Rasizam!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marge

Domaćin
Poruka
4.255
Postavljala sam ovakvu temu na vise podforuma... Da cujem vas... Sta mislite o rasizmu?!? Da li ste rasisti?!? Da li ste nekada pomislili da neki narod, pripadnike neke vere ili ljude odredjene boje koze treba istrebiti?!? Ili ste mozda zakleti protivnici svakog nacina razmisljanja koji ukljucuje mrznju prema odredjenoj grupi ljudi?!?
 
Генерално- против сам расизма у сваком облику и боји.
Али.

Мислим да ако неко жели може да буде расиста, у смислу да воли своју нацију, веру, расу у ром смислу и да не воли друге нације вере и расе, али под условом да не шири мржњу.
ДАкле, ја сам против МРЖЊЕ, НАСИЉА И СЕГРЕГАЦИЈЕ.

Али, право на слободу говора и мишљења је да имаш право да кажеш и мислишшта желиш о некој нацији, вери или раси.

Значи, можеш да будеш расиста ако не повређујеш никог и не шириш мржњу.

Са друге стране лично не разумем појам расе, значи, белци, азијати,црнци јер су појмови сувише опширни и постоји превише модалитета у њима, а са друге стране себе ника не бих сматрао "белцем".
Ако бих био расиста и рекао да неку расу не волим, то би били баш "белци/аријевци" из простог разлоа што су нас убијали три пута у 20. веку.

Отприлике овако мислим...
 
Alekasandar3:
Генерално- против сам расизма у сваком облику и боји.
Али.

Мислим да ако неко жели може да буде расиста, у смислу да воли своју нацију, веру, расу у ром смислу и да не воли друге нације вере и расе, али под условом да не шири мржњу.
ДАкле, ја сам против МРЖЊЕ, НАСИЉА И СЕГРЕГАЦИЈЕ.

Али, право на слободу говора и мишљења је да имаш право да кажеш и мислишшта желиш о некој нацији, вери или раси.

Значи, можеш да будеш расиста ако не повређујеш никог и не шириш мржњу.

Са друге стране лично не разумем појам расе, значи, белци, азијати,црнци јер су појмови сувише опширни и постоји превише модалитета у њима, а са друге стране себе ника не бих сматрао "белцем".
Ако бих био расиста и рекао да неку расу не волим, то би били баш "белци/аријевци" из простог разлоа што су нас убијали три пута у 20. веку.

Отприлике овако мислим...
Otprilike isto mislimo :lol:
 
Alekasandar3:
Генерално- против сам расизма у сваком облику и боји.
Али.

Мислим да ако неко жели може да буде расиста, у смислу да воли своју нацију, веру, расу у ром смислу и да не воли друге нације вере и расе, али под условом да не шири мржњу.
ДАкле, ја сам против МРЖЊЕ, НАСИЉА И СЕГРЕГАЦИЈЕ.

Али, право на слободу говора и мишљења је да имаш право да кажеш и мислишшта желиш о некој нацији, вери или раси.

Значи, можеш да будеш расиста ако не повређујеш никог и не шириш мржњу.

Са друге стране лично не разумем појам расе, значи, белци, азијати,црнци јер су појмови сувише опширни и постоји превише модалитета у њима, а са друге стране себе ника не бих сматрао "белцем".
Ако бих био расиста и рекао да неку расу не волим, то би били баш "белци/аријевци" из простог разлоа што су нас убијали три пута у 20. веку.

Отприлике овако мислим...

u cemu je razlika izmedju slobode da, kao rasista, kazes sta mislis o nekoj rasi i sirenja mrznje? :)
 
Nexus 6:
u cemu je razlika izmedju slobode da, kao rasista, kazes sta mislis o nekoj rasi i sirenja mrznje? :)

Разлика се зове - слободно друштво

Значи неотуђиво право на сопствено мишљење уз допуштење да исто тако неко мисли о теби, а то значи да имаш право а говориш и мислиш шта желишпод условом да то не ограничава твоје поступке као људског бића и слободу других.
 
Iron Lord:
A pa prijatelju, nije ti ovo drugi svetski rat... Odužićemo se...
М азнам да немаш лоше намере, али имаш лош укус па зато:) не постављају се такви коментари сваки пут и у сваком случају.
 
Alekasandar3:
М азнам да немаш лоше намере, али имаш лош укус па зато:) не постављају се такви коментари сваки пут и у сваком случају.

Nema veze, ionako je bilo suvišno postaviti temu o rasizmu na Krsti.
 
Alekasandar3:
Генерално- против сам расизма у сваком облику и боји.
Али.

Мислим да ако неко жели може да буде расиста, у смислу да воли своју нацију, веру, расу у ром смислу и да не воли друге нације вере и расе, али под условом да не шири мржњу.
ДАкле, ја сам против МРЖЊЕ, НАСИЉА И СЕГРЕГАЦИЈЕ.

Али, право на слободу говора и мишљења је да имаш право да кажеш и мислишшта желиш о некој нацији, вери или раси.

Значи, можеш да будеш расиста ако не повређујеш никог и не шириш мржњу.

Са друге стране лично не разумем појам расе, значи, белци, азијати,црнци јер су појмови сувише опширни и постоји превише модалитета у њима, а са друге стране себе ника не бих сматрао "белцем".
Ако бих био расиста и рекао да неку расу не волим, то би били баш "белци/аријевци" из простог разлоа што су нас убијали три пута у 20. веку.

Отприлике овако мислим...

Pa ovako to otprilike izgleda: ja kažem da ne volim crnce ili žute ili bele, Amerikance, Ruse, Holandjane, svejedno - to je moj stav, nije širenje mržnje. Dalje kažem da mislim da su lenji, ne baš mnogo pametni, da su ružni - to je opet stav - nije mržnja, nigde ne kažem da ih mrzim ili da ih treba ponižavati, onda kažem da su agresivni i da se ne treba mešati sa njima - to je opet samo moj stav, ništa naročito, je li tako? Pa kažem da iz tih razloga ne mogu da dozvolim da moje dete ide s njima u školu - ništa naročito, ne mrzim ih, samo ne dozvoljavam da mi se dete druži sa njima.

E vidiš Aco, takav stav jeste rasistički i to jeste mržnja prema nekom narodu ili rasi, samo je ti nisi nazvao tako, ali to ne menja suštinu - to je netolerancija i rasizam u najogoljenijem obliku.

Načelno, ta vrsta generalizacije je besmislena. Niti su nas svi belci u prethodnom veku tri puta "ubijali", niti su to činili svi predstavnici nekog naroda - uvek i samo pojedinci. Ti pojedinci imaju ime i prezime i nisu ceo narod ili cela rasa, te u tom smislu, uz izvinjenje, tvoj stav jeste rasistički.
 
Registra.:
Pa ovako to otprilike izgleda: ja kažem da ne volim crnce ili žute ili bele, Amerikance, Ruse, Holandjane, svejedno - to je moj stav, nije širenje mržnje.
Да.

Dalje kažem da mislim da su lenji, ne baš mnogo pametni, da su ružni - to je opet stav - nije mržnja, nigde ne kažem da ih mrzim ili da ih treba ponižavati,
Да.

onda kažem da su agresivni i da se ne treba mešati sa njima - to je opet samo moj stav, ništa naročito, je li tako?
Да.

Pa kažem da iz tih razloga ne mogu da dozvolim da moje dete ide s njima u školu - ništa naročito, ne mrzim ih, samo ne dozvoljavam da mi se dete druži sa njima.
Не!

Ту је граница, чим твоје мишљење утиче на животе других, то је крај.
 
Registra.:
Pa ovako to otprilike izgleda: ja kažem da ne volim crnce ili žute ili bele, Amerikance, Ruse, Holandjane, svejedno - to je moj stav, nije širenje mržnje. Dalje kažem da mislim da su lenji, ne baš mnogo pametni, da su ružni - to je opet stav - nije mržnja, nigde ne kažem da ih mrzim ili da ih treba ponižavati, onda kažem da su agresivni i da se ne treba mešati sa njima - to je opet samo moj stav, ništa naročito, je li tako? Pa kažem da iz tih razloga ne mogu da dozvolim da moje dete ide s njima u školu - ništa naročito, ne mrzim ih, samo ne dozvoljavam da mi se dete druži sa njima.

E vidiš Aco, takav stav jeste rasistički i to jeste mržnja prema nekom narodu ili rasi, samo je ti nisi nazvao tako, ali to ne menja suštinu - to je netolerancija i rasizam u najogoljenijem obliku.

Načelno, ta vrsta generalizacije je besmislena. Niti su nas svi belci u prethodnom veku tri puta "ubijali", niti su to činili svi predstavnici nekog naroda - uvek i samo pojedinci. Ti pojedinci imaju ime i prezime i nisu ceo narod ili cela rasa, te u tom smislu, uz izvinjenje, tvoj stav jeste rasistički.

Pisalo u novinama prekjuče kako je u Severnoj Dakoti osudjen Bosanac - Melvudin Hidanović na dve i po godine samo zato što je Bosanac. Naime, iako ga niko nije identifikovao kao učesnika ulične tuče niti je pronadjena niti jedna kap krvi na njegovoj košulji, Meksikanka iz porote je ubedila ostalih 11 članova da je kriv jer se "Cigani i Bosanci stalno tuku".

Sad će neko reći - ah, Bosanac pa nema veze. Medjutim, šta ćemo misliti o Americi ako se bude sudilo sledećem "Ciganinu" sa Balkana?

Sad ne znam šta da mislim o Meksikancima u Americi...
 
Iron Lord:
Pisalo u novinama prekjuče kako je u Severnoj Dakoti osudjen Bosanac - Melvudin Hidanović na dve i po godine samo zato što je Bosanac. Naime, iako ga niko nije identifikovao kao učesnika ulične tuče niti je pronadjena niti jedna kap krvi na njegovoj košulji, Meksikanka iz porote je ubedila ostalih 11 članova da je kriv jer se "Cigani i Bosanci stalno tuku".

Sad će neko reći - ah, Bosanac pa nema veze. Medjutim, šta ćemo misliti o Americi ako se bude sudilo sledećem "Ciganinu" sa Balkana?

Sad ne znam šta da mislim o Meksikancima u Americi...

Читао сам и ја.
мени је жао човека за кок испаде да јенеино осуђен.

Опет ми је драго да "Босанце" не воле.
Е, видиш ово је слобода говора а не расизам!
:lol:
 
Iron Lord:
Lepo te navukla Registra.

Neki tvrde da je sloboda govora i kada se u tom govoru širi mržnja?

НЕ!

Слобода говора је све до ширења мржње.

Са друге стране забрана слободе говора, цензура и наметање политичке коректности су одлике Фашизма и Комунизма.
 
Alekasandar3:
Разлика се зове - слободно друштво

Значи неотуђиво право на сопствено мишљење уз допуштење да исто тако неко мисли о теби, а то значи да имаш право а говориш и мислиш шта желишпод условом да то не ограничава твоје поступке као људског бића и слободу других.

auuu, ajde, majstore, nemoj da se pravis blesav... :lol:

Dakle, u cemu je razlika izmedju mog neotudjivog prava da kazem "Mrzim Cigane jer smrde" i sirenja mrznje...
dakle, kako to ja ne sirim mrznju ako iskoristim to svoje pravo?
 
Alekasandar3:
Читао сам и ја.
мени је жао човека за кок испаде да јенеино осуђен.

Опет ми је драго да "Босанце" не воле.
Е, видиш ово је слобода говора а не расизам!
:lol:

A ko to ne voli?
Priglupi porotnik za dnevnicu koji ima uticaj na tok sudjenja?
Nije li dotična ispoljila rasizam?
Ipak ti je žao osudjenog a nedužnog?
 
Nexus 6:
auuu, ajde, majstore, nemoj da se pravis blesav... :lol:

Dakle, u cemu je razlika izmedju mog neotudjivog prava da kazem "Mrzim Cigane jer smrde" i sirenja mrznje...
dakle, kako to ja ne sirim mrznju ako iskoristim to svoje pravo?

KAD MI DODJEMO NA VLAST POHAPSIĆEMO I POHVATAĆEMO!
 
Alekasandar3:
Да.


Да.


Да.


[SIZE=5[B]]Не[/B]![/SIZE]

Ту је граница, чим твоје мишљење утиче на животе других, то је крај.


Ha, tu sam te čekala: kako to što ja ne dozvoljavam svom detetu da ide u školu sa nekom drugom decom, zato što su belačka, crnačka, žuta utiče na njihove živote.

Uticalo bi na njihove živote kad bih ja poslala dete u školu sa sve tim predrasudama i kad bi moje dete maltretiralo neko drugo dete zato što je belo, crno, žuto, Amerikanac, Belgijanac.....

Ovako ja nikoga ne mrzim, samo neću da mi dete ide u školu sa njima - to je moje pravo - moj stav, nikog ne ugrožavam time.

Rasizam je rasizam i rasizam je glupost a ti ga nazovi kako hoćeš.
 
Uvek se dizala velika galama kada bi se uspostavilo da su povrijeđena prava crnaca. Veliki preobrat u igri nastaje kada pojedini pripadnici afičkih amerikanaca prepoznaju priliku i počinju stvari izokretati u svoju korist. To su ujedno i začeci obrnutog rasizma.


Postoji jedan vrlo poznati primjer obrnutog rasizma koji se najčešće parodira u filmovima, a to je crnac u nekoj situaciji kojoj je njegov glavni argument protiv učinjene mu nepravde: “Is it because I’m black?!”. Dali je to zato što sam crnac? Zvuči poznato? Dodirujući jednu tako osjetljivu temu koja se bazira na pogreškama bijelaca iz prošlosti stvara osjećaj krivnje, a da ne pričamo o mogućnosti dizanja velike prašine oko nastale situacije, jer svi znamo koliko je svijet danas osjetljiv po pitanju ljudskih prava.
 
VIRGINIJA:
Uvek se dizala velika galama kada bi se uspostavilo da su povrijeđena prava crnaca. Veliki preobrat u igri nastaje kada pojedini pripadnici afičkih amerikanaca prepoznaju priliku i počinju stvari izokretati u svoju korist. To su ujedno i začeci obrnutog rasizma.


Postoji jedan vrlo poznati primjer obrnutog rasizma koji se najčešće parodira u filmovima, a to je crnac u nekoj situaciji kojoj je njegov glavni argument protiv učinjene mu nepravde: “Is it because I’m black?!”. Dali je to zato što sam crnac? Zvuči poznato? Dodirujući jednu tako osjetljivu temu koja se bazira na pogreškama bijelaca iz prošlosti stvara osjećaj krivnje, a da ne pričamo o mogućnosti dizanja velike prašine oko nastale situacije, jer svi znamo koliko je svijet danas osjetljiv po pitanju ljudskih prava.

Џони види да ли је непријатељ још ту!
- А, јок ја! Гледао сам те филомове, брат први погине!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top