Rad nogu

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Koliko mimika i gestovi igraju ulogi pri izboru partnera?
Ono..fora govor tela i to...da/ne?
Nachin na koji drzi ruke,pipa kosu,gleda,grimase koje pravi,kako sedi,ustaje,hoda,smeje se....itd.
Ne mislim ovde na neku jadnu isfoliranost,vrckanje dupetom itd.,nego prirodne stvari,mimika,kretanje,ponashanje kroz vid neverbalne komunikacije.
Neki prichaju da je sve stvar fermona,ali ja sam vishe mishljenja da podsvesno biramo stavove koje vezujemo za idelake za koje mislimo da sa sobom nose....mozda...ili kombinacija sa hemijom...
A?
 
kad mi se neka osoba svidja,cini mi se da sama nesvesno pravim odredjene porete "gestove"....
stvar je i sa muskarcima,nekada ti samo po pokretu ili pogledu bude jasno da imas zeleno svetlo (ili da ima) za muvanje....
devojke nekako imaju tu neodoljivu potrebu da osobu koja joj se svidja dotaknu skoro ne primetno nekim delom tela...
blago naginjanje i dodir ramenom,lagani prelazak prstima preko njegove ruke....mnogo je toga...
ali smo bas providne:mrgreen:
 
Lusy Lusy:
kad mi se neka osoba svidja,cini mi se da sama nesvesno pravim odredjene porete "gestove"....
stvar je i sa muskarcima,nekada ti samo po pokretu ili pogledu bude jasno da imas zeleno svetlo (ili da ima) za muvanje....
devojke nekako imaju tu neodoljivu potrebu da osobu koja joj se svidja dotaknu skoro ne primetno nekim delom tela...
blago naginjanje i dodir ramenom,lagani prelazak prstima preko njegove ruke....mnogo je toga...
ali smo bas providne:mrgreen:


jeste...al nekad dobro posluzite...
 
Ne volim kad smotano hoda, to mi je nesto najgore, ono, prvo prsti pa peta, ne znam kako da objasnim, kad drzi ruke uz telo dok hoda... :?
Volim kad vidim da lepo pali cigaretu... 8) Da lepo izbacuje dim, ne onako na sve strane, ali ne ni onako gejevski... 8)
 
Dana2503:
Ne volim kad smotano hoda, to mi je nesto najgore, ono, prvo prsti pa peta, ne znam kako da objasnim, kad drzi ruke uz telo dok hoda... :?
Volim kad vidim da lepo pali cigaretu... 8) Da lepo izbacuje dim, ne onako na sve strane, ali ne ni onako gejevski... 8)
onako sigurno...kad napravi taj pokret dok pali cigaretu,pa duboko uvuce dim,i lagano ga izbaci...ahhh...
treperim...ti kad ubodes:D
 
Meni na jednom ispitu smanjili ocenu zbog mog prirodnog i opustenog ponasanja. Uveli nas dvoje u neki prcvoljasti kabinet i ja sela u neku fotelju i prekrstila noge ko muskarac, sto radim kad sam u pantalonama. Onda previse zivahno govorim, deluje ostrasceno. Onda sam u sred price trazila vode od koleginice i nategla i mada ne masem mnogo rukama, u trenutku sam zamahnula zivahno papirom( konceptom) i asistentkinja mi rekla da ih ne "samaram". Profesor se smeskao sve vreme, ali ona je toliko bila zblanuta da me pola nije ni slusala. Jos kad na sve to dodam moj samouvereni stav i slobodu da se raspravljam (ispalila sam asistentkinju, he, he, nesto nije znala), ode ocena sa komentarom "Koleginice, mnogo toga znate i citali ste, vidi se, al' ovo je ipak ispit!". :lol:
 
divlja:
Meni na jednom ispitu smanjili ocenu zbog mog prirodnog i opustenog ponasanja. Uveli nas dvoje u neki prcvoljasti kabinet i ja sela u neku fotelju i prekrstila noge ko muskarac, sto radim kad sam u pantalonama. Onda previse zivahno govorim, deluje ostrasceno. Onda sam u sred price trazila vode od koleginice i nategla i mada ne masem mnogo rukama, u trenutku sam zamahnula zivahno papirom( konceptom) i asistentkinja mi rekla da ih ne "samaram". Profesor se smeskao sve vreme, ali ona je toliko bila zblanuta da me pola nije ni slusala. Jos kad na sve to dodam moj samouvereni stav i slobodu da se raspravljam (ispalila sam asistentkinju, he, he, nesto nije znala), ode ocena. :lol:


mislim da ovo nije bio razlog :lol:
 
Shto opushtenije ponashenje, osoba koja ne razmishlja o svakom svom pokretu, ne chini ga usiljenim... takve volim....
Najvishe volim one koji me gledaju u ochi... nekako mi to prija.. mnooooogo....
 
Volim kad se neko lepo prirodno i iskreno smeje... to me odushevljava... volim kad je kulturan i kad je siguran u ono shto pricha...kada ne gestikulira rukama mnogo,jer ja sama vec to previshe radim...mashem na sve strane.. :lol: ...takodje ne volim kad neko suvishe glasno pricha,jer (opet) pored toga shto mnogo brbljam,to chesto radim veoma glasno... pa je dobro da pricham sa nekim ko me malo..smiruje,u suprotnom bih se nadvikivala... :lol: :mrgreen:
 
Naravno da gestove povezujem sa licnoscu te osobe. Volim spontane, prirodne, neisfolirane. Volim kad stoji/sedi pravo. Volim kad mi prilikom uponavanja jako stisne saku. Volim kad jasno i razgovetno prica. Bez mucanja, bez onog "pa", bez pauza. I volim kad ima lep i cist glas :) Ima tu jos nekih sitnica koje je nemoguce isplanirano odraditi... ;) I bas to je neverbalna komunikacija na osnovu koje mudri ljudi stvaraju sliku o drugim ljudima :)
 
Liv Tyler:
Naravno da gestove povezujem sa licnoscu te osobe. Volim spontane, prirodne, neisfolirane. Volim kad stoji/sedi pravo. Volim kad mi prilikom uponavanja jako stisne saku. Volim kad jasno i razgovetno prica. Bez mucanja, bez onog "pa", bez pauza. I volim kad ima lep i cist glas :) Ima tu jos nekih sitnica koje je nemoguce isplanirano odraditi... ;) I bas to je neverbalna komunikacija na osnovu koje mudri ljudi stvaraju sliku o drugim ljudima :)
Da,to sam zaboravila...govori dosta o njemu...najezim se kada prilikom upoznavanja naidjem na mitiljavo rukovanje...
 
tara623:
Da,to sam zaboravila...govori dosta o njemu...najezim se kada prilikom upoznavanja naidjem na mitiljavo rukovanje...
I ja... Nebitno da li je muskarac ili zena, potencijalni partner, prijatelj, kolega, komsija... Odmah mi u glavi zvoni kako to nije iskrena, ni srdacna osoba vec neki prevrtljivi licemer...
 
Derer:
Koliko mimika i gestovi igraju ulogi pri izboru partnera?
Ono..fora govor tela i to...da/ne?
Nachin na koji drzi ruke,pipa kosu,gleda,grimase koje pravi,kako sedi,ustaje,hoda,smeje se....itd.
Ne mislim ovde na neku jadnu isfoliranost,vrckanje dupetom itd.,nego prirodne stvari,mimika,kretanje,ponashanje kroz vid neverbalne komunikacije.
Neki prichaju da je sve stvar fermona,ali ja sam vishe mishljenja da podsvesno biramo stavove koje vezujemo za idelake za koje mislimo da sa sobom nose....mozda...ili kombinacija sa hemijom...
A?

Govor tela je najbolji deo cele igre muvanja...i po meni najvetji faktor u toj prichi, ko ga ne vidi - mozhe lagano da se mane muvanja riba...
 

Back
Top