandal. Savetnik Vojislava Koštunice Aleksandar Simić izneo je niz uvreda na račun Crne Gore upravo zbog Filareta. “Pravi problem je samovolja jedne kvazidržave, stvorene u naletu separatizma na prostoru bivše SFRJ, koja misli da svoju kvazidržavnost može ispraviti time što će trenirati strogoću", rekao je Simić.

"Ta država ne želi samo da izmisli naciju, jezik, da promeni pismo ili da stvori novu crkvu, već želi i da postojeće granice eparhija SPC budu u granicama te kvazidržave”, kazao je Simić.

U Crnoj Gori, koja je sada samostalna i međunarodno priznata država, šokirani su ovakvim ponašanjem srpskih zvaničnika i traže izvinjenje.

Crnogorski zvaničnici smatraju da je Simić uvredio Crnu Goru i njene građane. Ambasada Crne Gore u Beogradu već je zatražila hitan prijem na odgovarajućem nivou i očekuje odgovarajuće objašnjenje.

Crnogorska ambasadorka u Beogradu Anka Vojvodić uručiće srpskom Ministarstvu inostranih poslova "oštar protest" zbog izjave savetnika premijera Srbije Aleksandra Simića.

A juče se ministar za infrastrukturu Velimir Ilić okrenuo i vratio u Beograd sa pola puta do Podgorice.

Na to se odlučio posle susreta sa Filaretom, na crnogorsko-srpskoj granici, koji štrajkuje glađu na granici sa Crnom Gorom, jer mu zvanična Podgorica ne dozvoljava ulazak zbog toga što ga Hag sumnjiči za pomaganje optuženima za ratne zločine.

Ministar Ilić i cela srpska delegacija trebalo je da se sastanu sa ministrima Crne Gore povodom pregovora o izgradnji autoputa Beograd-Bar.

I dok su crnogorski zvaničnici šokirani i traže izvinjenje, Srpska narodna stranka i Demokratska srpska stranka pozdravile su Ilićev gest i optužuju crnogorsku vlast da zabranom ulaska Filaretu "zatežu" odnose sa Srbijom.

Međutim, oni su usamljeni u svojim reagovanjima, jer je većina političara šokirana Ilićevim ponašanjem i očekuju bar izvinjenje

Crnogorske vlasti zabranile su Filaretu da uđe u Crnu Goru, pošto je Haški tribunal objavio njegovo ime na listi pomagača optuženima za ratne zločine kojima je zabranjen ulazak u zemlje Evropske unije.

Zbog takve odluke crnogorskih vlasti, vladika Filaret stupio je u štrajk glađu. U međuvremenu, Vlada Crne gore zatražila je od Haškog tribunala tumačenje da li Filaretu ipak treba omogućiti ulazak u tu zemlju.
 
A gde je diplomatija?
To o CG možemo svi da mislimo, svi možemo to da kažemo, ali da izađe savetnik premijera i izjavi tako nešto "ex-Catedra" je idiotizam.
Može CG da bude sra.nje živo, ali to je nezavisna država sa kojom valjda treba da imamo normalne odnose, ako ništa onda zbog onih 30% Srba na koje se svi živi pozivaju kad im to paše.
 
:shock: ovi što štrajkuju glađu kako u vas tako i unas lepo bi lupio po glavi strpao i vezao za krevet i stavio na infuziju, pa dok se zažele hrane lepo ih skinu s kreveta i infuzije 8-)

na živce mi idu

izgleda to postalo hit na brdovitom balkatu ne jest i time zamarat javnost

tako se može i meni dignut i kažem da štrajkam glađu jer takve 8udale koje mi vode državu nisu ništa učinili da narodu bude bolje, narvno mene bi pustili da krepam... :evil:


srećom izbori se bliže i Zeusa mi ako na ovim izborima izgubi i HDZ i SDP otvorit ću šampanjac :twisted:
 
DA smaraju vise sa strajkovima gladju, smaraju. Postalo kao pirsing u pupku - svak samo trazi priliku da ga odradi!

Sto se tice "uvrijeda" na racun CG.
Nemam pojma. Kada bi mi neko ko je ocigledno debil na ulici prisao i rekao "Ti si kvaziosoba", ne bih se obazirala. Sta ce on, budala covjek.

Ista stvar i ovdje. Neki su se malo previse oslobodili i kada bi to rekao neko razuman, ajde i da se ljutis, ali ove budaletine... E, sad jedina je muka sto pomenute budale imaju neke funkcije u jednoj drzavi. Tako da mi je iz cijele price zao naroda koji takvi ljudi vode. Ali, bice bolje.
 

Back
Top