PRVI POLJUBAC

Secam se,jedne ulice kraj Dunava,secam se jedne zelene kapije u toj istoj ulici,secam se sebe sa svojih tada malo godina i njega sa par godina vise,kako stojimo ispred te zelene kapije usana spojenih,uzburkanih emocija od tog prvog poljupca i rastanka koji sledi odmah,cim ja krenem niz ulicu a on zatvori kapiju za sobom!!!
Kapija je odavno zatvorena,istom tom ulicom prolaze meni nepoznata lica,setaju zaljubljeni parovi,prolazi vreme,a ja.......
......ja se jos uvek secam .....
...secam se i datuma...
...sata i minute...
secam se i osecam taj dodir na svojim usnama...jos uvek!!!
Secam se jednog imena,lepog lica i njegovog carobnog osmeha,njegovih usana koje mi otvorise vrata ljubavi,tada...

...nosite ovu pesmu zadnji put,u jednu ulicu kraj reke,
zauvek zabranjenu,samo za moje korake...
 
irenak55:
...davno zaboravljen ili ????

irenak55
najezih se od teme...

ne verujem da prvi poljubac
moze da se zaboravi...

bio je tako naivan

desio se davno,
daleko od mog grada...
(sada je to druga drzava)

skoro, posle 18 godina
sam prosla tom ulicom
zastala, setila se svega
njega, mene - nas...

pitala sam ljude za njega?
rekose mi da vise ne zivi tu,
davno se odselio

bila je to neka cudna mesavina
zelje da ga vidim
i straha - sta bih videla...
 
7. razred osnovne. U skolskom dvoristu, posle sestog casa...ne secam se sta se tacno desilo ali pamtim da su nam se usne spojile i da sam se osecao jako cudno, uznemireno, uzdrhtalo. Cini mi se da sam tada jako pocrveneo i zabrinuo da ce nas neko videti. Koliko je samo to nezan, tako naivan poljubac bio.
To mi je zauvek ostalo, duboko u meni urezano, kao prvi poljubac.
 
Prvi poljubac je bio kao ostvarenje sna!!!Dugo iscekivan u nadi i strahu,da necu znati kako se ljubi,ali sada znam da su emocije cudo koje u nama budi ono za sta nismo znali da smo sposobni!!!Samo je problem sto ne mozemo ziveti vodjeni emocijama,a da mozemo ostaviti razum negde po strani i samo slusati svoje srce...eh,kako bi to bilo lepo!!!
Kad bih mogla samo na tren vratiti taj 25.mart 1993,secam se,kako mji je srce "lupalo",kao da ce iskociti iz grudi,ruke su podrhtavale,ma ne samo ruke,drhtala sam sva od napetosti i uzbudjenja,iscekujuci da nam se usne spoje...
 
Sad kad sam procitala ovih vasih par postova iskreno zalim, i kao da osecam odredjeni hendikep sto se ne secam tog mog prvog poljupca. Cak se ne secam ni ko je bio u pitanju. Imam odredjene predstave u glavi kad i gde i kako i ko, ali kao magla,kao san, kao izmaglica koja ti ne da da budes siguran. I neka, nema veze sve to, ni kad i gde, ni ko, ali mi je zao osecaja...zao mi je sto se ne secam osecaja. Cenim da je nezamenljiv, ali eto....
 
Radoznalost, strah, ceznja.... sve to sam osecala u jednoj sekundi
Secam se da je bilo miholjsko leto, pocetkom jednog oktobra i jako toplo, ali ja sam se ipak tresla.
Znam da je nemoguce, ali zelela bih da ponovo prozivim sve to.
 
.......prvi poljubac...jedno veliko drhtanje i lupanje srca...tako ga bar ja pamtim...ali interesantan je onaj poljubac odmah posle prvog jer kroz prvi se jos upoznajete i malo se stedite ...ima malo doze strahe...ali drugi je onaj gde emocije krecu ...krene i nestaje.........ljubi vam se dva dana posle...
 
prvi poljubac...uff, sada već jako davno..i to jako bedan...sviđaš mi se - i ti meni, i odma' poljubac, dosta nevešt, prebrz...
..ali zato sad...mmmm....Obožavam da se ljubim...sporo i lenjo...i dugooo....8)
 
Enrique.:
prvi poljubac...uff, sada već jako davno..i to jako bedan...sviđaš mi se - i ti meni, i odma' poljubac, dosta nevešt, prebrz...
..ali zato sad...mmmm....Obožavam da se ljubim...sporo i lenjo...i dugooo....8)
Pa i nije bas bio tako bedan...jos uvek ga se secas!!!
Nisu ga izbrisali ovi tvoji dugi poljupci!!!!
 
...Cekala sam da porastem da me primeti.....Cekajuci bivala sam sve zaljubljenija....
Poljubac sa njim nije bio i prvi poljubac,ali je postao 'moj prvi poljubac'...

Zurka i to njegova rodjendanska...mrak...trema...uzbidjenje...iznenadjenje...ples sa njim...poljubac i saputanje....noc ...zvezde nikad blistavije(samo sam ja videla da padaju)....On me je primetio..On me je poljubio(!?!)
Pozvao me je neko a ja nisam mogla da se odazovem...kolena su klecala...glas mi je bio sapat...

Nista pre i nista posle, nije bilo tako chisto kao taj poljubac!
 
27. novembar 2002. Zima Posle zurke izlazi s drustvom (u kome je i on) u malu setnju. Setamo nas dvoje odvojeni od ostalih. Polako me je uhvatio za ruku. Setali smo tako sat vremena. Tek kada je trebalo da se oprostimo on me je privukao k sebi. Zagrlio me. I posao da me poljubi. Uplasila sam se i rekla mu da stane iako sam gorela od zelje da osetim njegove usne. "Opusti se, sve je u redu" rekao je uz blagi osmeh i nezno me poljubio. Definiivno najlepsi poljubac u mom zivotu. Hvala ti Damire :)
 
irenak55:
Pa i nije bas bio tako bedan...jos uvek ga se secas!!!
Nisu ga izbrisali ovi tvoji dugi poljupci!!!!
a joooj, čega se ja sve sećam...ne, stvarno je bio bzvz...taj baš prvi...ja kao prvi pamtim prvi poljubac sa devojkom u koju sam tad, kao klinac bio zaljubljen...tad sam i prvi put leptiriće osetio...mmmm....Dragana...
...u da..to je svakako poljubac koji pamtim kao prvi..u stvari možda ga čak malo i idealizujem u sećanju..neka ga...
 

Back
Top