Da li neko ide na ples???

Jao...ja obožavam ples..i tako bih volela da naucim sve te igre..a tango...posebna prica...to mi je bas želja velika..i nameravala sam da krenem sad od septembra..samo skupi ti tečajevi..posto ja moram sa mojim mužićem ..poprilicna stavka za dvoje..ali videću ja već nešto snaćiću se valjda ali moramo da naucimo.pa da posle mogu da plesem kad poželim a ne da se stidim da izadjem da se ne izblamiram...
 
ja sam pre nekoliko godina išao par meseci,
ali sam prestao jer sam zaključio da je to
jedno utočište očajnika, tj. ljudi koji se nadaju da će tamo
naći partnera suprotnog pola (a neki i istog).

većina muškaraca koje sam tamo posmatrao
je tako očigledno tu imalo jedinu i možda i prvu
priliku da se dodirne sa devojkom.

bilo je očajno posmatrati kako se ti buđavci utrkuju
oko dve-tri privlačnije devojke, i kako instruktori moraju da
insistiraju na rotaciji parova da bi oslobodili lepotice i
dali šansu ovim drugim devojkama i ženama da dođu do
partnera za ples.

možda je suvišno, ali reći ću da je slično i u suprotnom pravcu:
traljave devojke i žene su saletale par naočitijih momaka.

sve to mi se smučilo, a i za ples sam zaključio da sam pomalo trapav :)
 
MALIJA-8:
Jao...ja obožavam ples..i tako bih volela da naucim sve te igre..a tango...posebna prica...to mi je bas želja velika..i nameravala sam da krenem sad od septembra..samo skupi ti tečajevi..posto ja moram sa mojim mužićem ..poprilicna stavka za dvoje..ali videću ja već nešto snaćiću se valjda ali moramo da naucimo.pa da posle mogu da plesem kad poželim a ne da se stidim da izadjem da se ne izblamiram...

Da,to jeste poprilicna stavka za vas dvoje,ali tako je najbolje...imas svog stalnog partnera na casovima,a imas sa kim i kuci da vezbas!
Kao sto rece more-bre,u mojoj skoli je slicna situacija,ali ja i moja drugarica smo se lepo "ogradile" i mislim d aje vec svim "kobcima",kako ih mi zovemo,vec jasno da smo dosle da naucimo da igramo.Tako da je sad o.k. ,sa svima se lepo druzimo,zezamo,igramo...i to je to!
 
Ja duze vreme planiram da krenem na latino ples. Koci me to sto ne znam koja je najbolja skola(Ili makar dovoljno dobra da stvarno naucim sve te plesove), a drugo sto me ni malo ne privlaci to menjanje partnera jer sam dosta visoka i bilo bi glupo da igram sa nizim muskarcima. Tako da trazim i stalnog partnera visike preko 180, pa ako ima ponuda...:-)
 
Ples spada u najteze sportove, koliko god to cudno zvucalo. I ne samo da se gube kg nego se i oblikuju misici koji postaju lepi i vretenasti. Ali naravno, samo plesanje nije dovoljno za gubitak kilograma. A ovo piutanje koliko se kg gubi je glupo. To je individualna stvar i niko ti ne moze reci koliko ces kg izgubiti. Jedino mogu da te posavetujem da ako planiras da ides na ples samo zbog gubitka kilograma, ni ne pokusavas. Ples, kao i svaka druga sportska aktivnost mora da se voli da bi se u njoj istrajalo.
 
Na tecajevima opsteg obrazovanja -tesko,jer je to sam uvod u ples,ali ako se odlucis za rekreativan "sportski ples" i vredno radila na tehnici i svemu sto ples kao sport zahteva jos kako ces izgubiti kg...Imam poznanika koji je sada takmicar,a pre plesa je imao 100 kg,sada nakon 3 godine intezivnog bavljenja izgleda sooper i ima 70kg...:)
To je naravno jedan primer...Naravno bez truda nema skidanja kg,kao i bez znojanja i rada:)
Kreni na ples iskljucivo ako volis da djuskas,i ako imas zelju da naucis plesati...Sve ostalo dolazi samo po sebi:)
 
@zdravica
Hvala na informacijama.
Ja bih htela nauciti plesati, kao i moj suprug. Tako da razmisljamo krenuti na neki tecaj plesa. Znam da je to jedan vid rekreacije, sto je plus. A ako mozemo malo i da "doteramo liniju" tokom procesa, bice jos bolje. :)
 

Back
Top