Srbija kuca na (ras)PRODAJI! 1
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Srbija kuca na (ras)PRODAJI! 1

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Srbija kuca na (ras)PRODAJI! 1

Da li vam se chini da se nash ,,put`` ka Evropi...zasniva na tome...da se sve shto je domace i vredi... unishtava, prodaje ili gasi!?!?!
    Da li je to cena koju Srbija mora da plati da bi ushla u Ewropsku uniju...?i tako postane josh lakshe trzishte za strane firme i strani kapital!! Pa se pitam sa chime ce da udje u tu famoznu EU kad se sve rasproda...

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Srbija kuca na (ras)PRODAJI! 1

E uveo bi moratorijum na min. 100 postova pre mogucnosti postavljanja teme na politici.
    Mrzi me da pisem po stoti put na ovako glupe teme. Moze da se pise o korupciji u toj rasprodaji, ali ne mogu vise o ovome.
    Kome se ne svidja nek ide na Kubu ili u Venecuelu.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Wolf_SmEkEr
    Da li vam se chini da se nash ,,put`` ka Evropi...zasniva na tome...da se sve shto je domace i vredi... unishtava, prodaje ili gasi!?!?!
    Da li je to cena koju Srbija mora da plati da bi ushla u Ewropsku uniju...?i tako postane josh lakshe trzishte za strane firme i strani kapital!! Pa se pitam sa chime ce da udje u tu famoznu EU kad se sve rasproda...
    Da! Jeste!

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Не разумем... на шта мислиш???

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio _guru_
    E uveo bi moratorijum na min. 100 postova pre mogucnosti postavljanja teme na politici.
    Mrzi me da pisem po stoti put na ovako glupe teme. Moze da se pise o korupciji u toj rasprodaji, ali ne mogu vise o ovome.
    Kome se ne svidja nek ide na Kubu ili u Venecuelu.

Da znaš.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Pa znash kako...ja sam nov ovde...aa da idem u nazad i da trazim temu...ne pada mi napamet..ako zelite zakljuchajte je!! Objasni josh jednom molim te ...da i ja chujem ako te ne mrzi.... odgovori na pra postavljenih pitanja u prvom postu!
    Kakve veze ima Kuba ...sa tim shto se protivim rasprodaji i unishtavanju....domacih firmi...koje su i te kako bile jake!!?!!

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Ma koje firme i kada su bile jake?
    Mislim ima par njih koje su tajkuni kupili za dz (stecajna mafija zvuci poznato).
    Ostalo je dobro za populizam radikala. Imam ja zeta radikala. U Pozarevcu od jacih firmi nekada su postojali Bambi, Imlek, Morava (poljoprivredne masine koje dodaju traktoru), Litas, MIP(mesna industrija pozarevac), VoceProdukt i Seceranu. Kad god krene da prica o DS, DSS i G17 lopovima uvek su mu puna usta svih ovih firmi i toga kako su nekada super radili, bili su lideri na Balkanu i izvozili po celom svetu. Posla je bilo toliko da su te poslodavci sa biroa hvatali pre nego sto bi se prijavio kao nezaposlen. I bilo je tako, ali moj zet slucajno/namerno uvek previdja cinjenicu da su osim prva cetiri preduzeca sva ostala propala u vreme vlasti SPS i njihovih drugova iz vlasti SRS.
    Ta zamena teza je cesto prisutna i na ovom forumu, a osecam da je i ti forsiras.
    Naravno ima slucajeva koji su kao Knjaz Milos, ali on je prodan po izuzetnoj ceni i njihovi akcionari su se oparili kao retko ko.
    A rasprodaja mora da se izvrsi ako hocemo jaku i efikasnu kapitalisticku privredu. Ako hocemo kao nekad u komunizmu mozemo i na tome da poradimo, ali kao sto kazem eto vam Kuba i Venecuela.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

hm....bilo je dosta jakih firmi!!!....ewo npr. imam neku rodbinu u Zrenjaninu....ranije veliki industriski grad, sa mnoshtvom fabrika!! aa sada je vecina fabrika ugashena ili rasprodata....npr. Dijamant zrenjanin....pivara Zr....shecerana - od jachih i dosta manjih....fabrika tepiha...fabrika brodova(delovi za brodove)...itd. tako je i svaki grad imao po neku firmu koja je bila dosta uspeshna!
    da ne pricham o prodaju Frikoma...Knjaza..Soko shtarka....i svega ostalog...od domacih tekstilnih fabrika...beotexa,kluza...preko Mobtela...beopetrola...sartida.....pa do raznih rudnika i prkopa !!!! Zastava Kragujevac, IMR ....DMB...i mnogi drugi... ce se verovatno u narednim godinama ugasiti...ili prodati!!! Velika vecina tih firmi je prodata posle 5. oktobra! i dolaska demonkrata! Ne misli da sam ja radikal, jer to nisaml!!!! ja sam samo Srbin!
    Ok slazem se da po neshto treba prodati....ali shta nashi rade sa tim parama...??? u shta ih oni ulazu??? u srednjivanje ulica..parkova...itd...to ja zovem sistem trule jabuke....lepa spolja...al trula iznutra!!
    Sve shto je vishe domacih (uspeshnih) firmi...bice jacha i drzava, jer oni deo novca moraju da odvoje drzavi! shto nije sluchaj sa privatnim firmama!!!
    Kapitalizam je veliko zlo sadashnjeg vremena!!! i velika sam pristalica socijalizma! shto se tiche komunizma...nikada nije ni postaojalo....jer ta ideja je u ovom trenutnu ne moguca u praksi!!!

Slične teme

1. OPTIBOX-HDCICX u Prodaji
    Autor rosesat1 u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.01.2009., 22:30
  2. Srbija kuca na vrata EU
    Autor Dupont u forumu Politika
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 13.09.2008., 03:57
  3. GPhone u prodaji za dve nedelje?
    Autor 1972 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2