Sta je crklo/crkava? Napajanje il' graficka/e?
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Sta je crklo/crkava? Napajanje il' graficka/e?

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Sta je crklo/crkava? Napajanje il' graficka/e?

Evo ovako. Pre par dana ja pokusao da ukljucim komp,kad ono on se startuje,pa posle 2s iskljuci,a ja moram da iskljucim napajanje da bih ponovo pokusao. Poskidao sam sve kablove od drajvova i graficke i tada je upalio komp. Zatim vratim ja sve kablove i sve extra radi. Ali kvrc! Sutradan palim ja komp,a ono graficka artifaktuje ko luda. Zamene mi za X1950PRO(imao 7900gs) i sve je extra radilo(osim sto sam jedva ugurao tu 2x vecu graficku i sto mi je pokrila 1 ide slot). Ali kvrc,opet! Sutradan(danas u stvari) startujem ja komp,kad ono on se restartuje i restartuje i restartuje i restartuje i nakon 10x se i startuje,al ja nemam sliku na monitoru,a komp opusteno usao u Vistu. Ja iskreno sumnjam u napajanje(Thermaltake TR2 500w 29A na +12v). Sta vi mislite? Da li je vreme za jace napajanje ili jednostavno nemam srece sa grafickim? Btw probao sam sa starom X550 i sve radi ok(osim sto mi sve secka ).

Aktivan član *P*A*B*L*O* (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Sta je crklo/crkava? Napajanje il' graficka/e?

Pa X1950Pro je veci potroshach od 7900GS ali ako ti se to deshavalo i sa 7900GS onda je najverovatnije napajanje.... Probaj josh da downclokujesh procesor na default i da otkachish sve shto ti ne treba ( DVD+RW / Drugi HDD ako imash / Sve nepotrebne kartice etc )
    Ajde pogledaj preko everest ultimate koliko V imash na +12V grani u IDLE a koliko u LOAD....
    Josh ako mozesh da probash karticu kod nekog drugara pa da otklonish svaku sumnju da je do grafichke.... pozz

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Pa realno gledano u mojoj okolini niko nema PCI-e x16 zajedno sa nekim napajanjem jacim od kineskog sa 400w,tako da sam karticu dao imtelu da vide jel radi il' ne. E sad fora je u tome sto mi Everest ne pokazuje tacne podatke za voltazu napajanja(kao sto je to i retkost za sve kompove),ali znam da mi sa "11.34v opada na 11.22v pri load-u. E sad mene kolje to sto ja nemam digitalni voltmetar,pa ne znam tacne cifre. Inace bas jutros probam da startujem komp i on se lepo upali,ali bez slike,opet. Ovog puta sa X550. Posle par restartovanja i menjanja portova na grafickog napokon dobih sliku i izgleda da sve radi ok. Samo se nadam da mi maticna ne crkava.

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Sad su me zvali iz radnje i rekli da graficka ne radi. E al sad me brine da li je napajanje ukokalo graficku ili ne. I brine me to sto mi se to dogodilo i sa 10x slabijom kartom X550. Sad sam u nedoumici jel mi crkava napajanje,maticna ili mozda monitor.

Slične teme

1. OTIMANJE CRKAVA I KATOLICENJE SVETOSAVSKE BOKE
    Autor sklopotnica u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.08.2005., 07:10
  2. Delegacija pravoslavnih crkava na inauguraciji
    Autor Laskens u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.05.2005., 01:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor