ZBOG NJE/NEGA BIH....

Грозим се кад чујем ''због њега сам'', или ''због тебе сам''!!
СВЕ што радимо - радимо ЗБОГ СЕБЕ!!!
Зато што је НАМА тако добро, зато што МИ то желимо, то хоћемо...
Све остало је манипулација!

Ima istine u ovome, ali chesto zaboravljamo na okolnosti koje nam vezuju ruke, pa se mi tu mnogo i ne pitamo da li bi ovo ili ono .. nego radimo to shto radimo zbog vishih ciljeva, iz kojih upravo on izvuche najvecu korist za sebe.
 
Ima istine u ovome, ali chesto zaboravljamo na okolnosti koje nam vezuju ruke, pa se mi tu mnogo i ne pitamo da li bi ovo ili ono .. nego radimo to shto radimo zbog vishih ciljeva, iz kojih upravo on izvuche najvecu korist za sebe.

Нисам схватила, КО извуче корист?
Ма како се чинило да се понекад жртвујемо и да нешто чинимо само због другог, а да ми при томе имамо само губитак - није тако! Увек бирамо оно што нама одговара! Корист је понекад добробит породице до које је НАМА стало, или очување везе до које је опет НАМА стало, придобијање момка (девојке) коју МИ желимо да придобијемо...значи увек је ту на првом месту нека вредност која је НАМА ЛИЧНО важна...и без које бисмо се осећали још горе...
Чак и у оном случају када се, кобајаги, жртвујемо, и заиста патимо и мучимо се ''због другог'', опет то радимо јер смо тако сами изабрали, јер тако вероватно стичемо неку психолошку добит или предност: ''Ја сам тако дивна, све сам му жртвовала, а он је незахвалан!'' , или ''Видиш како сам ја достојан твоје љубави и поштовања када сам се жртовао због тебе!''
 
Anubis_Bg:
Konstantno, kada smo ludo zaljubljeni blebecemo da nema te stvari koju ne biste uradili za voljenu osobu! E sad, kada prodje neko vreme, pa recimo provedete zajedno 20tak dana zajedno,pa uocite da tu ipak postoje izvesne razlike da li menjate misljenje?

U stvari, razmislite, sta ste sve spremni da uradite za voljenu osobu...Ja sam recimo, dao otkaz na poslu, prodao auto, raskrstio sa svim i zbog nje se selim u njen grad??? Mozda je ludo, ali .....jbga


SVE...Iz razloga sto petarano volim,sto nije dobra osobina...
 
Mmm.. Ovo je bash teshko pitanje..
Ali, Anibus, jesi li ti to sve uradio da bi njoj bilo lepshe
ili da ti sam ne bi patio?
Vidish.. malo mi je sebichno to shto si sve to stavio
njen na teret.. :?
Jer jednom kad se budesh "probudio",
videtjesh u njoj samo krivca..
 
moje srce:
...a grad je u italiji? ma, bas si se zrtvovao... :D

sad ozbiljno. mene isto ceka promena kompletnog zivota ako hocu da ostanemo zajedno, ali ja idem polako.
i sigurno je da ne bih takvu odluklu donela nakon 20 dana provedenih zajedno... sem ako i inace ne bih zelela da promenim svoj posao / grad u kome zivim, itd.
...
...da pojasnim, mi smo zajedno 13 meseci, ali nakon 20 dana provedenih zajedno bez prekida na moru ove, shvatam da to zelim...
 

Back
Top