Deset godina zatvora za nasilje na tribinama!!!

Da li ce novi zakon smanjiti nasilje na tribinama?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

volunteer

Primećen član
Poruka
849
Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama uskoro će biti promenjen, tako da će se za izazivanje nereda na tribinama izricati kazne zatvora do čak deset godina, piše beogradski dnevni list 'Press'.

Državni sekretar Ministarstva sporta i omladine Vlajko Senić potvrdio je da je Nacrt izmena i dopuna Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama spreman i da će uskoro biti poslat Skupštini na usvajanje.

"Imali smo hitan sastanak, kome su prisustvovali ministarka sporta Snežana Marković-Samardžić, ministar pravde Dušan Petrović i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova. Sva tri ministarstva dala su pozitivno mišljenje o Nacrtu izmena i dopuna Zakona o sprečavanju nasilja na sportskim priredbama i on će biti stavljen na dnevni red Skupštine čim parlament počne sa radom. Izmene predviđaju znatno oštriju kaznenu politiku. Primera radi, za izazivanje verske i nacionalne netrpeljivost biće zaprećena kazna od jedne do pet godina zatvora. Kazne od jedne do deset godina zatvora biće izricane kolovođama izgrednika," objasnio je Senić.

Ipak, najveći problem u borbi protiv huligana bio je to što se zakon nije primenjivao. Prema Senićevim rečima, i to će se od sada promeniti.

"Ljudi iz Ministarstva unutrašnjih poslova objasnili su da se zakon retko primenjivao zbog definicije nasilničkog ponašanja. Odredba je glasila - "ko u nameri da izazove nasilje uđe na sportski teren ili ulaskom u sportski teren izazove nasilje". Problem je bio dokazati da je neko imao nameru da izazove nasilje, i zato će sada ta odredba glasiti - "ko neovlašćeno uđe na sportski teren ili ulaskom u sportski teren izazove nasilje". To znači da će sam ulazak na teren predstavljati krivično delo za koje će biti zaprećena kazna od jedne do pet godina. Takođe, biće promenjena i odredba kojom se utvrđuje u kom intervalu se primenjuje ovaj zakon. Umesto 90 minuta pre i posle sportske priredbe, sada će taj interval biti produžen po 120 minuta," rekao je Senić.
 
1. OD ŠEST MESECI DO PET GODINA
Kazniće se onaj ko neovlašćeno uđe na sportski teren ili ulaskom u sportski teren izazove nasilje, fizički napadne na učesnike sportske priredbe, unese u sportski objekat ili baca na sportski teren ili među gledaoce predmete, pirotehnička sredstva ili druge eksplozivne, zapaljive ili škodljive supstance koje mogu da izazovu telesne povrede ili ugroze zdravlje učesnika sportske priredbe, ili učestvuje u fizičkom obračunu na sportskoj priredbi. (stav 1.)

2. OD JEDNE DO PET GODINA
Kazniće se onaj ko izaziva versku i nacionalnu netrpeljivost.

3. OD JEDNE DO OSAM GODINA
Kazniće se onaj ko u grupi izvrši krivično delo iz stava 1 ovog člana.

4. OD JEDNE DO DESET GODINA
Kazniće se kolovođa grupe koja izvrši krivično delo iz stava 1 ovog člana.
 
rdeki:
Pa da... Pošto je neprihvatljivo da ne možeš decu pustiti na utakmicu, biće prihvatljivo ako ih ne možeš pustiti ni na ulicu...
Na ulici se grupe huligana medjusobno sukobljavaju i uglavnom su to manje grupe gde retko ko strada od slucajnih prolaznika...Na stadionu je drugo..tu ima mnogo dece,mnogo ljubitelja sporta koji nisu duzni da budu u sendvicu dve huliganske grupe!
 
urospo:
Na ulicama se sve to lakse kontrolise i mnogo je manjeg obima...takav zakon je preko potreban.
Nisam baš siguran. Mislim da je razularenu rulju lakše kontrolisati u ograničenom prostoru.

No... Čini mi se da se većina nas slaže da je donošenje zakona koji se neće primenjivati bespredmetno...

Koliko je danas ljudi koji su nekoga ubili na slobodi zbog rupa u zakonu? Zna li neko gde je Zvezdan Slavnić?
 
rdeki:
Nisam baš siguran. Mislim da je razularenu rulju lakše kontrolisati u ograničenom prostoru.

No... Čini mi se da se većina nas slaže da je donošenje zakona koji se neće primenjivati bespredmetno...

Koliko je danas ljudi koji su nekoga ubili na slobodi zbog rupa u zakonu? Zna li neko gde je Zvezdan Slavnić?
Znaš kako, to sa rupama...to ti je kao alarm za kola. Čim naprave neko novo čudo, gotovo istovremeno se napravi i način kako da se "premosti"...
U prevodu, svaki zakon ima rupe, a kroz rupu može da prođe mali procenat slučaja, nikako većina. A što se navijača tiče, neka petorica dobiju po 5 godina i da vidiš kako će svi da budu mirni k'o bubice.

A mislim da ovaj zakon obuhvata i nasilje po izlasku sa stadiona, logično je.
 
rdeki:
Nisam baš siguran. Mislim da je razularenu rulju lakše kontrolisati u ograničenom prostoru.

No... Čini mi se da se većina nas slaže da je donošenje zakona koji se neće primenjivati bespredmetno...

Koliko je danas ljudi koji su nekoga ubili na slobodi zbog rupa u zakonu? Zna li neko gde je Zvezdan Slavnić?
Da ali huligani probiju ogradu i onda nalete na sve ostale kledaoce doj je to na ulici nemoguce...A i obicne se grupe dogovore na kom ce mestu biti "fight-a" ....A to mesto je uglavnom izolovano i nema nikog sa strane...
 
porin50:
Najgore će da prođu kolovođe :shock:

Dragi sudijo,

kako si, šta ima novo? Ja eto sad zdravo i dobro, ali onaj dan što piše u predmetu - nisam.
Ja sam reko Piletu i Bambusu da ne seru na stadionu i da se klone Ćore koji živi u ulici Crvenih brigada 264, i da se ne svadjaju sa Bimbetom koji živi u ulici Bulevar Ratka Mladića 326. Imao sam temperaturu i ležo sam u krevetu keve mi Stojane. A oni su ih provocirali i psovali im majku pred svima pa im puko film. Ja bih isto uradio ali sam pio lekove taj dan.
Nadam se da ćeš da mi uvažiš žalbu i da mi ukineš zatvor.

Ćao!
 
Definitivno ce smanjiti nasilje na tribinama...posebno kad oteraju i ono malo navijaca, sto u corku, sto sa stadiona :roll:


Ovo je tek biser:
2. OD JEDNE DO PET GODINA
Kazniće se onaj ko izaziva versku i nacionalnu netrpeljivost
.
A neverovatno da zaboravise na rasnu i sexualnu......znaci li to da je dozvoljeno vredjanje crnaca?

Ili recimo da ce i dalje biti dozvoljeno 'Uaaaaaa sudija pederu' ?????
Sramota jedna :roll:
 
Koliko li bi tek Zidan dobio zbog nasilja na sportskoj priredbi (ili se racunaju SAMO tribine :confused: )

medium_ita-fra-zidane-headbutt-materazzi06-g.2.jpg
 

Back
Top