jel bio neko na baliju

Pa ne bih bas Bali toplo preporucila na zalost.
Nije to ono sto je nekada bilo. Australci su isli na Bali zato sto je to odavde zaista jeftino (narocito posle bombi koje su bile tamo,sada samo sto nije i besplatno). Ujedno to je bila omiljena destinacija za "single Australce" jer su tamo isli po klubovima i zurkama sa namerom da nekoga upoznaju za provod!!' Plaze nisu ni malo drugacije od ovih u Australiji,cak mislim da u Australiji ima daleko lepsih plaza.
Bali sada deluje dosta prljav,da ne kazem kao "ciganmala"...
Sada jako malo Australaca ide tamo,Bali je poluprazan,nije vise popularan i niko ga ne preporucuje vise ovde.
 
Nije bas besplatno ali recimo upola ili trecina Australijskih cena, zavisi sta uporedjujes. Rucak ili vecera je oko 250 - 600 dinara u zavisnosti od restorana ili hrane koju narucite.
Flasa domaceg piva je oko 40 dinara u prodavnici. Uvozna roba (vina, cokolade) je jako skupa.

Australijanaca i Japanaca ima najvise, pa onda Nemaca i Francuza.
Tacno je sto Emmily kaze da Australci idu tamo na zurke ili da se ubiju od alkohola za delic cene koliko bi to platili u Australiji.

Hoteli su dosta jeftini ali opet u zavisnosti od kategorije.

Plaze su mnogo losije nego u Australiji i mi smo se kupali samo u dobrim hotelskim bazenima.

Podseca na 'ciganmalu' sto se tice siromastva i kera po ulici, ali je mnogo bezbednije nego u Australiji. Naravno, 90% menjaca ce pokusati da vas prevari za menjanje i sl. ali treba biti oprezan gde menjati novac.

Ne bih se slozio da malo Australaca ide tamo. Bali je prepun Australaca, cak i previse za moj pojam. Bio sam tamo u Oktobru 2008, i ne da nije bio poluprazan nego je bio dupke pun.

Ukratko, Bali je jedna od najjeftinijih destinacija, tako da ako mozete sebi priustiti vise, birajte nesto drugo, ili ako vas nerviraju prodavci koji na svakom koraku pokusavaju da vam nesto prodaju i bas ne razumeju kada kazete NE.

Taksi je izuzetno jeftin ali je saboracaj ludnica.

Ako vec odlucite da idete tamo, idite kad nisu sezone kisa.
 
Posle onih bombaskih napada Bali vise nije uspeo da povrati onu relax atmosferu. Bila sam prosle godine ali samo na kratko, jeste na prvi pogled sve ok, ima turista,ponajvise Australijanaca ali to vise lici na pijanke nego na vecernje izlaske....
Ako ste u prilici, idite na Sulawesi.Odatle,brodicem vam je na dohvat ruke jedna od najlepsih destinacija-ostrvo Pulau Selayar ili Seleayar Island. Odvesce vas do Bira seoceta koje se nalazi na jednoj od najlepsih Indonezanskih plaza-Bira Bich.
 
Posle onih bombaskih napada Bali vise nije uspeo da povrati onu relax atmosferu. Bila sam prosle godine ali samo na kratko, jeste na prvi pogled sve ok, ima turista,ponajvise Australijanaca ali to vise lici na pijanke nego na vecernje izlaske....
Ako ste u prilici, idite na Sulawesi.Odatle,brodicem vam je na dohvat ruke jedna od najlepsih destinacija-ostrvo Pulau Selayar ili Seleayar Island. Odvesce vas do Bira seoceta koje se nalazi na jednoj od najlepsih Indonezanskih plaza-Bira Bich.

Za njih je to dobar provod. Svuda se oni tako "provode" i na Fidjiju i Kaledoniji, Hibiskusu, Solomonovim Ostrvima.. Isla sam nekoliko puta na Bali, kada sam bila u Australiji. Pre napada je stvatno bilo hit. Ja sam isla redovno sa prijateljima. Ipak, muslimani su ucinili da ovaj svet vise nije isti. :(
 

Back
Top