komunisticki zlocini

slavonija

Veoma poznat
Poruka
12.220
prema pisanju zapadne stampe u poslijednjih tjedan-dva u Sloveniji je otkriveno 540 masovnih grobnica. dosada se smatralo da je Srebrenica najvece mjesto pokolja neduznih poslije WWII u Evropi, ali tome nije tako..Der Spiegel kaze npr." daleko vise od 100 000 Hrvata, muskaraca, zena i djece, oko 15 000 Slovenaca, vise tisuca Volksdeutscher-a, kao i nekoliko tisuca njem. vojnika mucki je ubijeno pri svom bijegu prema zapadu" Proglaseni kolabricionistima ubijani i masakirani ti ljudi. Times kaze "kako je to najjace i najcvrsce cuvana tajna , preko 40-ak godina, od jugoslavenske tajne policije i do sada politicka tabu tema u Evropi" Do sada su iskopana na jednoj lokaciji 419 kostura a u drugoj 1139, civila Volksdeutscher-a, za koje je jug. strana tvrdila da su po logorima u Slovenij, gdje su bili internirani, poumirali od turbrkuloze i drugih bolesti. U jednoj od grobnica, gdje se pretpostavljaju ostaci od oko 20 00 Hrvata prva iskapanja su pokazala da su kosturima bila vezane ruke zicom i pucano im u potiljak...Nadalje, pise i Times, da je slovenacka vlada jos 91-e god. o prvim nalazima masovnih grobnica obavijestila englesku i njemacku vladu i da se nista nije poduzelo. Tek svojim clanstvom u EU, i u zadnje vrijeme poceli su radovi na istrazivanju...s jedne strane masovna napuhivanja broja zrtava zbog ratne odstete, a s druge strane masovni ratni zlocini...
nije mi samo jasno da na podrucju bivse SFRJ ni da danas nema politicke volje da se preispita komunisticka povijest ; na vlasti su djeca pocinitelja...ali bitno je da je krenulo, izaci ce sve na vidjelo dana i ja se nadam da je poneki od pocinitelja jos ziv
 
Па о томе је најбоље знао покојни прецедник Хрватске Туђман.
Њега сте требали питати, а не писати му лажне биографије.
Што се тиче страдалих бројке још нису утврђене.
Зна се само да међу стрељанима има доста и црногорских четника који су бежали са породицама.
 
Ubijeno je navodno i nekoliko hiljada cetnika.

Medjutim, verovatno je ne mali broj tih fašista poginuo u borbi sa partizanima kad su se povlačili, nisu svi streljani kao zarobljenici- i to nije nikakav ratni zločin ako su poginuli u borbi. a imam utisak da se sad zeli prikazati kako su to sve bili zarobljenici koji su streljani što ej manipulacija.

Generalno, mislim da je ovima koji su bili zarobljenici trebalo organizovati sudjenje i sve za koje se dokaze da su cinili i pomagali fašističke zločine- osuditi na smrt streljanjem, a ne ovako bez sudskog procesa, jer ubijanje zarobljenika bez sudjenja je takodje zločin.

Dakle trebalo ih je procesuirati,izvesti dokaze, osuditi, pa onda postreljati, a manji broj onih za koje se dokaze da nisu cinili i pomagali zlocine itd. a da su recimo mobilisani pod pretnjom streljanjem itd, njih osloboditi.

Ali generalno medju tim pobijenima je 100% bio ogroman broj okorelih fašista i zlocinaca, najviše ustaša, koji su činili uzasne zličine, klali, ubijali, bacali u jame nevine civile... tako da mi tih fašista uopšte niej žao što su ih pobili, samo onog manjeg dela koji sa tim nisu imali veze a recimo na silu i pod pretnjom smrcu mobilisani.

Generalno dize se prevelika fama oko ovoga, pogotovo u hrvatskoj a sad i u sloveniji i pokusava se id a se to proširi. ej ljudi, pa to nisu bili nikakvi civili, zene i deca itd, već fašisti koji su ubijali i klali neduzne ljude sirom bivse jugoslavije... čemu toliko sazaljenje prema tome što su ubijeni takvi zlocinci, pa nista drugo nisu ni zasluzili... samo u ndh su pobili vise od 700 000 neduznih ljudi.

"oni su morali umreti da bi jugoslavija mogla ziveti" ;-)
 
ilkebgd:
Ubijeno je navodno i nekoliko hiljada cetnika.

Medjutim, verovatno je ne mali broj tih fašista poginuo u borbi sa partizanima kad su se povlačili, nisu svi streljani kao zarobljenici- i to nije nikakav ratni zločin ako su poginuli u borbi. a imam utisak da se sad zeli prikazati kako su to sve bili zarobljenici koji su streljani što ej manipulacija.

Generalno, mislim da je ovima koji su bili zarobljenici trebalo organizovati sudjenje i sve za koje se dokaze da su cinili i pomagali fašističke zločine- osuditi na smrt streljanjem, a ne ovako bez sudskog procesa, jer ubijanje zarobljenika bez sudjenja je takodje zločin.

Dakle trebalo ih je procesuirati,izvesti dokaze, osuditi, pa onda postreljati, a manji broj onih za koje se dokaze da nisu cinili i pomagali zlocine itd. a da su recimo mobilisani pod pretnjom streljanjem itd, njih osloboditi.

Ali generalno medju tim pobijenima je 100% bio ogroman broj okorelih fašista i zlocinaca, najviše ustaša, koji su činili uzasne zličine, klali, ubijali, bacali u jame nevine civile... tako da mi tih fašista uopšte niej žao što su ih pobili, samo onog manjeg dela koji sa tim nisu imali veze a recimo na silu i pod pretnjom smrcu mobilisani.

Generalno dize se prevelika fama oko ovoga, pogotovo u hrvatskoj a sad i u sloveniji i pokusava se id a se to proširi. ej ljudi, pa to nisu bili nikakvi civili, zene i deca itd, već fašisti koji su ubijali i klali neduzne ljude sirom bivse jugoslavije... čemu toliko sazaljenje prema tome što su ubijeni takvi zlocinci, pa nista drugo nisu ni zasluzili... samo u ndh su pobili vise od 700 000 neduznih ljudi.

"oni su morali umreti da bi jugoslavija mogla ziveti" ;-)


napisao si toliko gluposti da u biti nije potrebno na to odgovarati...
ali, ipak samo par stvari..
za vrijeme ubojstava nije bilo bitki...
prema tvojoj logici i "znanju" mi smo trebali pobiti sve srbe pri povlacenju...
glupane, razmisli prije nego pises...
 
sevilja:
slavonija, ko ih je pobio?

За Фрању Туђмана се зна у вези Блајбурга, само Хрвати то негирају.
Иначе главни су били Тито и Коста Нађ. Ниједан од ове двојице није Србин.
Један је Хрват, а други Мађар ваљда.
Не знам какве везе ми имамо с тим.
 
*BILJA*:


nadam se da necu morati relativizirati moje misljenje da si ti, unatoc cinjenici da si patriJota, nisi glupa...
sto si htjela da kazes...

da su 28 000 zidova u Srbiji poubijali njemci i ustase?
( uoistalom vise zidova je ubijeno u Srbiji nego u Hrvatskoj)
i da su njemci i ustase bili ti koji su Beograd, prvi u Evropi, proglasili "judenfrei"
 
Dikan:
За Фрању Туђмана се зна у вези Блајбурга, само Хрвати то негирају.
Иначе главни су били Тито и Коста Нађ. Ниједан од ове двојице није Србин.
Један је Хрват, а други Мађар ваљда.
Не знам какве везе ми имамо с тим.
Ne znam zasto postavljas pitanje kakve veze vi imate s tim.
Zlocine su pocinili komunisti i partizani.
Sad se moze postaviti pitanje tko je bio u sastavu tih postrojbi i
tko je zapovijedao. Jasno je da je Tito bio upoznat sa situacijom.
 
slavonija:
nadam se da necu morati relativizirati moje misljenje da si ti, unatoc cinjenici da si patriJota, nisi glupa...
sto si htjela da kazes...

da su 28 000 zidova u Srbiji poubijali njemci i ustase?
( uoistalom vise zidova je ubijeno u Srbiji nego u Hrvatskoj)
i da su njemci i ustase bili ti koji su Beograd, prvi u Evropi, proglasili "judenfrei"

Opet grešiš. U Srbiji nije bilo logora smrti, već su Jevreji uglavnom slati u logore u
Poljskoj, Austriji i Nemačkoj.
Nemci uz pomoć Nedićevaca su držali logore na Sajmištu i Banjici, ali to nisu bili logori smrti
mada su mnogi Jevreji, četnici i partizani ubijeni tamo.
Najvažnija činjenica je da Srbija nije bila nezavisna država već je bila pod nemačkom okupacionom vlašću.
Srbija je bila raskomadana a onaj deo koji nije pripao nijednoj državi Nemci su tretirali kao
okupacionu zonu.
 
Jok trebalo je pustiti Ujke kucama,mislim to sve fin svet bio,zato su i bezali glavom bez obzira samo da ih se ne dochepaju Partizani.
Koji ste vi Hrvati licemeri,pa to je neverovatno.
Kad neko pobije najmanje pola miliona ljudi,shta drugo moze da ochekuje,osim osvete.
Nego je to josh jedan u nizu pokjushaja relativizacije Ustashtva koga bi trebalo da se srtamite.
Bruka.
 
porin50:
Ne znam zasto postavljas pitanje kakve veze vi imate s tim.
Zlocine su pocinili komunisti i partizani.
Sad se moze postaviti pitanje tko je bio u sastavu tih postrojbi i
tko je zapovijedao. Jasno je da je Tito bio upoznat sa situacijom.

Kažem zbog toga zato što je Tuđman učestvovao u tim događajima i on vam je najbolje mogao
to objasniti. E sad što je on to prikrivao, a vi niste hteli da istražujete to je drugi problem.
Svedoci tih dogadjaja su uglavnom u Sloveniji i Hrvatskoj jer su formacijski učestvovale
partizanske jedinice baš iz tih država.
 
porin50:
Ne znam zasto postavljas pitanje kakve veze vi imate s tim.
Zlocine su pocinili komunisti i partizani.
Sad se moze postaviti pitanje tko je bio u sastavu tih postrojbi i
tko je zapovijedao. Jasno je da je Tito bio upoznat sa situacijom.

bio je djelomicno upoznat...da bi se odrzao na poziciji "svevisnjeg" morao je ciniti ustupke
a koji komandanti i "ljuti" tkz. krajisnici su to naredili i proveli saznat ce se...
nadam se samo da su pojedinci jos zivi...i da ce ih stici ruka pravde...
 
Derer:
Jok trebalo je pustiti Ujke kucama,mislim to sve fin svet bio,zato su i bezali glavom bez obzira samo da ih se ne dochepaju Partizani.
Koji ste vi Hrvati licemeri,pa to je neverovatno.
Kad neko pobije najmanje pola miliona ljudi,shta drugo moze da ochekuje,osim osvete.
Nego je to josh jedan u nizu pokjushaja relativizacije Ustashtva koga bi trebalo da se srtamite.
Bruka.

koje ujke....ako je bilo ujka u bijegu oni su pobijeni na Bljaburgu...
po tvojoj argumentaciji, trebali smo pobiti sve Srbe (umjesto pustiti ih das odu) jer su sudjelovali u pobuni i podrzavali RSK
????????
i trebali su biti poubijani svi Njemci od saveznickih sila jer su bili kolabricionisti?
razmisli....to je, za jedan mali narod, kao sto su Hrvati, strasna brojka...
 
Dikan:
Kažem zbog toga zato što je Tuđman učestvovao u tim događajima i on vam je najbolje mogao
to objasniti. E sad što je on to prikrivao, a vi niste hteli da istražujete to je drugi problem.
Svedoci tih dogadjaja su uglavnom u Sloveniji i Hrvatskoj jer su formacijski učestvovale
partizanske jedinice baš iz tih država.

tudman u to vrijeme nije o tome mogao znati, on je kao 17-ak godisnjak bio prvoborac...kasnije je znao i shvatio i zato je zavrsio u zatvoru...
oni koji nisu u tome ucestvovali, a znali su, bili su braca Veselica...i najveci dio svog zivota proveli su u tamnici, dok je jugo.propaganda pricala o ustastvu..
 
slavonija:
trebali smo pobiti sve Srbe (umjesto pustiti ih das odu) jer su sudjelovali u pobuni i podrzavali RSK
Jel ti žao što niste?

Što se tiče "komunističke povijesti", te besmislenih AVNOJ-evskih granica, ja sam za preispitivanje, i to detaljno....
No, kada je to Sloba zatražio desilo se čudo.
 
slavonija:
tudman u to vrijeme nije o tome mogao znati, on je kao 17-ak godisnjak bio prvoborac...kasnije je znao i shvatio i zato je zavrsio u zatvoru...
oni koji nisu u tome ucestvovali, a znali su, bili su braca Veselica...i najveci dio svog zivota proveli su u tamnici, dok je jugo.propaganda pricala o ustastvu..

Pa dobro nije baš tako za Tudjmana. Znao je on za Blajburg odmah, ali ne mogu sad da
se ubedjujem oko toga skroz mi je nevažno.
U vezi ovih zločina treba se prvo otkriti ko je tu pobijen i zašto i ko je to naredio.
 
hajde da budem iskren....

s obzirom na razmeru i divljastvo i satanizam ispoljen u ustaskim zlocinina, bilo bi mi lakse da je tacno bar 20% od onoga sto je navedeno u uvodnom postu... sigurno se medju tim pobijenim nalazili i pripadnici crne legije i SS handzar divizije... uostalom, da su bili nevini, zasto su bezali...

znam da njihovo streljanje nece vratiti srpske mucenike, ali.... malo, bar malo da se pokaze pravde...

uostalom, citao sam podatke nekih nasih emigrantkih istoricara (srbi, nisu komunisti) koji kazu da je u ww2 stradalo nesto preko 1,000,000 ljudi i to :
1) oko 550-600 hiljada srba
2) oko 200-250 hiljada hrvata
itd
 

Back
Top