Drzavljanstvo S-CG

spirittt

Zainteresovan član
Poruka
243
Da li ce CG dozvoliti dvojno drzavljanstvo i od cega to zavisi?

I da li predajom zahteva sa Srbijansko drzavljanstvo automatski gubite Crnogorsko?

Ovo me zanima zbog vojske, a ne politike, tako da molim strucne odgovore a ne strasne :)
Znam da je frka sa Crnogorcima, citao sam ...

Pozz
 
http://www.uniset.ca/nold/montenegro.pdf

A Ranko Krivokapić, predsednik crnogorskog parlamenta, neuvijeno je rekao Đeliću da predlog Vlade Srbije o dvojnom državljanstvu nije na liniji državnih interesa Crne Gore, i da će Crna Gora "kao mala država čuvati ekskluzivitet svog državljanstva".
Konačno,dvojno državljanstvo nije nešto čime bi se rešila sva pitanja statusa i položaja građana, ni Srba u Crnoj Gori, ni Crnogoraca u Srbiji. Zbog toga se priča o dvojnom državljanstvu može otvoriti samo kao moguće rešenje za buduće odnose, jer će se o tome moći razgovarati tek kada Crna Gora donese novi ustav. Do tada to su samo puste ideje.

Ima jos , ali me mrzi da trazim.........ti ako ne verujes, pitaj 988
 
spirittt:
Da li ce CG dozvoliti dvojno drzavljanstvo i od cega to zavisi?

I da li predajom zahteva sa Srbijansko drzavljanstvo automatski gubite Crnogorsko?

Ovo me zanima zbog vojske, a ne politike, tako da molim strucne odgovore a ne strasne :)
Znam da je frka sa Crnogorcima, citao sam ...

Pozz


a šta je sa ljudima koji imaju i državljanstvo SR Jugoslavija i Hrvatsko

oni po važećem Zakonu Srbije nemogu imati tri državjanstva već 2 najviše dakle Hrvatsko (tog nisu ludi da se odreknu mogu svuda bez viza da putuju) i onda mora da se odluče koje će Srpsko ili Crnogorsko :confused:
 
Koliko znam, po Zakonu o drzavljanstvu (a bas me mrzi da sad proveravam), pripadnici srpskog naroda, i ostalih nac. manjina koje zive na teritoriji R. Srbije (sto je inace teska glupost), imaju pravo na olaksano dobijanje drzavljanstva i dvojni status (bez obzira gde zive).
A to sto siptarski, milogorski rezim i ovde sere i sprovodi diskriminatorske odredbe je samo dokaz vise njihove ekstremno antisrpske politike.
 
Sreca je za Srbiju da su crnogorski politicari doneli pametnu odluku da zabrane dvojno drzavljanstvo jer da su dopustili svi oni tzv. Srbi iz Crne Gore bi odmah krenuli da vade nase drzavljanstvo i koristili bi sve privilegije koje ono donosi a, ne uplacuju ni dinara poreza u budzet Srbije cime bi mi gradjani Srbije koji fiunansiramo funkcionisanje ove drzave bili diskriminisani u sopstvenoj zemlji ,dobro je da bar Crnogorci razmisljaju malo kada mi vec imamo kretene na vlasti.
 
svetolik trpkovic:
Sreca je za Srbiju da su crnogorski politicari doneli pametnu odluku da zabrane dvojno drzavljanstvo jer da su dopustili svi oni tzv. Srbi iz Crne Gore bi odmah krenuli da vade nase drzavljanstvo i koristili bi sve privilegije koje ono donosi a, ne uplacuju ni dinara poreza u budzet Srbije cime bi mi gradjani Srbije koji fiunansiramo funkcionisanje ove drzave bili diskriminisani u sopstvenoj zemlji ,dobro je da bar Crnogorci razmisljaju malo kada mi vec imamo kretene na vlasti.
Ma da, oni nemaju kretene na vlasti, njihovi su bas extra politicari. Doduse tu i tamo neka poternica za trgovinu belim robljem (o narkoticima, cigaretama i oruzju i da ne govorimo), ali inace su bas onako, eUropski .
 
Salvantis:
Ma da, oni nemaju kretene na vlasti, njihovi su bas extra politicari. Doduse tu i tamo neka poternica za trgovinu belim robljem (o narkoticima, cigaretama i oruzju i da ne govorimo), ali inace su bas onako, eUropski .
pa nisu kreteni jesu lopovi i mafijasi al deluju pametnije od ovih nasih al sve jedno kakvi god da su doneli su povoljnu odluku za Srbiju sa tim drzavljanstvom i spasli su nam drzavni budzet od oko 200 000 potenncijalnih parazita koji jedva cekaju da nam zasednu na grbacu .
 
tokyo:
a šta je sa ljudima koji imaju i državljanstvo SR Jugoslavija i Hrvatsko

oni po važećem Zakonu Srbije nemogu imati tri državjanstva već 2 najviše dakle Hrvatsko (tog nisu ludi da se odreknu mogu svuda bez viza da putuju) i onda mora da se odluče koje će Srpsko ili Crnogorsko :confused:
Pazi, svi katolici u CG imaju državljanstvo vaše države. Sada član Hrvatske građanske inicijative, poslanik u parlamentu CG u klubu poslanika Milovog DPS, izjavljuje da su oni to isto dobili da bi bili "spašeni" (neznano od čega). a Srbima ne treba dati isto tj. dvojno državljanstvo, jer će ga iskoristiti da sruše Montenegro!!!???
 
Мали Радојица:
Pazi, svi katolici u CG imaju državljanstvo vaše države. Sada član Hrvatske građanske inicijative, poslanik u parlamentu CG u klubu poslanika Milovog DPS, izjavljuje da su oni to isto dobili da bi bili "spašeni" (neznano od čega). a Srbima ne treba dati isto tj. dvojno državljanstvo, jer će ga iskoristiti da sruše Montenegro!!!???

pa možda zato jer Hrvatska nema pretenzije da prisvoji Crnu Goru...
mada mi se taj Milo i baš ne sviđa kao persona sumnjive prošlosti i još sumnjivije sadašnjosti
al njihov problem...što se mene tiće možete opet slobodno zajedno... pa opet Sr Jugoslavija... Hej slaveni... zviždanje...ako vam milo i drago...izvolite... :mrgreen:
 
Мали Радојица:
Pazi, svi katolici u CG imaju državljanstvo vaše države. Sada član Hrvatske građanske inicijative, poslanik u parlamentu CG u klubu poslanika Milovog DPS, izjavljuje da su oni to isto dobili da bi bili "spašeni" (neznano od čega). a Srbima ne treba dati isto tj. dvojno državljanstvo, jer će ga iskoristiti da sruše Montenegro!!!???
E pa vidis to su primeri diskriminacije kakvi tesko da postoje bilo gde u civilizovanom svetu (izgleda samo u ovim novonastalim, banana-cigareta kvazi-drzavicama poput cg)
 
tokyo:
pa možda zato jer Hrvatska nema pretenzije da prisvoji Crnu Goru...
mada mi se taj Milo i baš ne sviđa kao persona sumnjive prošlosti i još sumnjivije sadašnjosti
al njihov problem...što se mene tiće možete opet slobodno zajedno... pa opet Sr Jugoslavija... Hej slaveni... zviždanje...ako vam milo i drago...izvolite... :mrgreen:
E pa vidi ja ne živim u Srbiji, ni u vašoj "lijepoj", a gdje sam, neka bude moj problem. O pretenzijama, tu ti nemogu reći da si u pravu:"Crvena Hrvatska"...."Velika Albanija"....a svi imaju pasoša....
 
u svakoj zemlji su uslovi za dobijanje dravljanstva vrlo strogi osim u srbiji.
niko od politicara nije ni pokusao da objasni, zasto bi srbija trebalo da daje drzavljanima drugih drzava svoje drzavljanstvo ,besplatne studije ,lecenje, radna mesta, stanove.
ko god dodje u srbiju da studira taj se ne vraca u svoju maticnu drzavu a za neke od njih direktorska mesta zagarantovana.
RECIPROCITET!
 
gradac5:
u svakoj zemlji su uslovi za dobijanje dravljanstva vrlo strogi osim u srbiji.
niko od politicara nije ni pokusao da objasni, zasto bi srbija trebalo da daje drzavljanima drugih drzava svoje drzavljanstvo ,besplatne studije ,lecenje, radna mesta, stanove.
ko god dodje u srbiju da studira taj se ne vraca u svoju maticnu drzavu a za neke od njih direktorska mesta zagarantovana.
RECIPROCITET!
Strogi su i u Srbiji, imamo jako nezgodne uslove za dobijanje drzavljanstva kada su 'obicni' stranci u pitanju (tzv naturalizacija).

Naravno postoje neke kategorije kojima su ti uslovi znatno olaksani, npr pripadnici srpskog naroda van Srbije (I iseljenici, mada zakonodavac propusta da konkretno, tj precizno, odredi taj pojam).
Licno jesam za reciprocitet u odnosima sa stranim drzavam, ali ovo je ipak specificna situacija.
 
svetolik trpkovic:
Sreca je za Srbiju da su crnogorski politicari doneli pametnu odluku da zabrane dvojno drzavljanstvo jer da su dopustili svi oni tzv. Srbi iz Crne Gore bi odmah krenuli da vade nase drzavljanstvo i koristili bi sve privilegije koje ono donosi a, ne uplacuju ni dinara poreza u budzet Srbije cime bi mi gradjani Srbije koji fiunansiramo funkcionisanje ove drzave bili diskriminisani u sopstvenoj zemlji ,dobro je da bar Crnogorci razmisljaju malo kada mi vec imamo kretene na vlasti.
Немамо кретене, него Црногорце... знају они шта раде, могли би кад им овде истекне мандат да буду на функцији у ЦГ... па онда опет `вамо... и тако до пемзије!!!
 
KoscheiBesmertnii:
Немамо кретене, него Црногорце... знају они шта раде, могли би кад им овде истекне мандат да буду на функцији у ЦГ... па онда опет `вамо... и тако до пемзије!!!
tako nekako nebi me cudilo da zatraze i dvojne penzije kad vec mogu idrzavljanstvo . :roll:
 

Back
Top