Jezicko odeljenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 79626

Iskusan
Poruka
5.869
Drage gospodje i gospodjice, pozivam vas da mi pridruzite u jezickom odeljenju, koje je jutros oformljeno na nasem kutku;). Dobrodosle su sve dame koje bi htele da nam ispricaju svoju pricu dana.
Predlazem da imamo temu dana, nesto kao podnaslov, koji bi izabrala prva, ili dogovorile prve tri osobe koje prve stignu u odeljenje tog jutra. Naravno, tema bi mogla da bude i pomalo slobodna, ali nikako promasena, a morala bi da bude u skladu sa politikom naseg jezickog odeljenja, na Zenskom kutku.


 
Moze za pocetak nesto sto nam je svima bas bas blisko :)
Jutro

Svakog dana gledam novo i drugacije jutro. Pomislim nekad, kako ne zelim da ustanem, da zapocnem novi dan, narocito kad je tmurno i hladno. Doruckujem, popijem kafu i nekako mi krene i taj tezak i sumoran dan.
Mnogo je lakse kad se ne probudim sama, ali to je vec nova prica ;), nije ni za svacije usi:D.
Kad se malo bolje upoznamo, mozda ce odeljenje jezicara (mislim ovih finih, slatkih, ne nekih opajdara:) ) da oplete i po temi budjenja udvoje. Ili neko vec sad zeli da isprica svoju pricu na tu temu?
Jutro, stresno, jutro bez obaveza, jutro...nesto intimno i samo nase?
 
33 pregleda i niko nista da napise:)..cccc..
Zenski svete, pa niste valjda u skoli stajale lose sa inspiracijom?:)
Eto, ne mora da bude literarni sastav, samo nesto vase, nista dubokoumo... Nije ovo Drustvo mrtvih pesnika:D
Obicne zenske price, koje biste da podelite sa nekim iz odeljenja.
Ne mora biti odeljenje u skoli. Imamo mi jezickih odeljenja i po bankama, domovima zdravlja, raznim kancelarijama...
Priznajte da ste bar nekad bile deo tog zenskog kruzoka:)
A ako niste, nadoknadicemo propusteno;)
 
SmileBg, blago tebi:)
Meni je najgore jutro kad nekud zurim, kad ne mogu natenane da popijem kafu, sredim se..
Secam se kad sam isla u skolu, da ujutro obucem prvo sta dohvatim, kafu nisam ni pila, nisam se sminkala...
Sad sam ovisnik o kofeinu. Kad ne popijem kafu ujutro, boli me glava citav dan.
 
Aaa, to si mislila, da, da...
Nemam bas inspiracije sada, Ni vremena :-(

Svakako su jutra divna jedna stvar, pogotovo kad ustanes rano, skuva(s) (ti neko) kafu i pijes je na terasi (pod uslovom da imas terasu) listajuci novine, njuskajuci mirise i oslukujuci zvukove....
Ah, puste zelje i secanja....
 
Jutro, hmmm... Kafa obavezna, prva stavka. Problem je sto u poslednje vreme sve manje vremena da se uziva u njoj. Tusiranje? Obavezno. Sminka? Sve redje osim ako nisam posebno raspolozena ili moram na poslovni sastanak. I najgore: svako jutro isto. Nije uvek bilo tako... Pamtim neka lepsa jutra, nekako se imalo vise vremena...
 
Ustanem oko pola pet, izadjem na verandu da uradim gimnastiku, pa doruckujem svargle ili preprzenu kavurmu, naspem sebi jednu malu lozu i skuvam sladzu kafu... To sve do pet i petnaest - pola sest, a onda poteram golubove.
E onda oko osam - pola devet, pocne da se okuplja drustvo kod mene u avliji (sve zavisi kako se ko vraca s pijace), pa gledamo u nebo i pijemo pivo. Tako sve do dvanaest...
Onda se polako drustvo razilazi, idemo na rucak, pa na dremku.
Oko pola pet popodne ekipa se vraca nazad. A golubovi jos uvek u tacki...
 
Pozdrav zene:) I Julijane!
Eh...sto ne postavih temu "Sex na ex" :D pa da se sjatite sve, da se upisete.
Sutra, molim vas, da se neko kreativan javi i da zapocne srecni niz zenskih prica:)
Jutro provodim u cekanju na neke bitne dogadjaje u zemlji i svetu. Nebo vedro.
Kakvo je jutro na Banovom Brdu, u Krusevcu, Minhenu, Novom Sadu mom dragom, u centru vaseg grada, u vasoj kancelariji, koju zli jezici nazivaju jezickim odeljenjem... ? :D
 
ovog jutra probudio me telefon u 7h15 i vec u 7h16 sam bila u laurinoj sobi i budila je "hajde,princezo,skolica" a ona se skupi u kuglicu i krije ispod jastuka,to joj je nova fora.dok se oblaci ja joj grejem mleko za neskvik.cudom nije mnogo gnjavila i popila je relativno brzo(mozda sam rekla 3 puta od uobicajneih 35 "pozuri")za to vreme sam dovrsila patrisu kornvel i razocarala se krajem knjige,autorka je zaboravila da je na pocetku knjige rekla kako je zrtva sexualno iskoriscena:? onda sam se obukla i zajedno s laurom prala zube.2-3 opomene da pozuri umesto uobicajenih 32-33...u autu smo slusale cauhet(joj kako li se bese pise njegovo ime??) pri povratku ukljucih komp pre kafemata.mafins,casa vode i arabika s kremastom penom-klasika.i tako dodjem na krstaricu jer nema ko drugi da mi pravi drustvo uz onocijeimenesmedasespomene
 
Sećam se, dok sam bila mlađa mnogo sam volela jutro. Onda probam da se setim šta sam ja tačno radila i volela svakog jutra i setim se:
još uvek je mrak. Budim se, kao da me je neko udario laktom u rebra. Palim televizor, i čak ni jutarnji program još nije počeo, ali zato neizbežna teta peva iz dubine stomaka: Kao bolan zoooruuuuu, kao cveće rosuuuu.... što mi samo intenzivira osećaj mučnine koji se i tako javlja pri svakom buđenju. Teturam se do kupatila. Voda. Gadna, mokra, najčešće hladna. Uh, ne znam kao bih preživela da se ne vratim u krevet na još samo pet minuta... kako bih ostala u ovoj divnoj toplini još samo malo, ali tome nema kraja, te ponovo vršim nasilje nad sobom i ustajem. Kao i svaka savesna devojčica još sinoć sam spremila odeću, oblačim se, pet puta ubacujem obe noge u istu nogavicu, no i to je ubrzo gotovo. Još samo da ubacim par obaveznih zalogaja u stisnuti želudac i odoh. Pravo u još jedno mračno, hladno i maglovito jutro.
...............
baš sam volela ta jutra.
 
kišobran

kišobran? da ga nosim ili ne? torba je ionako dovoljno velika, staviću ga. moj kišobran je mali, na sklapanje. njega nosim kad sam sama. naš kišobran je velik. njega obično nosiš ti. poslednjih dana retko viđam veliki kišobran...
 
Jezicko odeljenje je super zamisao...

Jutro je divno doba dana..naravno ako mozes da ustanes normalno a ne da te budi bilo sta od sprava koje nas inace bude na posao. Posto zivim na jednom kraju grada a radim na drugom nema sanse da bilo sta jedem pijem ...ili sl. pre posla. A tako bih volela ...kao u filmovima..ustanes natenane ...tus...pa onda laganica dorucak kafica i onda u kola pa na posao...ah...nije to ni kod njih tako idilicno znam ko na filmu al ja to sanjam ...
Da ne moram da ustajem rano (za mene je rano sve pre 7-8 sati), da mogu normalno da idem do posla i nazad a ne da se stresiram svako jutro..te autobus kasni..ili ga nema pola sata..kasnim automatski i ja na posao..znaci jedno negativno brojanje za mene...a u prevozu posebna prica...luda kuca..te guzva..a svi (izvinjavam se..dobar deo) nervozni...pospani..ilzaze polako..a ja zurim jer treba da presednem u drugi bus do posla...posto ne mogu da ih preskocim...naravno ne stizem na drugi bus...pa super....
Kada se najzad dokobeljam do posla ...jedem ...pijem kaficu...doduse to mogu natenate..imam srece makar u tome...i sto rece jedna pre mene smisljam razlog da sutra izmislim nesto da ne idem....ELEM...ljudi to jeste stvarno tako svako jutro...i na poslu je svi znamo kakva atmosfera...cast izuzecima...ali ja kada se setim samo jedne stvari...odmah mi je lakse i prestanem da smisljam razloge da ne idem na posao vec ,,okontrer,, sto bi rekli francuzi. Ljudi ja sam bila bolesna i to jako. Bilo je sto bi babe rekle povuci - potegni. Jednom nogom sam vec bila tamo....ali eto hvala Bogu izvukla sam se...i nekoliko godina posle toga niko nikad nije mogao da me vidi zbog neceg nervoznu ili ljutu. Bila sam stalno nasmejana. Svako jutro sam cim ochi otvorim bila srecna sto sam ziva i zdrava..plus nista me ne boli...pa kud ces bolje...Posle toga sam na zivot gledala iz sasvim drugog ugla...i naravno bila neizmerno srecna i zahvalna na svakom novom danu. Ali kao sto to u zivotu biva zaboravi se na ruzne stvari i udje se u kolotecinu i pocnes sa zanovetanjima..tipa..ih sto moram rano da ustajem...sto...ovo ..ono..A U STVARI LJUDI KO GOD JE ZDRAV (znam da ovo vec zvuci otrcano) MORA DA STAVI PRST U UVO I DA PEVA IZ SVEGA GLASA. Nista strasnije od bolesti i nemoci nema....zato ovo nase je ..deo naseg folklora u Srbiji i tako ce ici mi tu nista ne mozemo dok se nesto ne promeni na bolje...a promenice se ...nadam se...
Ja i dalje sanjam...onaj svoj san...ustajanje laganica..itd...to mi niko ne moze oduzeti...Ni osmeh..ni radost novom danu..bez obzira sto stvarno ne volim rano da ustajem..bez obzira sto je situacija na poslu takva kakva je..bez obzira sto je prevoz takav kakav je...itd...i sl...
Krivo mi je samo sto ja ponekad sve zaboravim i dozvolim da me te stvari iznerviraju...sto zaboravim da je moglo sve i da ne bude tako...moglo je i gore...A onda se setim...to mi izmami osmeh..pa radost...I naravno i dalje sanjam....i nadam se...
Ko u cuda veruje cuda mu se i desavaju...tako kazu...sta ce stvarno biti ...videcemo!!!!!!!!!
 
Volim jutra dok sam na odmoru, najvise na moru..Svezina u vazduhu, miris mora ujutru, miris kafe pomesan sa mirisom mimoza mmm..
Kad radim, jutro ne volim. Nemam kad ni da uzivam u njemu jer uvek ustanem najkasnije moguce, rastrcim se po kuci pa krecem. Znam da je pametnije ustati pola sata ranije pa sve lagano, al ne dam jutru svojih pola sata slatkog sna.
 
Od ponedeljka do petka svako jutro podseca na predhodno, ustajem oko 6, meditiram sama sa sobom i soljama kafe i caja do 7, a onda brzinom svetlosti za 20 minuta se tusiram, oblacim, i izlecem kao bez glave...
Ali zato vikend jutra prozivim natenane i kako ja zelim...
 
Bez jutarnje kafe prve ne funkcionisem nikako, najbitnije je da je popijem polako i sa uzivanjem, tu prvu najvise volim da popijem sama sa sobom i svojim mirom, a posle kafe ubacujem u petu i obicno trcim da stignem da se sredim i obavim ostale obaveze pre nego sto izletim iz stana. A kada dodje vikend onda je druga prica, onda volem mnogo da se prevrcem po krevetu posle budjenja, da uzivam u tom osecaju kada znam da nigde necu zakasniti
 
Kalaz:
Od ponedeljka do petka svako jutro podseca na predhodno, ustajem oko 6, meditiram sama sa sobom i soljama kafe i caja do 7, a onda brzinom svetlosti za 20 minuta se tusiram, oblacim, i izlecem kao bez glave...
Ali zato vikend jutra prozivim natenane i kako ja zelim...

Jaoj, kako ti nije zao tog vremena koje mozes dospavati, covece, pa to je sat vremena!!!
 
Crocodile:
Jaoj, kako ti nije zao tog vremena koje mozes dospavati, covece, pa to je sat vremena!!!
Haha da tek vidis mene! :lol: Ja ustajem jedno 2 sata pre nego sto izadjem iz kuce, volim natanane i na miru popiti kafu i doruckovati. Ne mogu da se spremim za 20 minuta, mislim mogu kada se uspavam ali to mi je grozno. Kada izlazim iz kuce u 8 onda ustanem sat vremena pre, ne mogu bas u 6, prerano mi je. Svi mi se smeju zbog tog mog razvlacenja. :-( :lol: A inace volim da spavam, pa mi tesko padne to rano ustajanje.
 
jeL sestro koga si potkupila da ti tema ostane ,, a?
o cemu se ovde radi ,, kako izgleda necije jutro ---
ovako -- naštelujem budjenje u sedam ,, e onda iskljucim zvono ali ne na turn off nego da me budi za devet minuta ,, i tako jedno pet puta ,, tako da sam neki minut do osam budna --- bizarno malo jel da??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top