pomoc oko technikus nova ds

neso15

Početnik
Poruka
13
Imam receiver Technikus Nova D. Ne posedujem nista od dodataka za njega (ni kabl kojim se vezuje sa racunarom ni karticu.....nista)....
Voleo bih da mi neko objasni ili uputi na linkove koji govore o sledecim pitanjima:

- kako da gledam sve kanale
- sta mi je za to potrebno od hardware-a i software-a
- gde mogu sve to da kupim i koji je red velicine cena (pretpostavljam da mi treba neki null kabl i kartica
 
Evo da krenemo od početka :
Prvo : Da bi povezao Tehnikus sa računarom potreban ti je RS 232 kabal ( Null Modem ). To je sve od dodataka što će ti za sada trebati .
Drugo : Tehnikus Nova DS nema mogućnosti ugradnje kartice tako da ti za gledanje kodiranih kanala ostaje jedino da skineš najnoviji software i da ga ubaciš. Sa najnovijim softverom moći ćeš da otvaraš : Premiere , D+ , TPS , Cabo i Polsat za sada pošto očekujemo da i Digi TV ubrzo proradi.
Od programa ti je potreban SetEditEdision 2000 za izvčačenje liste kanala iz prijemnika i uređivanje .
Za ubacivanje softwarea potreban ti je FTLink i za ubacivanje ključeva potreban ti je CasLink mada se ključevi mogu unositi i ručno preko daljinca.

Za početak je najbolje da posjetiš Unikomov sajt na kome ćeš i naći navedene programe i uputstva kako sve ovo da odradiš 8-) 8-)
 

Back
Top