"Legalisti" pozivaju na kršenje Ustava

Aurora^Borealis

Zainteresovan član
Poruka
155
Ministar za infrastrukturu izjavio je u utorak uveče u Čačku za lokalnu televiziju da izbori sada nisu potrebni jer se "bije bitka za Kosovo". "Ovih 120 dana kada treba da se odluči o Kosovu su ključni za Srbiju i nema vremena za izbore dok se to pitanje ne reši", rekao je on.

"Moramo svi raditi da dobijemo što bolju poziciju, da odbranimo ono što nam je dužnost da branimo i da Kosovo ostane sastavni deo Srbije", rekao je Ilić.

On je kazao da bi izborna kampanja sada "odvela" od rešavanja problema Kosova, koje je ocenio kao "glavni problem". "Izborna kampanja bi samo dala snagu našim protivnicima da Srbiju dovedu u težu poziciju i to nam uopšte ne treba", kaže on.


"Kosovo je samo izgovor"

Ekspertkinja za ustavno pravo Vesna Rakić-Vodinelić smatra da se pitanje Kosova u Srbiji koristi kao izgovor za odlaganje izbora.

Ona je za novosadski "Dnevnik" ocenila da bi eventualno odlaganje izbora značilo "suspenziju aktuelnog ustava".

"Poruke koje u tom pogledu dolaze iz DSS-a posebno začuđuju jer ta stranka verbalno insistira na legalizmu, a sad otvoreno poziva na kršenje Ustavnog zakona", kazala je ona.

Prema njenim rečima, najave o odlaganju izbora zapravo su očit primer da je u Srbiji "politika iznad prava".

"Došlo je dotle da se Kosovo koristi kao izgovor za sve, dok onaj ko tvrdi da postoje i druge teme biva etiketiran kao izdajnik", navela je Vesna Rakić-Vodinelić.

Izvor B92.
 
komentari sa sajta B92:

ha,ha,ha.Zamislite da Bush u Americi kaze:nema izbora dok traje borba protiv terorizma.Jos jednom:ha,ha,ha.Ako ovo prodje onda mi kao gradjani i ova drzava treba da se vratimo u Srednji Vek.


A zasto nije,zbog bitke za Kosovo, odlozio potpisivanje onog tajnovitog ugovora o koncesiji za auto-put?


Vec vidjeno 1000 puta. Kad ih uhvatite sa rukama u tudjem dzepu pocne prica o Kosovu, patriotizmu, izdajnicima... Sve ce to doci na naplatu, gospodine magistre, sacekajte i videcete.


Ovo sto govori gdja Vesna Rakić-Vodinelić je potpuno jasno, kao dan. Samo budala moze da pomisli da je Velji Ilicu stalo do Kosova. Ma boli ga uvo za Kosovo. I njega i Kostunicu. Bitno je sve uciniti da se ostane na vlasti, i to je ono sto je jedino vazno. Ako su oni procenili da ce posle resenja statusa Kosova njihova stranka napredovati, ma nema sanse da ce biti izbora pre toga. Ocigledno je da koriste recept Milosevica i igraju na kartu nacionaliznma, a nas narod priglup pa u svasta poveruje. Tuga.


Jeste mozda prekinuli sve poslove, odmore, ugovore u Srbiji zbog Kosova? Sto nisi rekao kad si potpisivao ugovor o koncesiji, cekajte da resimo Kosovo pa cemo onda natenane da gradimo, i resavamo. E, trebalo je pare uzeti. Nego, lepo dupetima u foteljama, lepo zive, zaradjuju, a nista ne rade. EEEEEEE gde mi zivimo. Ovaj radi i prica sta hoce. Ko je on da odlucuje kada ce da budu izbori?
 
Treba misliti i na one kojima odgovara da se reši pitanje Kosova jer iako ih niko nije zvao da pomognu nisu ni poslali nikog svog. Njima će biti najlakše kad se sve završi a imaće i sijaset izgovora.

Takodje treba misliti i na one koji bi dali sve što neko pomisli da mu treba.

Obzirom da je politika najunosnija delatnost u ovoj državi trenutno me ne tangiraju ni oni što se iz opozicije prave zabrinutim ni ovi sa vlasti što imaju posla preko glave.

p.s. bolje biti poslanik i ne odgovarati za milione života nego biti hirurg i odgovarati krivično zbog jednog jedinog
 
Iron Lord:
Treba misliti i na one kojima odgovara da se reši pitanje Kosova jer iako ih niko nije zvao da pomognu nisu ni poslali nikog svog. Njima će biti najlakše kad se sve završi a imaće i sijaset izgovora.

Takodje treba misliti i na one koji bi dali sve što neko pomisli da mu treba.

Obzirom da je politika najunosnija delatnost u ovoj državi trenutno me ne tangiraju ni oni što se iz opozicije prave zabrinutim ni ovi sa vlasti što imaju posla preko glave.

p.s. bolje biti poslanik i ne odgovarati za milione života nego biti hirurg i odgovarati krivično zbog jednog jedinog

alal vera...
slazem se...

svaka ti je ko njegoseva
 
da... sa kosovom ce biti status quo ako tako reshe... onda opet stalno zhivljenje na ivici brijacha i kriza u drzhavi. nishta novo od velikih sila. shto rade sad kod nas, radili bezbroj puta na drugim mestima u trecem svetu. prema tome, ozbiljnu literaturu u ruke il' u muzeje, pa ce nervni zavrsheci da budu mirni a ne veseli :)
 
Шон:
da... sa kosovom ce biti status quo ako tako reshe... onda opet stalno zhivljenje na ivici brijacha i kriza u drzhavi. nishta novo od velikih sila. shto rade sad kod nas, radili bezbroj puta na drugim mestima u trecem svetu. prema tome, ozbiljnu literaturu u ruke il' u muzeje, pa ce nervni zavrsheci da budu mirni a ne veseli :)

Imali smo državu koja je bar mogla da prehrani svoje stanovništvo pa sve da joj uvedu sankcije. Ali ne, htelo par velikih civilizacijskih nacija da budu priznate ako nikako pre a ono bar krajem 20-og i početkom 21.-og veka.

Sada svaka nacija ima svoj vigvam i čeka napade bledolikih.
 
Aurora^Borealis:
komentari sa sajta B92:

ha,ha,ha.Zamislite da Bush u Americi kaze:nema izbora dok traje borba protiv terorizma.Jos jednom:ha,ha,ha.Ako ovo prodje onda mi kao gradjani i ova drzava treba da se vratimo u Srednji Vek.


A zasto nije,zbog bitke za Kosovo, odlozio potpisivanje onog tajnovitog ugovora o koncesiji za auto-put?


Vec vidjeno 1000 puta. Kad ih uhvatite sa rukama u tudjem dzepu pocne prica o Kosovu, patriotizmu, izdajnicima... Sve ce to doci na naplatu, gospodine magistre, sacekajte i videcete.


Ovo sto govori gdja Vesna Rakić-Vodinelić je potpuno jasno, kao dan. Samo budala moze da pomisli da je Velji Ilicu stalo do Kosova. Ma boli ga uvo za Kosovo. I njega i Kostunicu. Bitno je sve uciniti da se ostane na vlasti, i to je ono sto je jedino vazno. Ako su oni procenili da ce posle resenja statusa Kosova njihova stranka napredovati, ma nema sanse da ce biti izbora pre toga. Ocigledno je da koriste recept Milosevica i igraju na kartu nacionaliznma, a nas narod priglup pa u svasta poveruje. Tuga.


Jeste mozda prekinuli sve poslove, odmore, ugovore u Srbiji zbog Kosova? Sto nisi rekao kad si potpisivao ugovor o koncesiji, cekajte da resimo Kosovo pa cemo onda natenane da gradimo, i resavamo. E, trebalo je pare uzeti. Nego, lepo dupetima u foteljama, lepo zive, zaradjuju, a nista ne rade. EEEEEEE gde mi zivimo. Ovaj radi i prica sta hoce. Ko je on da odlucuje kada ce da budu izbori?
JAko nema sta. I tacno, sto je najvaznije. Bagra. Svidjaju im se Slobini metodi. Doterace Srbiju dotle da nece biti velike razlike iz 90-ih. E tada ce ih narod oterati kao sto je i Slobu. Pa onda jovo-nanovo sve dok ne postanemo normalna drzava.
 
Iron Lord:
Imali smo državu koja je bar mogla da prehrani svoje stanovništvo pa sve da joj uvedu sankcije. Ali ne, htelo par velikih civilizacijskih nacija da budu priznate ako nikako pre a ono bar krajem 20-og i početkom 21.-og veka.

Sada svaka nacija ima svoj vigvam i čeka napade bledolikih.

to je irone pitanje ne samo drzhave vec pitanje zrelosti. verovatno znash kakvi su hrvati bili u sfrj, kakvi slovenci, a kakvi npr. chokalije. bolesno po svaku cenu zhele neshto shto ce se kod bilo kog velikog svetskog sukoba ispostaviti da je nishta. zhivi bili pa videli.
 
Iron Lord:
Treba misliti i na one kojima odgovara da se reši pitanje Kosova jer iako ih niko nije zvao da pomognu nisu ni poslali nikog svog. Njima će biti najlakše kad se sve završi a imaće i sijaset izgovora.

Takodje treba misliti i na one koji bi dali sve što neko pomisli da mu treba.

Obzirom da je politika najunosnija delatnost u ovoj državi trenutno me ne tangiraju ni oni što se iz opozicije prave zabrinutim ni ovi sa vlasti što imaju posla preko glave.

p.s. bolje biti poslanik i ne odgovarati za milione života nego biti hirurg i odgovarati krivično zbog jednog jedinog


Tačno, trebalo mi misliti na sve, ali u ovom trenutku najviše misliti na one koji donose odluke u naše ime.
 
Salvantis:
U ******, samoproklamovani madjarski-trandza-terorista iz Kacarva Kira/fagy/Anica/AuroraSeralis/itd se zabrinuo za Ustav Srbije :D
Ovaj forum je svakim danom sve veci pish....

Sve to se odnosi na mene?? :confused:

Salvantis:
A tek je vodinelicka jak strucnjak za ustavno pravo :lol:

A je li tebe majka ili tetka rodila kad si tako hendikepiran?
 
Aurora^Borealis:
Sve to se odnosi na mene?? :confused:
Jok, na kiru, fagy, darkness, anicu, pet aurora, mala vojvodjanka...i ko ce popamtiti sve tvoje nikove imas ih vise od rufima :roll:
Aurora^Borealis:
A je li tebe majka ili tetka rodila kad si tako hendikepiran?
E kiro pa nije lepo da me drzis me za hendikepiranog :D
Doduse ti si ekspertkinja za drzanje..i to ustima ....
 

Back
Top