Problem sa otvaranjem strane

danez

Ističe se
Poruka
2.054
Covek kome sam radio sajt( www.mmstanim.co.yu ) zakupio je mesto na serveru Dream-hosting-a.
U pocetku sam imao problem da se logujem (t.comander), ali trebalo je da sa euneta gde je covek imao ranije mesta da izbrisu adresu (ne znam kako funkcionisu serveri, ali pretpostavljam da se na njima unosi www.______.xx, koju kasnije pretrazivaci nadju).
Posle toga sve je islo kako treba, medjutim tu i tamo kad hocu da otvorim sajt pretrazivac mi izbaci da ta strana(adresa) ne postoji?! Ista stvar se dogadja kada se logujem na server da ubacim nove strane. Ponavljam da se ne dogadja cesto.
Slao sam mail Dream-u, i ljudi su mi brzo i uredno odgovorili da je kod njih sve OK.
U medjuvremenu coveku ciji je sajt se javljaju ljudi kojima takodje nekad otvori prezentaciju, nekad ne, drugima se uopste ne otvara(imaju flesh nije do toga), trecima se uvek otvara?!?

Imate li pojma sta to moze da bude?
Da li se to dogadja jos nekom?
 
Vidjao sam probleme sa otvaranjem sajtova koji su kompletno radjeni u flash-u. I pored toga sto posetioci imaju flash playere instalisane, nekima nema sanse da se otvori sajt. U vecini slucajeva je bio razlog nekog setovanja u browseru/browserima.

Sa druge strane ako i prilikom pristupa administriranju, ponekad ima problema, to moze biti razlog do ISP-a i njihova tvrdnja da je "kod njih sve u redu" je vec izlizana fraza koja ne govori nista a korisnike pravi budalama. Meni se desavalo da ne mogu da pristupim administriranju nekog sajta, nakon 5 minuta pozovem ISP a tada je kod njih stvarno sve ok - medjutim NIJE bilo ok pre pet minuta. Kada zatrazim da provere log-ove, odgovor biva svakakav samo da ih ne otvore i provere.

Dakle, moje je misljenje da js ISP krivac
Insistiraj na proveri na njihovoj strani.
 
codemaker:
Vidjao sam probleme sa otvaranjem sajtova koji su kompletno radjeni u flash-u. I pored toga sto posetioci imaju flash playere instalisane, nekima nema sanse da se otvori sajt.

Racunam da bi otvorilo makar index.html , tj. da bi izasla prazna strana u tom slucaju.
Sta bi bilo pametno uraditi, meni pada na pamet da ga savetujem da promeni mesto, tj. da ne stavlja prezentaciju na Dream.
A kod kog da ga savetujem da kupi prostor? Mozda da se vrati eunetu?
 
^^^
Upravo sam ga instalirao i necu da ga iskljucujem ceo dan, mozda i nekoliko.
A gde da gledam kad hocu da vidim sta se dogadjalo, ili odstampam to?

Btw. ranije sam imao svoju prezentaciju kod njih, nikad nije bilo problema.
 
Vid'o sam da moze da se snimi sve sto prati.
Da li su ova podesavanja dobra?
Capture-1.jpg
 
Imao sam isti problem kada sam domen preselio sa euneta na drugi hosting. Štos je u tome što naši internet provajderi ne osvežavaju redovno baze. Treba da prodje nekoliko dana od promene DNS dok svi provajderi "skapiraju" da je taj domen promenio adresu na kojoj se nalazi. Konkretno meni za dotični sajt je trebalo 7 - 10 dana dok se stvar normalizovala.
 

Back
Top