VAN GOGH

jako gotivim i njihove starije pesme....tipa glorija, za kim zvona zvone, nocno nebo, tiho hodam i naravno TRAGOVI PROSLOSTI....oni ce uvek biti nesto....meni su jednostavno super....i jednostavno vrede jako puno....iiiiiiiiii ja ih obooooozaaaaaaaavaaaaaaaaaammmmmmmmmmmm..........
nina 8)
 
VAN GOGH prosto obožavam, veliki sam njihov obožavatelj. Svaku njihovu pesmu volim, a to da li se Đule drogira za mene nema smisla. Jednostavno ga obožavam, možda i idealizujem i zato neverujem u te prazne priče koje nemaju smisla.
Da nema Van Gogh-a ne znam šta bi bilo od mene. Iskreno rečeno volim ih i trudim se da ne propustim njihove koncerte.
 
Van Gogh je bio dobar do Hodi-a e onda se pogorsao toliko da vise nemogu da ga slusam. I na Hodi-u je krenuo da se seljaci ali ne toliko, ali posle njega. . . smucio mi se za ceo zivot. A najgore od svega je to sto ljudi zaboravljaju one prave pesme koje JESU DOBRE kao sto su "Tragovi proslosti", "Mama" i sl. Svi se pale nesto na "Neko te ima nocas" i to na ovu novu verziju koja je ocajna. Ona stara je bila daleko bolja. Djule je posle Hodi-a trebao da prestane sa radom pa da kao i Goblini (izdali Re-Contra i to im bio najbolji album i kraj, ode Golub u Italiju. . . a nama ostala fama o tome kako je nekad postojao jedan bend koji se zvao Gobilini i koji je imao sve same himne i da sesecamo do kraja zivota njihovih svirki) ode u istoriju kao jedna od najboljih YU bendova, a ne da se tu seljaci i onda da izgubi stare fanove radi novih. Jako je los i muka mi je od njega. Ako vec odem na njegov koncert idem jer je besplatan ili u tom momentu nema nista bolje, a pun sam negativne energine pa da je istrosim na pozere i sl. koji zele da se sutaju (npr. EXIT ili Koncert Godine). Van Gogh posle Hodi-a SUCK!!!
 
rokerka:
ljudi sta mislite o VAN GOGHU?ja ih obozavam.stvarno su likovi.nisu da se nesto gube kad sviraju.bas su super.ovaj novi album ima dosta dobrih pesama samo ona pesma sta ako bas i ne lici na neki rock,ali nema veze.sve u svemu su jedna od najboljih rock grupa u SCG!

Sve najbolje mislim o VAN GOGH-u! Likovi su, uvek su im zanimljive pesme i spotovi. Imaju neki svoj zvuk,nesto posebno,ne znam...Zato ih volim! A zar uopste neko i sme da kaze da nisu dobri?! :lol:
 
To je bend koji nikada nebi ni nastao da nije se desilo sta se desilo sa EKV-om.A inace Djule je veliki laf jedino sto je mnogo veliki pozer mnogo bi da svima bude lep . Sve u svemu iskoristio je momenat i to je sve
 
Van gogh, nekada, i van gogh sada, razlika je ogromna.ne znam da li ste primetili ali sve grupe se kvare. sve legende prestaju to da budu...EKV,mislim da sam srecna sto vise ne postoje jer nemogu da iybace neki novi album koji ce biti cista komercijala... hocu da kazem da su oni ostali legende domaceg rocka, i da ce to biti zauvek...
 
djule van gogh bi bio strav politicar!
nema pojma u onome sta radi ali zato ume SUPER da kenjaaaaaaaaaaaaa :-)
sta da vam kazem, ljudi su pravi demagozi.
 
onog trenutka kada budes shvatio sta je hteo da kaye, shvatices poentu njegovih pesama, za koje je potrebno malo dubokoumnije razmisljanje...
to je poenta i EKV-a,yato ih i porede, a i djule je i svirao za njih
 
metalka_86:
onog trenutka kada budes shvatio sta je hteo da kaye, shvatices poentu njegovih pesama, za koje je potrebno malo dubokoumnije razmisljanje...
to je poenta i EKV-a,yato ih i porede, a i djule je i svirao za njih

ja (skoro)savrseno kontam EKV, obozavam tu grupu i nema pesme ili text-a koji mi se ne svidja, ne razumem, ili tako nesto, dok za razliku od njih Van Gogha nikako ne kontam. zasto? da nisu oni nesto dublji, dubokoumniji? taman posla. EKV je za nas isto sto i Pink Floyd za ostatak sveta. krajnja granica. a ovaj van gogh, sa djuletom koji voli da pozira, da glumi facu, mislim na ovaj SADASNJI van gogh ne vredi ni pet para. muzika je ocajna. vrte tri akorda po pesmi, muckaju, sve neke instant-pop-limunade, idiotski textovi, sta on tu prica? nista. ljudi su se istrosili. od pesme "brod od papira" nisu napravili NIJEDNU pesmu vrednu spomena.
pogledaj sta rade. neki OCAJNI spotovi, "svevidece oko" DR.Under, totalne besmislice, koncert na Tasu za "sva cula" ...... bas me briga za sva cula, kad oni to ne umeju da rade vec tripuju da su Pink Floyd koji je, ruku na srce, neponovljiv. momci iz van gogha su se pogubili, to je definitivno. mislim, ovaj novi album, i onaj prethodni su jako losi ..... toliko tripova, petparackih baladica debilnih imena poput "Klupko" ili "Sta ako?" ..... ocaj ocaj ocaj.
a ti, metalko86, voleo bih da me prosvetlis, da mi kazes taj duboki smisao njihovih pesama, posto meni "duboko razmisljanje" ocito nedostaje posto ne kontam VanGogh besmislice i tricarije.
 
hteo sam i da kazem da mi je muka od poredjenja van gogha sa EKV-om ...
da li je iko svestan da su ovi iz van gogha pravi pravcati demagozi koji nam nude gluposti za skupe pare? zar vi mislite da su oni "rokeri", koji tragaju za dobrim zvukom, idejom, i smislovima, kao sto sami pricaju?
oni jure novac.
u jednom od proslih brojeva RockExpressa, muzickog magazina, bilo je pismo jedne citateljke koja je ispricala sta se desilo na jednoj svirci Van Gogha kojoj je prisustvovala, u lokalu u jednom mestu,ne secam se kojem. posle svirke je vlasnik lokala isplatio Djuletu novac koji je zbog slabe posete bio mali. koliko je to "malo" je relativno pitanje, ali Djuletu je bilo malo pa se izderao na vlasnika lokala u stilu "sta je ovo? kako cu ja deci hleb da kupim?" ..... citateljka koja je ovo ispricala je iskritikovala Djuleta zbog toga, a urednik REX-a ga je branio u stilu "skupi su troskova putovanja, iznajmljivanja kombija, opreme, bla bla bla".
molim vas. jel znate gde Djule letuje, kakve su im organizacije koncerata, koliko su skupe i retke njegove gitare, na kraju krajeva, pogledajte kako se covek oblaci!
i sve je jasno. stalo im je do para, a ne do toga da nam saopste nesto sto oni vide, znaju, osecaju.
za razliku od njih, ljudi iz EKV-a su svoje kratke zivote posvetili upravo saopstavanju svojih ideja, osecanja, onoga sto oni vide a drugi ne. oni su nas upozoravali na ovo sto mi sad zivimo, bili su puni ljubavi za ljude, za gradove, za prostore, za ovu zemlju, i oni su umrali kako je ova zemlja tonula. upozoravali su nas da smo "mi dozvolili da stvari odu predaleko", da je "neko ovde opet napravio gresku", na kraju spota za "Anesteziju" su nam stavili velikim slovima poruku "Probudi se!" ......
razmislite dobro, sta nam to van gogh saopstava?
nista.
zato, molim vas, ne poredite ova dva benda.
 
ljudi bre odakle tolika mrznja prema van goghu????jeste da su se iskvarili ali imaju oni dobre pesme.sta kazete za djuletovo lizanje kamere na festivalu u CG??meni licno je to odvratno!!!!!
 
Ajde ljudi STOP,DOSTA VISE,jeste da Djule sada izigrava nekog fensi tipa ali brate on ima porodicu,dete....ni on nije vise toliko mlad da bi se valjao na pozornici kao nekad ali je ipak ostao dostojan svom zvuku.Mozete reci sta hocete ali iza njega su ostali hitovi i hvala mu za to.Verujte mi upoznao sam ga i uopste nije isfeminiziran kao sto mislite.

Ziveo Srpski Rock N' Roll!
 
Firmas:
Ajde ljudi STOP,DOSTA VISE,jeste da Djule sada izigrava nekog fensi tipa ali brate on ima porodicu,dete....ni on nije vise toliko mlad da bi se valjao na pozornici kao nekad ali je ipak ostao dostojan svom zvuku.Mozete reci sta hocete ali iza njega su ostali hitovi i hvala mu za to.Verujte mi upoznao sam ga i uopste nije isfeminiziran kao sto mislite.

Ziveo Srpski Rock N' Roll!

i to shto si ga upoznao....
za to vremence si ga tako dobro upoznao,a?
veslaj dalje bejbe, nemash pojma....
"samo svoja" je upravu!
 
Pricajte sta hocete ali nema te metalike ili kakvog mejdena koji je bolji od Srpskog Rock & Rolla.Bilo je dovoljano vremena,taman koliko je bilo potrebno.Krivo ti je? :twisted:
 
rokerka:
ljudi sta mislite o VAN GOGHU?ja ih obozavam.stvarno su likovi.nisu da se nesto gube kad sviraju.bas su super.ovaj novi album ima dosta dobrih pesama samo ona pesma sta ako bas i ne lici na neki rock,ali nema veze.sve u svemu su jedna od najboljih rock grupa u SCG!

Mozda je Van Gogh najbolji zato sto je Djule pravi "profesionalac"! Uvek ima vremena za novinare, nahrani ih i napoji pa splacine posle nemaju druge nego da ga hvale! Ljudi vole da kazu kako oni imaju inteligentne textove, a u stvari radi se o tome da ih mozemo podeliti u dve grupe: 1) cisto lupetanje bez ikakvog smisla (Klatno),2) malogradjanski sevdah (Neko te ima nocas).
A,da, nisam mislio nista da pisem povodom Van Gogh-a, ali kada sam video kako se ljudi odusevljavaju, morao sam da reagujem! Bolje slusajte Cecu, to vam je rok isto kao i ovaj gore pomenuti, plus imate i taj "rebel" element posto je zena bila u corci!!! Sa druge strane, ako imate volje da se malo pomucite, zagrebite ispod povrsine i naci cete gomilu bendova posle kojih ce vam Van Gogh izgledati sasvim jadno i smesno! Pozdrav
 
Pa zashto svaka tema kod nas mora da se ispolitizuje!Mislim,smatram da Van Gog pristupa muzici sa vecim osjecanjem nego shto je to radio EKV.Ipak necu da kazem da su oni pretecha Van Gogu,ali su sigurno ostavili mnogo jachi utisak iza sebe.Najbolje pjesme:Klatno,tragovi proshlosti,bla,bla,bla
 

Back
Top