VAN GOGH

R

rokerka

Gost
ljudi sta mislite o VAN GOGHU?ja ih obozavam.stvarno su likovi.nisu da se nesto gube kad sviraju.bas su super.ovaj novi album ima dosta dobrih pesama samo ona pesma sta ako bas i ne lici na neki rock,ali nema veze.sve u svemu su jedna od najboljih rock grupa u SCG!

----------------------

Van Gogh

je srpska rok grupa koja je nastala 1986. i najveću popularnost doživela u drugoj polovini devedesetih.

Grupu su osnovali gitarista Zvonimir Đukić Đule, pevač Goran Milisavljević, klavijaturista Đorđe Petrović, basista Predrag Popović i bubnjar Srboljub Radivojević u januaru 1986. Krajem iste godine izašao je prvi album benda, Van Gogh. Ubrzo nakon toga grupa prestaje sa radom.

Zvonimir Đukić je obnovio Van Gogh 1990. godine, i grupa izdaje singl "Gubiš me". Tokom 1991. pojavljuje se album Svet je moj, na kome je pored gitare Đukić preuzeo i ulogu pevača. Pored njega od originalne postave je ostao samo Srboljub Radivojević, a na albumu su svirali i klavijaturista Vlada Barjaktarević, basista Aleksandar Barać i veliki broj gostiju.

Na sledeća dva studijska albuma Strast (1993) i Hodi (1996) grupa je svedena na trio Đukić/Barać/Radivojević. Međutim, nakon toga Barać napušta grupu. 1999. godine izlazi album Opasan ples. Novi basista grupe postao je Dušan Bogović, ali i njega je ubrzo zamenio Dragan Ivanović. Krajem 2002. godine izašao je album DrUnder.

Nakon pauze od skoro četiri godine sedmi studijski album grupe Van Gogh, nazvan Kolo, pojavio se u prodaji 24. maja 2006.
 
Poslednja izmena od moderatora:
rokerka:
ljudi sta mislite o VAN GOGHU?ja ih obozavam.stvarno su likovi.nisu da se nesto gube kad sviraju.bas su super.ovaj novi album ima dosta dobrih pesama samo ona pesma sta ako bas i ne lici na neki rock,ali nema veze.sve u svemu su jedna od najboljih rock grupa u SCG!

Sjajan bend, i svi oni koji kenjaju da se se isfolirali nemaju veze sa zivotom, jer su bas oni jedna od retkih grupa koji su ostali verni svom zvuku. Ljudi umeju da zvuce i tvrdje i melodicnije i mracnije i savrseno jednostavno. Zadnji album je super, a ja sam kreten sto nisam bio na Tasmajdanu...
 
DrUnder je savrsen album! Nezan je, to da, ima elektronike, to da, pun je osecanja, to da, ali je odlican! Ne zvuci tvrdo kao prethodni... But who cares? Sounds good...

Hmmm... A sta mislite o samom spotu za "Klupko"? Zar nije fensi? Ne, ne kazem nista, ja njih mnogo volim, ali samo komentarisem...

P.S. Da li ste culi&sta mislite o tvrdnji da je "Neko te ima" napisana za vreme Djuletove aktivne konzumacije heroina i da je zapravo o njemu? Kada su svirali u Vrnjackoj banji, trazio je da publika kaze koju ce pesmu da sviraju. Svi su, naravno, poceli da pevaju "Neko te ima", i on je, shvativsi sta pevamo, rekao "Ne, ne to! To veceras ne pevamo!" Pomislila sam da ga ta pesma zbog necega boli, ali nisam znala zbog cega. Mozda je samo previse "provaljena" i mozda mu se smucio broj fenserki koje se loze na tu pesmu... Sve u svemu: laz, stara vest, ili medijski trik?
 
guitarrr_babe:
DrUnder je savrsen album! Nezan je, to da, ima elektronike, to da, pun je osecanja, to da, ali je odlican! Ne zvuci tvrdo kao prethodni... But who cares? Sounds good...

Hmmm... A sta mislite o samom spotu za "Klupko"? Zar nije fensi? Ne, ne kazem nista, ja njih mnogo volim, ali samo komentarisem...

P.S. Da li ste culi&sta mislite o tvrdnji da je "Neko te ima" napisana za vreme Djuletove aktivne konzumacije heroina i da je zapravo o njemu? Kada su svirali u Vrnjackoj banji, trazio je da publika kaze koju ce pesmu da sviraju. Svi su, naravno, poceli da pevaju "Neko te ima", i on je, shvativsi sta pevamo, rekao "Ne, ne to! To veceras ne pevamo!" Pomislila sam da ga ta pesma zbog necega boli, ali nisam znala zbog cega. Mozda je samo previse "provaljena" i mozda mu se smucio broj fenserki koje se loze na tu pesmu... Sve u svemu: laz, stara vest, ili medijski trik?

Verovatno je ovo poslednje razlog (ovo sa fenserkama). Uostalom, ne znam kome se vise ta stvar nije smucila!
 
meni su oni zaista strava, mislim volim ih, na tashu je bilo ok, ne bas NEZABORAVNO ali nije lose. mnogo ih volim i postoje dani u kojim mi se vrti samo i SAMO van gogh...a na poneke njihove pesme mi se oduvek plakala i jos uvek placem...covek ume da pogodi zicu...i mislim da je zaista genije, mada mi je lizcno anti patican(pricam o djuletu, koji naravno ne cini ceo van gogh, nemojte me pogresno shvatiti)
 
pa ne znam.meni je najbolja "neko te ima nocas"ali kao sto ste rekli sve su se fenserke naprzile na tu pesmu.tu si "za godine tvoje" "tanka nit" itd.sve su im pesme super
 
Van Gogh je sasvim okay bend. Ja ih nisam nikada nesto preterano slusala, ali sam otisla na Tas kada su imali koncert i bila sam sasvim zadovoljna. Atmosfera je stvarno bila super.

A.
 
to su sve super pesme.po meni oni sviraju najbolji rock u SCG.a sta mislite da li se drogiraju??mislim i djule(koji je by the way najsladji tipus na svetu)i ostali?ja licno u to ne verujem jer djule je ozenjen i ima dete.
 
Uopšte ne razmišljam o tome da li se drogiraju ili ne i to ne može da utiče na moj stav prema njihovoj muzici. To je njihova stvar i njihov veliki problem, ako se drogiraju. Inače, to što je Đule oženjen i ima dete ne mora ništa da znači. Ne bi bio ni prvi, ni poslednji.
 
Bili su dobri , a onda je doslo: ZA VELIKE PARE PRODACU BULJU A SITNE RIBE NEK OSTANU U MULJU
PRODALI SMO SE UZELI SMO PARE PRODALI SMO SE IZDALI DRUGARE
 
Da li neko zna da mi tačno, precizno navede sve njihove albume? Koliko ja znam poslednja 3 su "Opasan ples", "Bez oblika" i "Dr. Under". Šta mislite o koncertu na Tašu? Ja kažem da je bio nikad bolji.
 
Anonymous:
ja mnogo volim ekv i meni van gogh zvuci kao njihova kopija. a svi dobro znamo da kopija nikad ne prevazidje original...........

To si u pravu ali iskreno zar ti se ne dopadaju neke pesme od Van Gogha, tipa Mama, Neko te ima nocas, Delfin, Klatno, Zemlja Cuda ili bilo koja druga?
 
da, naravno da da! ja volim van gogh,i postujem ih jer su verni svom zvuku koji je dobar samo kazem da je za mene ekv nesto jedinstveno jer su jednostavno, bili prvi. uzgred sve nabrojane pesme volim
 
ma van gogh je preterana grupa, jedna od nashih retkih koja neshto vredi...ja ih obozavam i volim jako da ih slusham ishla sam na svaki njihov koncert u ns i super su mi...nerviraju me samo ljudi koji sebi daju za pravo da kazu da slushaju van gogh, a pritom znaju dve pesmice i to neko te ima nocas i brod od papira koje su bile hit nekad i verovatno ce biti uvek al ipak...shto se tiche novog cda, to je neshto sasvim novo...i bash mi se svidja, ali textovi su kao i uvek visoko umni!!!! zato i obozavam van gogh....
 
Onog momenta kada je , na opstu zalost , umro Milan Mladenovic , Van Gog se nasao u nebranom grozdju.
Nemajuci od koga da kopiraju , okrenuli su se novoj taktici : U zmimo reci koje Djule moze da izgovori (kojih je malo) i napravimo kombinacije,varijacije,permutacije i ...... eto kako neki kazu "pogodili su zicu".
Fuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!! BRE!!
 
Najbolji su rockeri u Srbiji.Imaju preterane pesme dok uzivo zvuce najbolje.Znaju neke pesme da obrade i u pank fazonu kao npr.aleluja,sp & sp,bez oblika,klatno ali i ostale pesme su im savrsene dali zna,mama,maniutami,delfin,polje snova,puls,buldozer,muzicka kuca,strast,sreca,extaza,kiselina,neko te ima,put,basna........dok o novom albumu treba komentarisati malo kasnije.
 

Back
Top