5.1 pomoc

shares

Obećava
Poruka
52
Ima li neki program, preko kojeg mogu da slusam muziku na 5.1 sistemu zvucnika. Najbolje bi bilo ako neko zna kako idu podesavanja na winampu za 5.1, posto mi se preko njega cuju samo frontalni zvucnici.
U control panelu sam sve podesio .Ali ne rade svi .
 
Че Гевара:
Mislim da je u pitanju zvucna kartica,a ne program.Kod mojih drugova takva vrsta zvucnika funkcionise normalno pod svim audio-video plejerima.
Potpuno se slažem sa @Че Геварoм.Zvučnici odnosno zvuk se obično podešava pomoću softvera koji ide uz "zvučnu" karticu (bilo da je integrisana ili ne integrisana),i kada se tu pravilno podese moraju da rade sa bilo kojim audio-video playerom,mada Power DVD ili možda i neki drugi mora da se podesi na 5.1.Naravno i svi priključci prethodno moraju biti utaknuti na svoje mesto za šta bi trebalo da imaš uputstvo.E sad moguće je da ima veze i verzija Winampa što kaže @antanas...Nikako se ne slažem sa @CyberPatuljkom,zašto je onda uzimao 5.1 da bi ih stavljao u mod 2.1? Inače potpuni efekat 5.1 zvuka dolazi do izražaja samo u DVD filmovima koji podržavaju 5.1 , dok u DivX ili mp3 imaš samo stereo zvuk!
Javi šta se dešava!!!
 
Znaci zvuk u winampu 5.0+ ti je vec podesen da ide na 5.1,samo treba u drajveru da podesis da razbacuje zvuk na sve zvucnike.Usput proveri i u winampu stavku Options >> Preferences >> Plug-ins >> Output >> Direct Sound Output, i tu vidi da li je otkaceno Allow hardware acceleration.To bi trebalo da bude to sto se tice winamp-a,sad samo jos drajvere da podesis
@buzak: Da li si siguran da mnostvo divx-a ne ide sa aac zvukom???Imao sam Tomb Raidera 1 (seti se kad je sniman) divx sa 5.1 zvukom ;)


Inace starije verzije winamp-a rade 5.1 samo sa ukljucenim gore opisanim :D
 
@buzak: Da li si siguran da mnostvo divx-a ne ide sa aac zvukom???Imao sam Tomb Raidera 1 (seti se kad je sniman) divx sa 5.1 zvukom
@nikola_v86 cenim,cenim,moguće je, ali većina ovdašnjih DivX-a ima samo stereo.Baš me zanima šta će uraditi @shares.
Pozdrav!!!
 

Back
Top