Pesma za sva vremena

Massive Attack - Live with me :cry:

E ovako...
Generalno volim sve od Massive Attack... medjutim, u trenucima kad mi je bilo zaista,zaista teshko,ova pesma se nekako nashla na playlisti i chinilo mi se da ide toliko chesto kao da samo nju chujem.. mnogo sam plakala uz nju... i to verovali ili ne,mesecima...
Danas izbegavam da je slusham..ali je kradom pustim ponekad i svaki put se isplachem....
 
Billy Idol "Sweet sixteen"!!! I danas kad je slusham, vrati me u neke teen godine, i podseti na jednu staru ljubav! Tekst pesme nema neke veze sa tom prichom, osim shto mi je on snimio tu kompilaciju, i osim shto je ispalo kontra od teksta...shutnuo je on mene!!! :)
 
Mene "please forgive me" podseca na detinjstvo,moji su je stalno slusali,ali posebno mi je draga jer smo moj muz (tada jos uvek decko) i ja uz nju proveli divne intimne trenutke kada smo se pomirili posle raskida.Na listi je i "everything i do"
 
The Cure- Love song

Ovo smo slušali na početku naše veze pre skoro 5 godina....i još uvek mogu da prizovem onaj ludački osećaj zaljubljenosti koji sam tada osetila i setim se svoje misli ''da ću ga stvarno uvek voleti''....koja romantika....I do sada nisam promenila mišljenje, još uvek je to naša pesma :D.

Whenever I'm alone with you
You make me feel like I am home again
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I am whole again

Whenever I'm alone with you
You make me feel like I am young again
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I am fun again

However far away
I will always love you
However long I stay
I will always love you
Whatever words I say
I will always love you
I will always love you

Whenever I'm alone with you
You make me feel like I am free again
Whenever I'm alone with you
You make me feel like I am clean again

However far away
I will always love you
However long I stay
I will always love you
Whatever words I say
I will always love you
I will always love you
 
..ona pesma cija "magija" nikad nece prestati,koja u vama budi posebna osecanja kad god je cujete.

Албинонијев Адађо...без неког посебног разлога...једноставно носи такву емоцију... нарочито један драматичан прелаз....

Увек се јежим док га слушам, ал баш зато да бих сачувала ту драж - не слушам га често!
 
Hellen:
Албинонијев Адађо...без неког посебног разлога...једноставно носи такву емоцију... нарочито један драматичан прелаз....

Увек се јежим док га слушам, ал баш зато да бих сачувала ту драж - не слушам га често!

U meni Bahov kanon budi bujicu osecanja,takvu radost i ushicenje...predivno.
 
"Libertango" - Grace Jones, pesma koja mi ne moze dosaditi nikada. One nigh in Bangkok takodje, Your own sweet way - The nothing Hillbillies, Girl - Bitlsi. Piano Concert No. 1 - Allegro Non Tropo - Cajkovski, Waltz in C sharp minor - F. Sopen, Fantasy Impromptu takodje Sopen, Herr unser Herrscher - Johanes Passion - J.S. Bah. To su " hitovi " koje znamo sto bi rekli radijski voditelji , mrzi me da nabrajam vise.
 
Fragile
Sting

Evo da dopunim, na komentar Hani, pošto i nema smisla.....

If blood will flow when flesh and steel are one
Drying in the color of the evening sun
Tomorrow's rain will wash the stains away
But something in our minds will always stay.....
Perhaps this final act was meant
To clinch a lifetime's argument
That nothing comes from violence and nothing ever could.....
For all us born beneath an angry star
Lest we forget how fragile we are.....

On and on the rain will fall
Like tears from a star, like tears from a star...
On and on the rain will say
How fragile we are, how fragile we are...

Jednostavno je savršena i odgovara opisu - pesma za sva vremena. Ima ih, naravno, još. Ova mi prva pada na pamet.
 

Back
Top